Тестостерон – найважливіший гормон бодібілдера.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

© NeuPaddy/Pixabay

Тестостерон — найважливіший гормон для будь-якого чоловіка, а особливо бодібілдера.

Ми підготували для вас 7 здорових способів, як можна підвищити тестостерон

Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак у хлопчиків в підлітковий період, так і за ріст м'язів у дорослому віці. Крім цього, рівень гормону тестостерону безпосередньо пов'язаний з лібідо і з емоційним станом чоловіка.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© RitaE/Pixabay

Американські вчені провели експеримент: групу чоловіків посадили на жорсткий пост — практично, голодування — і змусили виконувати екстремально важкі аеробні вправи. Їм точно не позаздриш.

Найбільш серйозним наслідком подібного режиму стало різке скорочення секреції тестостерону — на цілих 50%. Відомо, що в разі прийому менше 36 калорій на 1 кілограм ваги тіла м'язи не ростуть — значить, для атлета вагою 75 кілограмів 3 тис.

калорій на добу обов'язкові. Не можна ростити м'язову масу при дефіциті харчування.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© kjhnice77/Pixabay

Вчені провели експеримент в США: розділили кілька здорових молодих чоловіків на 2 різні групи. Калорійність харчування обох груп була абсолютно однаковою, але перша група отримувала багато жирів і мало клітковини, а друга — багато рослинної їжі і мало жирів.

Чоловіки з 1-ї групи скинули в середньому 500 грам зайвого жиру. Друга група додала у вазі. А вчені відповіли, що ніякого парадоксу тут немає. Жири — це «пальне» для тестостерону., а він у свою чергу відповідальний не тільки за ріст м'язів, але і за спалювання жиру.

У 1-й групі секреція тестостерону зросла, у другій знизилася на 15 відсотків.

Однак також варто пам'ятати, що хоча б 10% жирів кожен день повинні добуватися організмом і яєчних жовтків, жирних молочних продуктів, баранини, яловичини і вершкового масла. А якщо ви вживаєте багато овочів і фруктів, споживання жирів треба ще збільшити, адже рослинні волокна вбирають жири і виводять їх з організму.

Серед корисних жирів можна виділити горіхи, яловичину, сьомгу.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© Couleur/Pixabay

Вчені поспостерігали над американськими атлетами, намагаючись визначити взаємозв'язок між кількістю вуглеводів в їжі і рівнем тестостерону. Ось що з'ясувалося: організм, якому не вистачає вуглеводів, спалює більше жиру.

Побічні продукти обміну жирів організм перетворює в кетони — джерело вторинної енергії в організмі. Виробництво кетонів — крайня міра для людського організму, адже вони отруйні. Людське тіло позбавляється від кетонів, пропускаючи їх через нирковий фільтр.

Кетонові тіла забивають нирки і блокують у них лютеїнізуючий гормон. Втрати його зростають дуже різко, так що вже через два тижні низкоуглеводной дієти рівень тестостерону знижується на 15 відсотків, і падіння секреції триває.

Так що в період набору м'язової маси є сенс збільшити прийом вуглеводів до 4 грам на 1 кілограм ваги.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© Deankez/Pixabay

Вплив на тіло незамінних і умовно незамінних амінокислот вивчено: було проведено дослідження, для якого взяли 2 групи атлетів-силовиків, тренувалися в виснажуючому режимі. У першій групі випробуваним видавали по 0,4 грама амінокислоти на 1 кг ваги тіла 3 рази в день. У другій групі видавали плацебо.

У групі плацебо через місяць з'явилися симптоми перетренованості та п'ятдесятивідсоткове падіння тестостерону. А подібне падіння не проходить для організму непоміченим — адже це головний статевий гормон.

У групі, яка приймала амінокислоти, з-за напружених тренувань падіння тестостерону теж сталося, але всього на 5 відсотків.

Незамінні амінокислоти компенсують руйнівний вплив надмірних навантажень. Вони також стимулюють зростання маскулатуры. Було встановлено, що прийом 1,5 тис. тис. мг аргініну і 1,5 тис. мг лізину викликає аккордную секрецію гормону росту.

Так що обов'язково приймайте амінокислоти під час і після тренування по 15-20 грам.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© Myriams-Fotos/Pixabay

Є зв'язок між рівнем тестостерону у бодібілдерів і прийомом добавок з кальцієм. Для дослідження чоловіків поділили на 2 групи, в одній спортсмени приймали кальцій, у 2-й — плацебо. Завмер тестостерону перед початком дослідження не виявив різниці. Після силового тренінгу рівень секреції гормону був збільшений в обох групах, але у приймали кальцій спортсменів — вище на 4-7 проц.

Обов'язково приймайте 500-600 міліграм кальцію 2 рази на день за сніданком і вечерею.

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© silviarita/Pixabay

Клітковина, як ми вже згадували, абсорбує жири та виводить їх. У результаті знижується секреція тестостерону. Так що в періоди, коли ви їсте багато овочів і фруктів (влітку, восени) внесіть поправку і прийом жирів.

Приймайте насичені тваринні жири, адже це сировина для виробництва тестостерону. А в овочах і фруктах обмежувати себе не варто.

Трохи більше свіжих яєць і молочних продуктів з високою жирністю до них в компанію!

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.© nastogadka/Pixabay

Лейцин (незамінна амінокислота) — це біохімічний сигнал, який впливає на клітку зсередини. Білковий синтез в м'язах починається тільки після того, як в них проникають незамінні амінокислоти.

Вони активують гени клітинного ядра, що відповідають за ріст нового білка в м'язовій клітці, і стимулюють захоплення молекул тестостерону гормональними внутрішньоклітинними рецепторами. У звичайних умовах м'язові клітини закриті для амінокислот.

Під час їжі підшлункова залоза секретує транспортний гормон інсулін, а він доставляє в клітини амінокислоти і цукор. Після вправ оболонки клітин на 30 хвилин втрачають свою міцність. В цей час у них можна завантажити багато сигнальних речовин.

Саме тому після тренування бодібілдери приймають сироватковий білок. З допомогою глюкози процес можна прискорити.

Так що заздалегідь приготуйте собі коктейль (40-60 грам сироватки) і захопіть з собою «швидкі» вуглеводи (40-80 м). Відразу після тренування випийте коктейль і заїжте солодким. Можна взяти шербет, лукум, булочку з повидлом. Можна просто зробити собі цукрових води.

Здорові методи, як можна підвищити тестостерон

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам, і ви зможете швидше накачати м'язи. Удачі в тренуваннях і в здоровому харчуванні!

Гормони і фітнес: 7 запитань тренеру про ендокринну систему

Час читання: 5 хвилин.

Чи можна тренуваннями підняти тестостерон? Чи шкідливі «гормони стресу»? Як фітнес впливає на ендокринну систему? Поставили популярні запитання про гормони та тренування співзасновнику і майстер-тренеру hiitworks Ярославу Сойнікову.

1. Як тренування впливають на ендокринну систему?

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Існує поняття «гормонального відгуку», під яким мається на увазі реакція катаболічних й анаболічних гормонів на тренування. Катаболічні гормони регулюють розпад і окиснення речовин в організмі. Наприклад, до них відносять «гормони стресу» адреналін і кортизол. Анаболічні гормони — будівники. Вони відповідають за відновлення й оновлення клітин і тканин. Зокрема на фізичне навантаження реагують анаболічні гормони соматотропін (гормон росту) і тестостерон.

З перших хвилин фізичної активності задіюється серцево-судинна, дихальна, нервова й ендокринна системи. Виділяються «гормони стресу»: адреналін і кортизол. Помилково вважати, що «гормони стресу» шкідливі для організму.

Вони корисні, коли виділяються в короткий проміжок часу і працюють правильно. Кортизол мобілізує, знімає запалення та підвищує рівень цукру в крові, щоб дати тілу енергію.

Шкідливо, коли стрес діє на нас постійно, кортизол виробляється постійно, цукор постійно підвищений — тоді система просто зношується.

Завдання оздоровчого тренування — створити стимул для гормонів.

Тренування треба зупинити тоді, коли в організмі ще є ресурси для відновлення, в цьому випадку в роботу включаються анаболічні гормони. Вони відповідають за спалювання жиру, побудову м’язів і зміцнення кісткової тканини.

Коли їх рівень в нормі, тканини оновлюються, будуються і готуються до нових челенджів.

Якщо людина отримує потрібне навантаження на тренуванні та повноцінно відновлюється після нього, то ставатиме здоровішою, сильнішою, витривалішою, і краще долатиме стрес.

2. Які тренування рекомендовані для стимулу гормонів?

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Дослідження показують, що потрібно не більше 40-45 хвилин інтенсивного фізичного навантаження, щоб відбулися позитивні анаболічні реакції. Якщо ви довго займаєтеся інтенсивним навантаженням, тоді катаболічні гормони продовжують виділятися. Таким чином, ви просто не даєте організму відновитися. Виснажуєте його.

Проте, для гормонального відгуку навантаження повинно бути достатньо інтенсивним, оскільки низькоінтенсивна робота практично не впливає на ендокринну систему.

Потрібний ефект дають силові тренування з власною вагою чи обтяженнями. А ще циклічні навантаження, де високоінтенсивний спринт чергується з відпочинком або з активним відпочинком.

Наприклад, в розкладі hiitworks це тренування HIIT, AXE, TRX Fit, Burn.

Читайте також:  Чому потрібно робити станову тягу.

Крім того, рух має бути не монотонним, а різноманітним. Потрібно рухатися в трьох площинах з контролем простору навколо себе.

Важливо задіяти все тіло з різною інтенсивністю і різними режимами роботи м’язів, і обов’язково виконувати вправи для ніг. Тоді ви створите природний стимул для гормонів.

Якщо узагальнити, то короткі, інтенсивні, різноманітні тренування будуть корисними для ендокринної системи.

3. Як зрозуміти, чи приносить тренування користь моїй ендокринній системі?

Якщо після тренувань анаболічні гормони не виділяються в нормі, значить, тіло до навантажень не адаптується. Є адаптація після тренування чи ні — це підсумок роботи всього гормонального ансамблю.

Якщо людина стає сильнішою і витривалішою, якщо спалюється зайвий жир і зміцнюються м’язи, значить система працює. Якщо ні, значить навантаження замало або забагато, або воно недостатньо інтенсивне, або занадто інтенсивне.

Крім тренувань, на адаптацію впливають і зовнішні фактори: повсякденний стрес, якість сну та харчування.

Люди можуть безуспішно випробовувати себе на міцність жорсткими дієтами та надмірними тренуваннями, а система просто не працює. Марно тиснути на педаль газу, якщо у машини немає коліс. Вона не поїде, поки колеса не поставиш. Правильний крок — спочатку вирішити проблему з ендокринною системою.

Режим харчування, сну й адекватні навантаження, як правило, допомагають налаштувати правильну роботу гормонів.

Потрібно стежити за самопочуттям, вимірювати склад тіла, щоб розуміти, що відбувається в організмі. Якщо потрібні процеси не запускаються, може знадобитися детальний огляд, аналізи і допомога ендокринолога.

4. Чи можуть тренування нашкодити ендокринній системі?

Іноді люди надмірно заганяють себе. Потрібно бути успішними на роботі, приділяти багато уваги родині, інтенсивно викладатися на тренуваннях.

В такому випадку інтенсивні тренування можуть стати надмірним навантаженням для ендокринної системи. Людина заганяє себе настільки, що у неї не відбувається правильна адаптація.

Може практично нічого не їсти і постійно тренуватися, при цьому не худнути і почуватися погано.

Відновлення допомагає привести роботу гормонів в норму. Для цього потрібні базові тренування на петлях TRX, а також відновлювальні заняття Yoga та Recovery, які будуть стимулювати гормон росту, включати оновлюючі та омолоджуючі процеси в організмі. Важливо відвідувати відновлювальні тренування хоча б раз на тиждень.

5. Чи впливають тренування на рівень статевих гормонів?

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Доведено, що правильно побудовані силові тренування позитивно впливають на рівень тестостерону. Це корисно і для чоловіків, і для жінок, хоча в жіночому організмі кількість тестостерону в багато разів менша.

Крім росту м’язів і функцій статевої системи, тестостерон регулює багато інших процесів. Наприклад, він вибудовує кісткову тканину. З віком, коли у жінок кістки стають більш крихкими, рівень тестостерону в організмі грає особливо важливу роль.

Тестостерон — це ще й логічне мислення, оптимізм, здатність зберігати концентрацію. Якщо рівень гормону знижений, це проявляється перепадами настрою, неуважністю та пригніченістю.

Щоб стимулювати тестостерон, потрібно давати інтенсивне силове навантаження та задіяти в роботу ноги. Інтенсивне навантаження не обов’язково означає штангу. Обтяження має бути адекватним вашому рівню.

Силове навантаження можна виконувати з гантелями, гирями або власною вагою на петлях TRX. Проте дуже важливо навантажувати ноги. Наприклад, виконувати присідання.

Інтенсивне навантаження на ноги дає відчутний імпульс для роботи тестостерону.

6. Чи можуть тренування вплинути на рівень інсуліну?

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Є результати досліджень, які підтверджують, що фізична активність, а особливо високоінтенсивні інтервальні навантаження покращують чутливість тканин до інсуліну і знижують залежність від цукру. Але величезну роль відіграє харчування, зокрема, кількість і частота вживання вуглеводів протягом дня. Постійні перекуси в офісах, кава-брейки на ділових заходах й інші соціальні звички призводять до того, що люди багато і часто закидають в організм «прості вуглеводи». Вуглеводи підвищують рівень цукру в крові. Виділяється гормон інсулін, який відповідає за те, щоб переробити цукор на енергію. Якщо ми постійно їмо вуглеводи, інсулін також повинен виділятися постійно. В результаті тканини втрачають чутливість до нього. Організм відчуває нестачу інсуліну, хоча гормон продовжує виділятися. Людина починає страждати хворобливою залежністю від їжі, вживати ще більше вуглеводів і заганяє себе в замкнене коло.

Тренування можуть допомогти вийти з кола, але без змін у харчуванні система не почне працювати правильно. Важливо налагодити раціон. Бажано їсти 3 рази на день без перекусів, щоб вуглеводи надходили рівномірно без різких стрибків. Починати прийом їжі краще із зелені й овочів, багатих на клітковину, оскільки вона уповільнює засвоєння вуглеводів.

Варто зауважити, що робота інсуліну також тісно пов’язана з кортизолом, соматотропіном та іншими гормонами. Коли виникає збій в харчуванні, тренуваннях, способі життя, то це впливає на всю систему в організмі.

7. Що потрібно робити, щоб гормони були в порядку?

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Збої в гормонах відбуваються з різних причин і на різних рівнях. Але якщо мова не йде про серйозні захворювання, то режим харчування, сну і фізичних навантажень часто допомагають правильно налаштувати систему.

Сон — найголовніший інструмент нашого відновлення. Згідно з дослідженнями, період з 23:00 до 1:00 дуже важливий для правильної роботи гормонів. А ще важлива якість сну, тому потрібно вимикати гаджети і яскраве світло перед сном. Якщо шумно і горять білборди під вікнами, варто користуватися берушами та маскою для сну.

 • Прибрати «підбадьорливі» напої

Алкоголем люди «знімають стрес» ввечері. Каву починають пити, щоб «підбадьоритися» через нестачу кортизолу. Коли «підбадьорливі» напої стають звичкою, це призводить до гормональних збоїв. Якщо ви добре і достатньо спите, то прокидаєтеся від природного сплеску кортизолу без будильника, а ввечері легко засинаєте. Натомість кава й алкоголь тільки погіршують якість сну.

Треба їсти в один і той же час, не перекушувати і прибрати цукровмісні продукти. Стежити, щоб в раціоні були білки, жири і складні вуглеводи. Вживати менше солодощів, але більше овочів і зелені.

 • Регулярно і розумно тренуватися

Для оздоровчого стимулу гормонів тренування повинні бути короткими, регулярними та достатньо інтенсивними. Не повинні бути надмірно інтенсивними і довгими, інакше вони будуть зношувати ендокринну систему. Спочатку потрібна фізична активність, а потім відпочинок.

Раніше це виглядало так: побачив здобич — наздогнав — сиди, їж, насолоджуйся життям. Ще один варіант: побачив хижака — втік — відпочивай, насолоджуйся життям. Коли ми перестали наздоганяти здобич і тікати від хижаків, нам знадобився фітнес.

Тренування заповнюють величезний дефіцит руху, який ми відчуваємо у міському житті.

В сучасному світі просто необхідно тренуватися заради правильної роботи гормонів і заради здоров’я, в цілому. Регулярно тренуватися, повноцінно їсти та достатньо спати варто всім, хто прагне залишатися здоровим і хоче насолоджуватися життям.

Коментарі тимчасово відключені.

Способи підвищити рівень тестостерону – рекомендації кращих футболістів

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Конор МакГрегор і Кріштіану Роналду : Instagram

Багато хто не раз чув про важливість тестостерону на організм чоловіка. Адже його роль у функціонуванні деяких систем і органів, а також вплив на внутрішні процеси в рази перевершує важливість будь-яких інших гормонів. Для футболістів цей фактор дуже важливий, адже на кону силова витривалість — винятковий скілл, без якого жоден гравець не здатний досягати високих результатів.

 • У сучасному футболі яскраво виділяються три особи, яким можуть позаздрити навіть найвідчайдушніші відвідувачі тренажерного залу.
 • Кріштіану Роналду

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Кріштіану Роналду Getty Images

Володар п'яти Золотих м'ячів і нападник туринського Ювентуса по праву вважається еталоном атлетизму. Фізична форма Кріштіану викликає захоплені верески у жінок. Кріштіану є одним з кращих футболістів сучасності та під час святкування голу так і норовить продемонструвати рельєфне тіло.

Луїш Нані

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Луїш Нані Instagram

Ще один португалець в нашому списку. Атлетична форма цього футболіста викликає захоплення, а недавня фотографія в соцмережах викликала захоплені вигуки представниць слабкої статі. У свої 33 Луїш демонструє дуже рельєфний прес, що говорить про низький вміст жиру в організмі футболіста. Без високого рівня тестостерону це не було б зовсім неможливо.

Адебайо Акінфенва

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Адебайо Акінфенва Getty Images

Розробники гри FIFA ставлять цьому футболісту найвищі показники сили. При зрості 185 см Адебайо важить цілих 102 кг. Переконливо, чи не так? При цьому Акінфенва примудряється займати на поле позицію центрального нападника, що передбачає великий обсяг аеробного роботи. Як це можливо? Вся справа в високому рівні тестостерону.

Читайте також:  Розтяжка і силове тренування, вплив на результати.

Як підвищити рівень тестостерону?

Існує два способи підвищення рівня даного гормону в крові людини.

Перший використовують професійні бодібілдери та представники силових видів спорту, а також нетямущих відвідувачі тренажерного залу, що володіють комплексом «чарівної таблетки».

Цей спосіб не тільки шкідливий для організму, а також переслідується законом. До слова, вчені довели, що вживання заборонених препаратів має прямий вплив на захворювання серцево-судинної системи.

Другий спосіб підійде будь-якій людині, яка бажає підняти рівень тестостерону природним шляхом.

– Позбавтеся від зайвої ваги

– Перемагайте! Успіх і поразка відбивається на ендокринній системі. У переможців завжди тестостерону більше ніж у переможених.

– Повноцінний сон. Недавні досліди над чоловіками за 30 років показали, що надлишок сну може підвищувати продукцію тестостерону в два рази. Спіть не менше восьми годин на день.

– Харчування відіграє величезну роль у виробленні тестостерону. Для запуску виробництва гормону організму потрібні конкретні елементи, такі як цинк і магній, а сировиною виступає холестерин. Такі продукти як капуста і її різновиди, сприяють виведенню з організму естрогенів (жіночий статевий гормон), що також допомагає підвищити тестостерон.

– Силове тренування є найпотужнішим і найважливішим фактором для збільшення природного рівня тестостерону.

– Менше стресу. Стресові ситуації викликають викид кортизолу. У малих дозах цей гормон нешкідливий і навіть потрібен, але великі порції кортизолу частково блокують вироблення тестостерону.

Бонус

За інформацією вчених з Університету Юти, фанати відчувають майже такий же викид тестостерону як футболісти на полі. До слова, у тих, хто програв спостерігається падіння рівня гормону. Тому симпатизує кращим, а невдахам дайте спокій!

Рівень тестостерону у чоловіків: причини і симптоми зниження

Тестостерон - найважливіший гормон бодібілдера.

Для чоловіка тестостерон є одним з найважливіших гормонів, за вироблення яких відповідає ендокринна система. Даний гормон виробляється як у жінок, так і у чоловіків, але саме у останніх їх число суттєво переважає. Для представників сильної статі важливо підтримувати його на високому рівні. Але в моменти, коли в ендокринній системі відбувається збій, його рівень знижується. Щоб запобігти дане явище, потрібно використовувати препарати для підвищення тестостерону.

Кілька слів про норми

Синтез тестостерону у чоловіків відбувається в області статевих залозах, а точніше яєчках і корі надниркових залоз. Максимальна концентрація у чоловіків спостерігається у віці 18-20 років, після з кожним роком відбувається зниження.

Таким чином, з 35 років щороку відзначається зниження на 1 або 2 відсотки. Причому це цілком природний процес, але не в тому випадку, коли чоловік не досяг певного віку.

Щоб зрозуміти, в якому віці потрібно звернутися за допомогою до лікаря, потрібно знати норми:

 • Для віку до року, норма в межах 0,42 – 0,72 нмоль.
 • Для віку 1 – 7 років, норма в межах 0,1 – 1,12 нмоль.
 • Для віку 7 – 13 років, норма в межах 0,1 – 2,37 нмоль.
 • Для віку 13 – 18 років, норма в межах 0,98 – 38,5 нмоль.
 • Для віку 18 – 50 років, норма в межах 8,64 – 29 нмоль.
 • Для віку старше 50 років, норма в межах 6,68 – 25,7 нмоль.

Важливість тестостерону

Саме тестостерон – гормон, який відповідає за правильне формування організму у хлопчиків з дитинства. У зрілому віці відбувається завершення, тому його рівень падає. Але, тестостерон відповідальний не тільки за формування репродуктивної системи, але і зовнішніх статевих органів, які відрізняють хлопчика від дівчинки.

Крім того, тестостерон впливає і на обмін речовин, а також на здоров'я в цілому. Він бере участь в процесі сперматогенезу і відповідає за регулювання ваги, формування скелетної системи та м'язів.

Крім уже перерахованих процесів, тестостерон впливає і на психічні процеси чоловіків, якщо гормону в організмі в достатній кількості, то представники чоловічої статі налаштовані оптимістично і отримують радість від життя.

Щоб зберегти репродуктивну функцію, фахівці рекомендують медикаментозні засоби, які можна придбати на сайті tongkat.ua.

Перші ознаки зниження тестостерону

Найчастіше, ознаки, які можуть бути пов'язані зі зниженням тестостерону, що не наштовхують чоловіків на думку, що є певні проблеми зі здоров'ям. До перших симптомів відносяться наступні:

 • У представників чоловічої статі спостерігається депресивний стан, а разом з тим втрата інтересу до всього.
 • Може спостерігатися імпотенція або зниження сексуальної активності.
 • Нерідко, при зниженні тестостерону у чоловіків відбувається збільшення маси тіла.
 • У деяких випадках відзначається активне випадання волосся по всьому тілу.
 • Втрата тонусу м'язової маси також входить в число перших ознак.
 • Знижений рівень тестостерону виражається у вигляді неуважності і погіршення пам'яті.

Тестостерон в бодибилдинге!!! Польза или вред???

Давайте разберемся что такое тестостерон и его значение в бодибилдинге.

Тестостерон – это основной мужской гормон. Выработка его происходит в организме представителей обоих полов, но в разном количестве. Женщинам следует быть крайне осторожными с увеличением уровня тестостерона, т.к. увеличение его количества может привести к необратимым последствиям.

Именно он оказывает большое влияние на формирование мужских половых признаков (половых органов, низкого тембра голоса, строения тела и т.д.). От количества и регулярности его выработка, зависит не только физическая форма, но и общее состояние здоровья, сексуальная жизнь, и т.п.

Роль тестостерона в мужском организме

Уровень данного полового гормона для мужчин зависит от многих факторов. Для мужчин после 30 лет важно следить за тем, чтобы тестостерон оставался на уровне, необходимом для здорового развития организма. Если его будет недостаточно, начнут происходить изменения, среди которых:

 • • понижение сексуальных возможностей и желаний, вплоть до импотенции;
 • •снижение мышечной массы, атрофия мышц;
 • •сбои в процессе обмена веществ, возможно ожирение;
 • •развитие патологий сердечно-сосудистой системы.

Какие функции выполняет тестостерон

 1. Гормон играет очень важную роль в мужском организме.

 2. •поддержание сексуальной деятельности;
 3. •строительство мышечной массы;
 4. •правильное формирование мышц;
 5. •регулировка выработки белков;
 6. •ускорение обмена веществ;
 7. •укрепление костных тканей;
 8. •нормальная работа половых желез.

При ведении активного образа жизни, занятиях спортом, особенно его силовыми видами, бодибилдингом, даже естественная выработка тестостерона значительно увеличивается. Для поддержания его на должном уровне, необходимо вести здоровый образ жизни, правильно питаться, избегать стрессов.

Под запретом остаются: алкоголь в любом виде, сигареты, наркотики, антидепрессанты, фастфуд, сладкое, сахар, соль. Такого режима придерживаться достаточно сложно, но весьма эффективно для тренировок и достижения хороших спортивных результатов.

Не для всех спортсменов этого бывает достаточно и выходом становится прием искусственных аналогов – препаратов на основе тестостерона или имеющих аналогичное действие.

Медикаменты, которые имеют схожее действие с мужским гормоном, весьма эффективны для увеличения мышечной массы, уровня силы, выносливости, полового влечения. Но есть и побочные эффекты, о которых надо знать.

Оправдан или нет прием препаратов на основе мужского гормона, длится давно и однозначно ответа до сих пор нет.

Во многих странах такие препараты запрещены и купить в аптеке их невозможно, приходится искать обходные пути их приобретения. Препараты на основе тестостерона имеют разное действие, поэтому как применять их правильно для достижения должного эффекта, может рассказать только профессиональный спортивный врач.

 • Прием препаратов на основе тестостерона направлено на:
 • •увеличение роста мышечной массы;
 • •ускорение восстановления организма;
 • •ускорение синтеза белка;
 • •повышение выносливости;
 • •увеличение силы;
 • •сексуальную активность;
 • •снижение жировой массы и др.
 • Побочные действия препаратов на основе тестостерона:
 • •образование значительных отеков;
 • •маскулинизация;
 • •повышение артериального давления;
 • •возбужденное поведение вплоть до агрессивности;
 • •облысение головы;
 • •угревая сыпь и пр.
 • Как избежать побочных действий

Чтобы избежать неприятных последствий в результате приема медпрепаратов на основе тестостерона, лучше обратиться за помощью к специалистам. Важно не превышать установленные дозы, не продлевать курс приема и не смешивать с другими препаратами без согласования с врачом.

Также гормоны не рекомендуется принимать лицам в возрасте до 25 лет, чтобы избежать нежелательного влияния на растущий организм.

Читайте також:  Травма коліна - як попередити

Итог

Прежде, чем принимать тестостерон, проконсультируйтесь со специалистом, возможно это общение повлияет на ваше решение. Есть мнение, что для бодибилдинга прием препаратов на основе тестостерона необходим, так как без него невозможно добиться необходимой физической формы.

Отчасти да, но только если вы профессионально занимаетесь бодибилдингом или другим силовым видом спорта (если допинг допустим). Многие спортсмены, дорожащие своей репутацией и достижениями в спорте, предпочитают обходиться без таких препаратов. Если вы любитель и тренируетесь для себя, то лучше избегать подобных средств, так вы сэкономите свое здоровье и деньги.

А результат которого вы добьетесь, будет результат ваших усилий, а не медпрепаратов.

На сегодня это всё. Ставь палец вверх, подписывайся на мой канал!

Тестостерон

Тестостерон

Систематична назва (IUPAC)

?

Ідентифікатори

Номер CAS

58-22-0 57-85-2

Код ATC

G03BA03

PubChem

6013

DrugBank

DB00624

Хімічні дані

Формула
C19H28O2 

Мол. маса
288.42

SMILES

eMolecules & PubChem

Синоніми

Δ4-Androsten-17β-ol-3-one

Фізичні дані

Т плавлення

155 °C (311 °F)

Spec. rot

+110.2°

SEC Combust

−11080 kJ/mol

Фармакокінетичні дані

Біодоступність
Низька

Метаболізм
Печінка, яєчки, простата

Період напіврозпаду
2–4 годин

Виділення
Сеча (90 %), кал (6 %)

Терапевтичні застереження

Licence data

US

Кат. вагітності

X(США) Протипоказано через тератогенний ефект

Лег. статус

За рецептом

Використання

Внутрішньом'язові ін'єкції, трансдермально

У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Тестостерон.

Тестостеро́н (від лат. testis «чоловіче яєчко, чоловіча сила» і грец. στερεόω «зміцнюю») — чоловічий статевий гормон; за біохімічною природою — стероїд.[1][2]

Фізіологія

Тестостерон виробляється головним чином в яєчках, а також (менше) у плаценті та надниркових залозах (кіркова речовина надниркової залози). У чоловіків за добу утворюється близько 10 мг, у жінок — 0,4 мг речовини.

У крові тестостерон циркулює в неактивній формі у комплексі з β-глобуліном.

Тестостерон стимулює розвиток чоловічих статевих органів та вторинних статевих ознак (зокрема, ріст волосся на обличчі, огрубіння голосу, облисіння); сприяє також росту кісток.

Клінічне значення

Тестостерон застосовується для лікування порушення статевої системи чоловіків; при чоловічому клімаксі (іноді при жіночому) і пов'язаних з ним судинних і нервових розладах; при акромегалії. Вживають тестостерон суворо за призначенням лікаря.

Спорт

Також, тестостерон застосовується спортсменами різних видів спорту, та різного рівня підготовки.

Є досить популярним серед швидкісно-силових видів спорту за рядом факторів[джерело?].

Див. також

 • Естроген
 • Пролактин

Джерелa

 1. ↑ Melmed, S; Polonsky, KS; Larsen, PR; Kronenberg, HM (2011). Williams Textbook of Endocrinology (вид. 11th). Saunders. ISBN 978-1416029113. 
 2. ↑  Шевчук, В. Г., В. М. Мороз, С. М. Бєлан, М. Р. Гжегоцький, М. В. Йолтухівський (2015). Фізіологія. (вид. 2, Підручник для ВМНЗ IV р.). Вінниця: Нова Книга. ISBN 9789663825328. 

Посилання

 • ТЕСТОСТЕРОН
Це незавершена стаття з біохімії.Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її.

Оксиметолон (Анаполон): дія, курс, побічні ефекти

Оксиметолон є одним з найбільш потужних анаболічних стероїдів в формі таблеток, які присутні на ринку сьогодні. Зазвичай він згадується як Анаполон або Анадрол

13:5823.12.2017

testosteron.com.ua/

Даний препарат був відкритий в 1960-х в Мексиці компанією RandallLaboratories. У тому ж році Американська компанія SyntexPharmaceuticals представила його як ліки при важких випадках анемії і м'язових виснаження.

Речовини, призначені для цих цілей дуже часто застосовуються в світі спорту для підвищення продуктивності.

Оксиметолон зарекомендував себе як найкращий препарат, що допомагає наростити не тільки силу, але і м'язову масу.

У 60-х роках атлети активно використовували Оксиметолон для досягнення своїх цілей, але до початку 90-х років виробництво речовини було заборонено. Як зазвичай буває з популярними препаратами, Оксиметолон відразу ж знайшли заміну, але аналог стероїду не прижився на ринку. Сьогодні можна придбати два найменування цього анаболика: Анаполон-50 і оксиметалона-50.

Показання і дія Оксиметолон

Цей анаболічний стероїд сприяє накопиченню води в м'язових тканинах, що робить мускулатуру більш масивною і роздутою. Крім того, накопичена рідина позитивно позначається на роботі суглобів, тому набір маси і підвищення інтенсивності тренінгу спортсменом не позначається негативно на стані кісток і зв'язок.

Анаполон діє дуже швидко. Всього за 2 тижні середній приріст м'язової маси становить 2-7 кг. Ось чому представники силових видів спорту віддають перевагу саме цьому препарату.

Цей активний стероїд дає дуже оперативний результат. До речі, напередодні конкурсів, в період сушіння, бодібілдери використовують Оксиметолон щоб стати ще “соковитіше”, так як завдяки йому з'являється венозность.

А цього ефекту дуже важко домогтися при зневодненні організму.

Оксиметолон використовується для лікування низької кількості еритроцитів (анемії). Анаболик збільшує кількість червоних кров'яних тілець шляхом підвищення рівня гормону еритропоетину.

Беручи стероїд спортсмен відчуває приголомшливий ефект збільшення м'язів. Крім того, атлет набирає вагу завдяки тому, що Анаполон (Оксиметолон) сприяє збільшенню апетиту.

Інструкція на  Оксиметолон  (Анаполон) і детальний опис, реальні відгуки спортсменів після застосування препарату – представлені на сайті офіційного дистриб'ютора в Україні, в інтернет-магазині testosteron.com.ua. Тут Ви знайдете оригінальні сертифіковані препарати і гарантовано захищені від підробок

Додаткові властивості

Як і Станозолол і Оксандролон цей стероїд спалює підшкірний жир, особливо в районі живота, але для цього потрібно приймати конкретні, зазвичай високі дозування.

У таких випадках вода накопичується набагато менше, і тоді препарат проявляє себе як сильний жиросжигатель. Оксиметолон також знижує рівень глобуліну, що підсилює ефект інших стероїдів.

Завдяки цьому препарату м'язова і інші тканини організму стають більш чутливими до тестостерону.

Всупереч поширеній думці, що  Анаполон  є, мабуть, найпотужнішим стероїдів, ефект його застосування можна порівняти з допінгових препаратом Метандіеноном. Обидва стероїду приблизно однакові по ефективності. Вони мають дуже слабку здатність стабілізувати андрогенні рецептори, але сильно вираженою негеномний активністю.

testosteron.com.ua/

Який ефект дає Оксиметолон?

 • Збільшення обсягу м'язів;
 • Збільшення силових показників;
 • Спалювання підшкірного жиру;
 • Посилення апетиту;
 • Збільшення кількості еритроцитів в крові;
 • Розвиток венозности.

Примирення і використання Оксиметолон

Оксиметолон можна використовувати соло, але найкраще поєднувати з іншими анаболічними стероїдами з вираженою геномної активністю. Наприклад, з оксандролоном, болденона і тестостерону.

Сполучення Оксиметолон з нандролон краще уникати, оскільки обидва препарати мають виражену прогестагенную активність.

Проте цю активність можна зменшити, якщо використовувати препарати, що містять Станозолол, наприклад “Strombafort” або “Strombajectaqua”.

Оксиметолон слід використовувати тільки в суворі і короткі терміни. Зазвичай це 2-3, або навіть 4 тижні. Але ні в якому разі не довше 6 тижнів, адже препарат токсичний для печінки. Ефект від використання Оксиметолон сильно залежить від його дозування.

50-150 мг препарату в день значно сприяють утриманню води. Але при дозі 200 мг / день води утримуватиметься значно менше. Як правило, рекомендоване дозування залежить від ваги спортсмена. На 1 кг ваги зазвичай приймають 5 мг стероїду.

Але при власній вазі 100 кг, 300 мг / день спортсмену повинно бути більш ніж достатньо.

Варто відзначити, що Оксиметолон має один вагомий мінус – маса спортсмена, яку він набрав завдяки препарату, може швидко впасти. У таких випадках, після закінчення курсу Оксиметолон, культуристи переходять на інший анаболічний стероїд (сустанон, тестостерон енантат, дека-дураболин).

testosteron.com.ua/

Можливі побічні ефекти Оксиметолон

У фармацевтичній галузі Оксиметолон прийнято вважати найтоксичнішою стероїдів для печінки. Але тут багато спортсменів відзначають, що після виходу з обігу препарату печінку відновлюється. Тому перед його застосуванням дуже важливо проконсультуватися з лікарем.

Серед дуже виражених побічних ефектів – скупчення води в м'язах, яке може зробити тренування майже нестерпними. Інші поширені побічні ефекти включають високий кров'яний тиск, гинекомастию, вугри, діарею, блювоту, нудоту, безсоння, болі в животі. У деяких чоловіків спостерігається облисіння, карцинома простати, атрофія яєчок або часта ерекція.

Побічні ефекти у жінок від Оксиметолон – зміна голосу, поява волосся на обличчі або грудей, збільшення клітора, порушення менструального циклу. У обох статей також може спостерігатися збільшення або зменшення лібідо.

У деяких атлетів може зменшиться апетит, що не дуже добре, якщо потрібно набрати масу. Дуже рідко використання препарату призводило до раку печінки, лейкемії або смерті.

Препарат представлений на ринку спортивної фармакології під назвами Anadrolic, Anadrol, Anapolon, Anadrollic, Anadroll, A50, Abombs, Oxydex, Hemogenin, Oxyanabolic.

Інформація з сайту –  Інпресс

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*