Як обладнати домашній тренажерний зал

Як обладнати домашній тренажерний зал

Відкриття спортивного клубу, басейну, фітнес-центру, тренажерного залу завжди пов’язане з рядом труднощів: тут потрібно вибрати правильне підлогове покриття, продумати раціональне розташування вентиляційних пристроїв і освітлювальних приладів, інженерних комунікацій і врахувати велику кількість інших нюансів. Більше того, обстановка приміщення повинна стимулювати відвідувачів до регулярних занять спортом, підштовхувати до досягнення дійсно високих результатів. Але як не упустити жодної деталі і все прорахувати, щоб приміщення для занять спортом не асоціювалося у відвідувачів зі шкільним спортзалом, сірим і похмурим? Ви можете вибрати дизайн спортивного клубу, фітнес центру, секції або спортзалу в Києві від студії «Artinterior»: наші фахівці створять цілісний, ретельно продуманий і функціональний дизайн-проект будь-якого приміщення для занять спортом.

Особливості дизайну інтер’єру спортивних приміщень

Сучасний ритм життя вимагає від будь-якої людини неймовірної витривалості та здоров’я. Саме тому заняття спортом з кожним днем ​​стають все популярнішими серед людей, для яких спорт – спосіб поліпшення самопочуття, підняття настрою або розслаблення. Заняття фізкультурою вимагають регулярного відвідування таких приміщень спортивного призначення, як:

1) Спортивні клуби з басейном

Сьогодні спортивні клуби з басейном дуже популярні серед людей різних вікових груп. Відповідно, зростання кількості спортивних приміщень з басейнами сприяє розробці все нових і нових дизайнерських концепцій, що враховують не тільки міжнародні стандарти якості та певні технічні вимоги, але також і продуманий і гарний дизайн басейнів (фото).

Будівництво басейнів, відповідних вимогам відвідувачів і сучасних, можливе лише за наявності грамотного проекту і подальшого неухильного дотримання всіх його пунктів.

Замовити дизайн басейну – це врахувати не тільки всі інженерні «нюанси», а й складне в монтажі обладнання басейну, системи освітлення та вентиляції. Крім цього, дизайн інтер’єру басейну повинен залучати відвідувачів своїм комфортом, бути функціональним і оригінальним.

Також дизайн басейну повинен бути витриманий з обов’язковим урахуванням вимог до безпеки використовуваних матеріалів (наприклад, плитка для підлоги не повинна бути слизькою).

Додатково спортивні клуби з басейном можуть оснащуватися сауною і ваннами-басейнами для немовлят, що також накладає особливі правила на планування і дизайн.

2) Фітнес-клуби

Людям необхідно піклуватися про своє здоров’я і хорошу фізичну форму, а власникам фітнес-клубів – про притягнення постійних клієнтів. Дизайн інтер’єру фітнес клубу обов’язково повинен бути незабутнім і стильним: адже досить складно у великому місті домогтися успіху серед натовпу конкурентів.

Замовити дизайн фітнес клубу або дизайн фітнес-центру в Києві (Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську) – це обов’язково врахувати його напрямок Так, можна розділити спортивні клуби та фітнес-центри на кілька категорій, кожна з яких передбачає деякі особливості дизайну та проектування.

Спортивні фітнес клуби повинні, в першу чергу, проектуватися з урахуванням характерних особливостей виду спорту.

Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал

Замовити дизайн тренажерного залу – це передбачити грамотно організоване розташування обладнання: здебільшого, саме від цього залежить і успішність тренувань.

Сучасний спортивний клуб – тренажерний зал також передбачає і продуманий стильовий напрям в дизайні: створення стимулюючої до тренувань атмосфери досягається шляхом ретельного підбору кольорової гами інтер’єру і освітлення.

Приватний спортивний клуб з тренажерним залом повинен мати вільну прохідність і достатню кількість вільного простору.

Спортивні секції та гуртки

Фізкультурно-спортивні клуби одночасно можуть вирішувати безліч завдань, починаючи з секцій по заняттях силовими видами спорту і закінчуючи кружками аеробіки, пілатесу або гімнастики.

Дизайн спортзалу (фото) обов’язково продумується з урахуванням напрямку занять: так, наприклад, дизайн залу для занять аеробікою припускає наявність дзеркал і спеціального підлогового покриття, а ось в інтер’єрі боксерського залу важливо приділити особливу увагу просторової організації.

Спортивний клуб єдиноборств і клуб спортивних танців поряд з особливою організацією простору передбачає також широкий вибір спортивних снарядів і оснащення, їх раціональне розташування (з урахуванням вимог ергономіки).

Може здатися, танцювально – спортивний клуб і студія стрип-денсу не предбачають особливих складнощів в дизайні і плануванні, але це не так.

По-перше, клуб спортивних танців і жіночий спортивний клуб стрип пластики повинні мати оригінальний дизайн інтер’єру для залучення клієнтів, що важливо серед величезної конкуренції.

По-друге, дизайн жіночого фітнес клубу (фото) для занять стрип денсом також важливо правильно і ергономічно обладнати: вибрати найбільш підходящі місця для розташування звукової апаратури, пілона та ін.

Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал Як обладнати домашній тренажерний зал

Для тих, хто займається йогою, велике значення має і сам інтер’єр приміщення, безумовно, тут краще замовити дизайн. Студія йоги повинна мати стильний інтер’єр, передбачати дзеркала (дозволяють коректно контролювати положення тіла).

Йога студія світло повинне бути максимально природним, а щоб перебування відвідувачів було комфортним Київ йога студія повинна мати роздягальні з місткими шафками, душові для приведення себе в порядок після занять.

Також бажано обладнати спеціальні класи, де можуть займатися майбутні мами по популярним в наш час програмам для вагітних.

Жіноча студія танцю, дизайн дитячого спортклубу

Жіночі спортивні клуби та жіночі фітнес-студії повинні бути продумані з урахуванням жіночого фітнесу: тут використовуються не тільки спеціальні програми тренувань, а й спеціальне обладнання.

Дитячі спортивні клуби, дитячі басейни повинні бути оформлені максимально безпечно: тут важливі як оздоблювальні матеріали, так і використовуване обладнання, колірна гамма інтер’єру і освітлення (для психологічного комфорту дитини).

—  Жіночий спортивно-оздоровчий клуб, кінно-спортивний клуб, тренажерні зали і т.д. – кожен заклад має бути оформлений безпечно, ергономічно, практично і естетично. Тільки так можна привернути постійних клієнтів і добитися успіху в бізнесі!

Планування і ергономіка в приміщеннях для занять спортом

Організація спортивного клубу, створення його цілісного дизайн-проекту – завдання не з легких. Просторий, добре обладнаний і стильно оформлений спортивний клуб пропагує здоровий спосіб життя і сам по собі привертає клієнтів.

Дизайн-проект фітнес клубу має свою специфіку: розробляється він з урахуванням особливостей всіх спеціальних приміщень і необхідністю обладнання інтер’єру численними тренажерами.

При розробці дизайну приміщень фахівцями студії використовується 3d візуалізація інтер’єру, яка дозволяє відобразити реальний вигляд майбутнього інтер’єру фітнес-центру (фітнес клубу), ще до початку ремонтно-оздоблювальних робіт.

Замовити дизайн спортклубу Київ (Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ) можна в нашій студії: професійні дизайнери «Artinterior» створять оригінальний і грамотний дизайн-проект фітнес клубу, виходячи зі згаданих умов.

Сучасний інтер’єр фітнес залу повинен не просто передбачати просторий тренажерний зал і використання новітнього обладнання і тренажерів, але також обов’язково оснащуватися інноваційними вентиляційними системами і системами кондиціонування.

Також спортивні клуби Київ, в оформленні яких беруть участь наші дизайнери – це особлива атмосфера і енергетика, що отримується шляхом правильного декорування інтер’єру, ергономічного і зручного розташування вхідних дверей, сучасних освітлювальних приладів і відповідних меблів.

Дизайн фітнес залу повинен бути обов’язково привабливим і комфортним: максимальної функціональності інтер’єру вдається домогтися за допомогою прийомів просторового зонування.

Так, план спортивного клубу зазвичай передбачає поділ приміщення, де проводяться тренування і заняття, на певні зони.

Це обумовлено тим, що зал для занять повинен бути розрахований на велику кількість відвідувачів, бути затишним, але, в той же час, його обстановка повинна мотивувати і надихати.

Інтер’єр фітнес клубу (фото) може мати такі зони:

Кардіозона – місце, призначене для розминки перед силовими тренуваннями. У цій зоні, як правило, розміщують бігові доріжки, велотренажери. Також передбачається і місце, спеціально обладнане для розтяжки і розігрівання м’язів.

Площа, де розташовані основні тренажери: тренажери для тренування рук, ніг, спини і т. д.

Зона стрейчинг – місце, де відбувається завершальний момент тренування – розтяжка. Тут розташовуються турніки, жердини, килимки, всілякі стійки і дзеркала.

Замовити дизайн фітнес клубу – це також передбачити і норми техніки безпеки.

Про фірмовий стиль та дизайн приміщень

Значно підвищити свою конкурентоспроможність можна за допомогою фірмового стилю: назви спортивного клубу, що запам’ятовується, різноманітних рекламних матеріалів і, безумовно, ексклюзивного і яскравого дизайну всього приміщення. Фірмовий стиль повинен простежуватися в інтер’єрі всіх приміщень: тільки так у відвідувачів в пам’яті залишиться єдиний цілісний образ.

 • Зона ресепшн і хол, гардероб: тут можна розставити зручні меблі, використати різне підлогове покриття. Також, в цих зонах можна цікаво обіграти колірне рішення і додати декор.
 • Спорт-бар і салат-бар в клубах: замовити дизайн спорт-бару (фото) – це передбачити великі потоки відвідувачів і, відповідно врахувати це при виборі меблів і оздоблювальних матеріалів. Також важливо витримати єдиний стильовий напрям.
 • Дитячі куточки: наявність спеціальних дитячих куточків може в рази збільшити відвідуваність спортивного центру. Можна облаштувати приміщення, призначене для спортивних дитячих ігор: гімнастичні м’ячі, шведські стінки, бруси.
 • Замовити дизайн масажного кабінету – це створити м’яку, що сприяє максимальному розслабленню атмосферу. Тут важливо все: від температури в приміщенні, використовуваних кольорів і закінчуючи декором – тут він буде доречний.

Салон краси в спортивних установах – сьогодні не рідкість. Тому слід продумати кожен предмет інтер’єру, навіть невеликий аксесуар – все повинно поєднуватися.

Дизайн солярію також повинен відповідати загальному стильовому напрямку інтер’єру, щоб не порушити його цілісність.

Розробку дизайну салону краси і солярію в спортивних закладах краще довірити професіоналам: вони знають основні принципи, як ергономіки, так і тонкощі створення максимально комфортного інтер’єру. 

Таким чином, якщо спортивний клуб претендує на ексклюзивність, то і всі приміщення в ньому мають бути оформлені «на висоті».

Психологи давно довели, що колір в інтер’єрі грає дуже важливу роль: на людину він може діяти, як розслаблюючий, так і, навпаки, збуджувати і дратувати.

Читайте також:  Особливості харчування ектоморфа

Спортивний клуб (фото) можна витримати в різних відтінках, але з точки зору психологічного комфорту, щоб наповнити приміщення свіжістю та енергією слід використовувати світлі кольори в його оформленні. Як правило, достатньо одного кольору і його відтінків – це допомагає створити атмосферу, яка розташовує до занять.

Якщо є бажання використовувати кілька кольорів в дизайні приміщення, то вони повинні неодмінно між собою поєднуватися. На приглушеному фоні завжди ефектно виглядають смислові яскраві плями.

Хотілося б відзначити, що колірне рішення приміщення для занять спортом вибирається також і відповідно до передбаченого виду тренувань:

 • Насичені фарби діють на психіку збудливо і провокують до посилених тренувань. Спортивний клуб єдиноборств, боксерські зали можна сміливо витримати в яскравому кольорі.
 • Дитячий спортивний клуб повинен бути оформлений в яскравих, насичених відтінках, але, у жодному разі, не «кричущих» або «гнітючих».
 • Кольорове рішення інтер’єру з басейном може бути різним, і вибір залежить від стильової спрямованості. Спортивно-оздоровчий клуб в приміщеннях з басейном, як правило, передбачає меблі: це можуть бути столи, крісла, шезлонги та ін. предмети обстановки. Вони-то і задають сам стиль. Безумовно, колір для інтер’єру басейну вибирають також залежно від площі приміщення.

Добре, якщо в квартирі або будинку знайдеться окреме приміщення, яке можна обладнати під спортзал. Дизайн домашнього спортзалу можна виконати самостійно, але довірити роботу професіоналу – це залишитися впевненим, що враховано все:

 1. Раціонально використана площа
 2. Обладнана вентиляція
 3. Звукоізольована підлога
 4. Продумано освітлення

Спортзал в будинку дизайн або в офісі, де для занять спортом виділено просторе приміщення, передбачає обов’язкове зонування простору. Бажано, щоб в кімнаті були вікна: «заняття в глуху стіну» викликають певний дискомфорт. Але, навіть якщо вікна і не передбачені, досвідченим дизайнерам під силу обладнати тренажерний зал, знаходження в якому буде завжди в задоволення.

Дизайн спортзалу в приватному будинку або в квартирі, де немає можливості обладнати окреме приміщення, повинен обов’язково опрацьовуватися з урахуванням дизайну кімнати, з якою він буде поєднаний.

Чому приділити особливу увагу

Свіже повітря з невисокою температурою повине бути невід’ємною складовою будь-якого спортивного залу. У цих цілях використовуються кондиціонери, вентиляційні пристрої й осушувачі повітря.

Варто відзначити, що всі перераховані системи повинні гармонійно вписуватися в дизайн приміщення без втрати ефективності своєї роботи.

  Дизайн фітнес центру в спортивних комплексах з басейнами не повинен порушуватися зовнішнім виглядом очисних систем для води – всі фільтри повинні бути недоступні погляду або максимально ретельно «замасковані».

Зал для тренувань повинен обов’язково добре висвітлюватися. Відмінно, якщо в приміщенні є вікна, якщо їх немає – необхідно подбати про джерела світла, які за своїми характеристиками максимально наближені до природного яскравого освітлення. У роздягальнях, коридорах, холі освітлювальні прилади краще підібрати з більш розсіяним світлом.

Сучасний стиль в інтер’єрі спортивного клубу або фітнес-центру не сприймає ніякої помпезною розкоші: акцентується увага на функціональності кожного предмета обстановки.

 • Високі стелі, простір, достаток світла – стиль Лофт – відмінний варіант для інтер’єру тренажерного залу, залу аеробіки або спортивного центру з басейном.
 • Для йога-студії, як варіант, можна вибрати східний стиль оформлення інтер’єру. Тиха музика, затишок, приємні аромати подарують відвідувачам спокій і умиротворення, змушуючи приходити знову і знову.
 • Хай-тек в дизайні інтер’єру спортивного клубу – це обстановка, яка завжди запам’ятовується: стримана кольорова гама з можливими яскравими акцентами, підкреслена функціональність і технологічність.

Студія дизайну «Artinterior» пропонує вам розробити фірмовий стиль інтер’єру для вашого спортивного закладу, будь-якої складності і в залежності від ваших особистих вподобань.

Також ми допоможемо підібрати підходящі для обраного стилю колірні і світлові рішення і створимо якісний дизайн-проект із застосуванням професійної 3d візуалізації інтер’єру.

На всіх етапах будівельних та оздоблювальних робіт ми завжди зможемо надати Авторський нагляд за їх проведенням.

Как оборудовать домашний тренажерный зал

Все чаще специальное пространство для тренировок становится обязательной частью наших домов и квартир. Домашний тренажерный зал – это удобно, ведь для того, чтобы потренироваться, вам не придется ехать в другой конец города. Спортзал дома всегда к вашим услугам, заниматься в нем можно в любое удобное для вас время, к тому же, вас не будут смущать любопытные взгляды.

Преимущества домашнего спортзала

Иметь тренажерный зал дома очень удобно – у него есть масса преимуществ.

 • Вы можете подобрать то оборудование, которое требуется именно вам.
 • Комфортная обстановка.
 • Один зал для всех членов семьи, т.е. здоровье для всей семьи.
 • Гигиена. Только ваше индивидуальное оборудование.
 • Персональные настройки.
 • Можно тренироваться, не стесняясь посторонних взглядов.
 • Спортзал дома позволяет заниматься тогда, когда вам это удобно, и не тратить время на дорогу.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Инструкция по созданию тренажерного зала дома

Как создать полноценный спортзал в домашних условиях? Задача не такая сложная, как кажется на первый взгляд. Будет это спортивный минимум или многофункциональный зал – зависит от ваших амбиций, мотивации и, конечно же, площади помещения. Наша задача – рассказать о том, как и что необходимо собрать в одном месте для организации полноценных тренировок.

Выбираем помещение

Владельцу коттеджа не составит труда выделить одну из комнат под фитнес-зал. Звукоизоляция, теплоизоляция, паропоглощение и хорошее проветривание – основные требования к помещению для занятий спортом. Чаще всего тренажеры расставляют  на цокольном этаже или в подвале.

Первый вариант предпочтительнее – цокольные этажи обычно с окнами, а естественный источник света в положительную сторону влияет на настроение и мотивацию. Кроме того, важно обратить внимание на состояние помещения – если в нем сыро и неуютно, лучше отказаться от такой затеи и рассмотреть вариант размещения тренажеров в жилой части дома.

Следует также отметить, что преобразование подвала обойдется дорого. Рекомендуемая площадь будущего спортзала в частном доме – 8–10 м. кв. Разумеется, чем больше, тем лучше.

                         Як обладнати домашній тренажерний зал  Як обладнати домашній тренажерний зал

В квартире организовать спортзал сложнее. Если она большая, и возможности позволяют выделить целую комнату – прекрасно. Однако, чаще всего приходится довольствоваться лишь частью жилого помещения. И даже в этом случае можно организовать хорошую фитнес-площадку, только необходимо учесть некоторые нюансы.

Покрытие для пола

Лучший вариант – резиновая основа, на которую укладывается ковролин или специальное спортивное покрытие. Оно обеспечит амортизацию и шумоизоляцию. Впрочем, часто на полу уже лежит ламинат или паркет. В этом случае желательно использовать нескользящую основу под каждый тренажер, лучше если это будет специальный защитный коврик. И пол удастся сохранить и устойчивость оборудования обеспечить.

Для аэробики или занятий йогой можно использовать сворачивающийся коврик. Его удобно хранить, благодаря продуманным подвесам.

Не стоит использовать спортивные маты, если в планах нет занятий по единоборствам. Покрытие должно быть гибким, но не слишком мягким. 

Зеркало в полный рост

Для того, чтобы оттачивать технику выполнения упражнений и видеть результаты, в домашнем спортзале обязательно нужно установить зеркало в полный рост. В отдельном помещении можно сделать зеркальной целую стену. Она не только зрительно увеличит объем зала, но и даст возможность увидеть себя из разных точек зала.

Як обладнати домашній тренажерний зал

В небольших помещениях можно пойти на хитрость – установить в спортивной комнате шкаф-купе с зеркальной дверцей. Во-первых, он будет выполнять функцию отражения, а, во-вторых, в нем можно хранить весь спортивный инвентарь и даже тренажеры в сложенном виде, для чего в шкафу нужно предусмотреть не только полочки, но и нишу.

Это идеальное решение для квартиры – при наличии шкафа спортзал можно разворачивать и сворачивать в любой момент. В свободное от тренировки время пространство комнаты можно использовать для других целей.

 Мультимедийный центр

Музыка, задающая ритм тренировки, просто необходима в домашнем спортзале. Для коттеджа лучше выбрать профессиональные акустические системы. В идеале – пригласить специалиста, который их установит и создаст правильную аудиокартину в помещении, например, эффект «звук вокруг». Удовольствие от качественного объемного звука во время тренировки просто невозможно переоценить.

В квартире с такими эффектами играть не получится – зато можно запастись плеером и наушниками. Либо приобрести современный тренажер со встроенной аудиосистемой – просто подключаете наушники, загружаете музыку и тренируетесь с комфортом.

Як обладнати домашній тренажерний зал

И, конечно, очень желательно установить в домашнем спортзале телевизионную панель.

Она не только позволит сделать тренировки интереснее (можно, например, заниматься на беговой дорожке и смотреть любимый сериал), но и добавит в них разнообразия (всегда интересно повторять видеопрограммы от известных тренеров).

Впрочем, экран не понадобится, если в зале установлены тренажеры с системой iFit – в них уже предусмотрена возможность заниматься под руководством лучших фитнес-инструкторов мира.

Вентиляция и свет

Воздух в помещении, которое служит спорзалом, всегда должен быть свежим и чистым. Проверьте вентиляцию в цокольном или подвальном помещении, по возможности – установите системы проветривания, кондиционер, ионизатор. Хорошее решение – вентиляция, встроенная в приборы освещения.

Кстати, большинство современных тренажеров оборудованы встроенными вентиляторами (в том числе многоскоростными). Поэтому на них комфортно заниматься даже в маленькой квартире. Главное – обеспечить проветривание помещения до и после тренировки.

Что касается света, то правило одно – чем больше, тем лучше. Желательно иметь возможность переключать световые режимы – от приглушенного и рассеянного (например, для занятий йогой или заминки) до яркого и контрастного (для основной тренировки).

Читайте також:  Яйця в бодібілдингу

Спортивный инвентарь

Минимум спортивного домашнего зала, который всегда будет кстати и не потребует значительных затрат – это гантели, штанги, утяжелители, скакалка, фитбол, обруч, эспандеры и блоки.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Такие, казалось бы, простые принадлежности используются в большинстве фитнес-программ, причем как для мужчин, так и для женщин. Скакалка разогревает мышцы, силовые упражнения немыслимы без гантелей и утяжелителей, хула-хуп очень полезен для моделирования талии, а фитбол позволит поработать над прессом и растяжкой.

И все же, прежде чем приобретать инвентарь следует проанализировать свою программу тренировок, чтобы понять, что нужно в первую очередь, а что – во-вторую. Пополнять спортивный зал можно постепенно.

Отличным подспорьем для занятий станет шведская стенка с турником. Она подходит и для небольшой квартиры и для солидного зала в частном доме.

И маленький нюанс: для фитнеса в квартире лучше выбирать гантели в виниловой оболочке – меньше шума при случайном ударе об пол.

Тренажеры для дома – инвестиция в фигуру

Выбор тренажеров для домашнего зала – самое ответственное занятие. Если расставлять приоритеты, то не столь важен интерьер, сколь важно то, на чем тренироваться. Здесь не может быть компромиссов – только профессиональные и полупрофессиональные модели.

Тренажер – это долгосрочное вложение в здоровье и красоту, он должен быть безупречным, надежным, качественным и безопасным.

Делая покупку, также обратите внимание – доставляет ли продавец тренажеры домой и обеспечивает ли их правильную установку (как это делает, например, компания «Фитнесс Технологии»).

Выбирая тренажеры для дома, купить которые можно в комплексе с доставкой и сборкой, следует исходить из целей и задач тренировок, а также размеров помещения.

Если спортивный зал создается в коттедже, частном доме – лучше обеспечить максимум разнообразия: беговая дорожка, мультистанция, эллиптический тренажер, степпер и велотренажер.

Интересный вариант – оборудование для круговых тренировок, выполненное в едином стиле и в единой цветовой гамме: такой зал произведет неизгладимое впечатление на гостей и каждый день будет радовать хозяев.

Як обладнати домашній тренажерний зал

К минималистичным вариантам следует отнести классику: беговая дорожка и эллипсоид, беговая дорожка и велотренажер, беговая дорожка и скамья/рама для силовых тренировок.

Если площадь позволяет приобрести только один тренажер – ориентируйтесь на приоритеты, например, на то, какое оборудование чаще всего используете в фитнес-клубе.

Спортивный тренажер для дома – это надолго, поэтому выбирать нужно такой, который всегда будет дарить радость и удовольствие от занятий.

Для основательного и полного оснащения спортивного зала рекомендуется приобрести многофункциональное оборудование, например, мультистанции либо тренажер для функционального тренинга. Сочетание сразу нескольких тренажеров в одном позволит здорово развернуться и проработать все проблемные места.

При этом не займет много места. Также важно то, как часто будет использоваться домашний спортзал. Если как дополнение к тренировкам в фитнес-клубе – тогда достаточного одного-двух тренажеров и небольшого набора инвентаря.

Если же домашний спортивный уголок – это основа тренировок, тогда стоит более основательно оснастить его.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Кстати, если пространство для спортзала ограничено, выбирайте складные тренажеры, которые вне тренировки можно хранить в углу комнаты или в шкафу. Новейшие разработки и технологии в фитнесе позволяют полноценно тренироваться и в спортивном центре, и в коттедже, и в небольшой квартире, и даже в дороге. Все зависит лишь от вашего желания и мотивации!

Выбрать подходящие тренажеры для квартирного или коттеджного спортзала помогут специалисты компании «Фитнесс Технологии», они также ответят на все вопросы, связанные с размещением спортивного оборудования и его эксплуатацией. Напомним, что все купленные в интернет-магазине fit-sport.by тренажеры мы доставляем прямо в дом или квартиру с бесплатной установкой!

Як обладнати домашній тренажерний зал

Як обладнати домашній тренажерний залНе кожен хто прагне займатися силовим тренінгом може зробити тренування у тренажерному залі частиною свого способу життя. Брак часу, висока вартість абонемента, проблеми з віддаленістю від будинку чи офісу, банальна відсутність у місті спортзалів з хорошим обладнанням чи просте неприйняття атмосфери комерційного залу — ці причини змушують багатьох людей інвестувати кошти у власний домашній спортзал. Як обладнати спортзал у домашніх умовах? Абсолютно нічого складного – читайте далі і дізнавайтесь, що для цього потрібно.

Повноцінний домашній спортзал для тренувань зі штангою не вимагає якихось захмарних витрат і обладнати його досить просто.

Гриф, декілька пар дисків (більш відомі як бліни чи млинці), силова рама або стійки для штанги, щоб виконувати присідання та жими, звичайна горизонтальна лава для жиму лежачи, платформа для станової тяги — ось і все необхідне обладнання.

Для силових ривків і поштовхів знадобляться гумові диски, але гострої необхідності в них немає. Як бачите, обладнання досить примітивне, і не обов’язково дороге, треба лише знати деякі тонкощі та нюанси.

Гриф

Економити на грифі — погана ідея. З усіх складових тренажерного залу, якість грифа має першорядне значення. Диски просто висять на грифі, платформа просто лежить під ногами, але гриф виступає в ролі сполучної ланки між вами та силою, яка протидіє — гравітацією.

Якщо з деякими речами економія виправдана то про олімпійський гриф такого не скажеш. У більшості випадків ви отримуєте рівно стільки, скільки заплатили. Якщо тільки вам не пощастить знайти хорошу та дешеву стару штангу, але сьогодні, в епоху стрімкого зростання інтересу до тренувань зі штангою, на таке везіння не варто особливо розраховувати.

Дешевий гриф буде гнутися, а гнучкий гриф — це барахло – металобрухт. Гриф, який гнеться не більше ніж на 3 мм, вважається прямим, а якщо кут відхилення від прямої лінії більше 4-5 мм, гриф вважається гнучким.

Навантажте такий гриф блінами, і він почне «грати» в ваших руках — гриф почне вирівнювати себе, кінці грифу підуть вниз, а в центральній частині сформується дуга.

Для присідань це ще куди не йшло, особливо якщо насічки на грифі дозволяють брати його з упорів в стабільному положенні.

Але якщо ви знімаєте гриф з упорів для жиму лежачи чи піднімаєте його з землі для тяги в нестабільному положенні, штанга почне обертатися в ваших руках. Це не дуже добре, тому що при виконанні вправи виникнуть проблеми з безпекою.

Можна перевірити прямоту грифа, поклавши його на підлогу і покрутивши по центру (якщо посадочні втулки не заварені). Якщо втулки гуляють, гриф не прямий. Ще можете перевірити його, обертаючи в силовій рамі — кінець гнутого грифа описує коло, діаметр якого більше посадкової втулки, а центр грифа рухається вперед і назад з максимальним відхиленням у точці згину.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Одна з переваг домашнього спортзал у тому, що ви завжди можете тренуватися з ідеально прямим грифом

У продажу є грифи різних діаметрів. Олімпійська Федерація важкої атлетики вимагає, щоб діаметр грифа був 28 мм, в той час як Міжнародна Федерація Пауерліфтингу вимагає, щоб діаметр був між 28 і 29 мм.

Стандартна довжина грифа 2,2 метра, діаметр посадкової втулки для дисків 50 мм, а вага — 20 кг.

Чим товстіший гриф, тим він міцніший, тому у важкій атлетиці з різкими ривками і поштовхами використовується більш «м’який» 28 мм гриф, а пауерліфтерам потрібен більш жорсткий гриф, тому що вони працюють з великою вагою і виконують вправи повільніше.

Олімпійською Федерацією передбачений спеціальний 25 мм стандарт для жіночої важкої атлетики (меншим рукам потрібен менший гриф).

Для домашнього спортзалу найкраще підійде гриф 28,5 або 29 мм, він найбільш міцний і стійкий до зношування. Ніколи не купуйте 32 мм гриф. Це спеціальний гриф для присідань, який в домашньому спортзалі ні до чого.

Диски (бліни, млинці)

Диски просто висять. Їх виготовляють з чавуну, і вони додають штанзі ваги. Диски не обов’язково повинні бути новими, тому що старий і новий чавун важить однаково.

Єдине, що вас має турбувати, це вага дисків, і наскільки щільно вони сідають на посадкові втулки грифа. Якщо знайдете вживані диски, купуйте.

Сьогодні це рідкість, але іноді їх можна знайти в на популярних сайтах безкоштовних оголошень. Нові диски, зазвичай обійдуться вдвічі дорожче.

У дешевих неякісних дисків діаметр отвору може виявитися занадто великим для посадкових втулок. Диски з внутрішнім діаметром 52 мм і більше будуть бовтатися на штанзі. Здавалося б, невелика проблема, але це поки ви не поклали штангу на підлогу для станової тяги.

В цьому випадку вже гриф буде лежати на диску, а не диски висіти на грифі, і такі диски будуть валитися на бік. В результаті вам доведеться намертво фіксувати їх замками або затискачами, щоб штанга не перетворилася в безладне нагромадження дисків.

Але навіть у присіданнях розбовтані на грифі диски будуть відволікати, коли ви будете робити крок назад, так що доведеться завжди використовувати затискачі, щоб утримувати їх на місці.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Якщо знайдете вживані диски, купуйте – нові диски, зазвичай обійдуться вдвічі дорожче

Вага у хороших дисків повинна в точності відповідати вказаній на маркуванні. І вони коштують дорого. Вага дешевого диску може бути якою завгодно. Поки ви точно знаєте вагу штанги, ви можете навішувати праворуч і ліворуч однакову вагу, і це чудово. Не можна оцінювати вагу зібраної штанги приблизно або на око.

Читайте також:  Як побороти сутулість.

В залежності від ваших силових можливостей — чи від того, яких показників ви хочете досягти — вам знадобиться від 2 до 6 пар 20 кілограмових дисків. Диски меншої ваги дуже важливі, щоб правильно дозувати навантаження.

Ви повинні могти навісити на штангу рівно стільки, скільки необхідно.

Вага завжди повинна бути однаковою з обох боків, а збільшення ваги — точним і невеликим, щоб ви могли до неї пристосуватися і не нарощували вагу семимильними темпами.

Загалом, вам знадобиться одна пара 10 кг, дві пари по 5 кг, одна пара 2,5 кг і набір «міні-дисків», який дозволить збільшувати вагу штанги менше ніж на 5 кг. Такі маленькі диски можна зробити навіть з декількох 5 см плоских гайок, які можна купити в господарському магазині.

Стійки для штанги або силова рама

У присіданнях та в жимі лежачи не обійтися без стійок для штанги. Вони позбавлять вас від необхідності щоразу піднімати штангу з підлоги у вихідне положення — це небезпечний процес, і він обмежує робочу вагу, яку ви можете використовувати. Стійки дають можливість заздалегідь підняти штангу з землі на зручну висоту, підставляючи з кожного боку «гаки», які надійно утримують вагу.

Існує безліч стійок, від пари простих і не пов’язаних між собою до величезних зварних монстрів розміром з гараж, які можна зустріти в дорогих тренажерних залах. Роз’єднані стійки небезпечні своєю нестійкістю – якщо ви не дуже досвідчені, нещасний випадок на тренуванні стає лише питанням часу.

Більш оптимальний варіант — невелика рама для присідань, яка схожа на дві стійки, сполучені біля основи. У деяких рамах можна регулювати висоту упорів і навіть відстань між гачками, і вони набагато стійкіше ізольованих стійок.

Але найкращим вибором для домашнього тренажерного залу стане силова рама або «клітка», система з чотирьох або шести вертикальних колон. Силова рама дозволяє розміщувати штангу як всередині, так і зовні, причому на будь-якій висоті.

В хорошій силовій рамі підставка намертво з’єднується з каркасом, а в центрі підставки лежить стальна хрестовина, вкрита товстим фанерним щитом.

Зварна рама може бути міцніше збірно-розбірної, але друга набагато дешевше, її простіше транспортувати та збирати.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Силова рама дозволяє розміщувати штангу як всередині, так і зовні, причому на будь-якій висоті

Хороша силова рама, горизонтальна лава і платформа забезпечать умови для безпечного виконання всіх вправ зі штангою на самоті вашого домашнього спортзалу. Встановіть страхувальні поперечини в межах діапазону руху для присідань або жиму лежачи, і вони позбавлять вас від необхідності тренуватись з напарником, відсутність якого в домашньому спортзалі часто стає головним обмежуючим фактором.

Крута силова рама буде коштувати не дешево, але їх можна знайти на вторинному ринку, так що для початку пошукайте там.

Горизонтальна лава

Якщо ви плануєте виконувати жим лежачи, доведеться на чомусь лежати. Горизонтальна лавка стане надійною опорою у вправах, які виконуються лежачи на спині зі штангою в силовій рамі або на стійках.

Ваша горизонтальна лава повинна бути гранично простою, але дуже стійкою, і при цьому досить легкою, щоб її можна було тягати по гаражу, поки ви не робите жим лежачи.

До речі, силова рама робить абсолютно непотрібними лавки з важкими вертикальними стійками, які використовують на змаганнях з пауерліфтингу.

Стандартні розміри лавки — ширина 30 см, довжина 120 см, висота 43 см. Купуйте саме таку лаву, тому що більш висока/довга/коротка/вузька/широка не така зручна, як лава стандартних габаритів.

Зроблена лавка повинна бути з металевих трубок або прямокутного сталевого профілю, в ідеалі з розпіркою на всю довжину зверху і ще однією розпіркою посередині між верхом і ніжками. Ширина ніжок повинна бути такою ж, як ширина верху, з міцною поверхнею з металу.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Зроблена лавка повинна бути з металевих трубок або прямокутного сталевого профілю, в ідеалі з розпіркою на всю довжину зверху і ще однією розпіркою посередині між верхом і ніжками

Платформа

Ця корисна штука допоможе вам не проломити підлогу. Розмір платформи залежить від того, скільки вільного простору у вашому розпорядженні, але чим вона більша, тим краще –  у вас буде достатньо місця, щоб працювати перед силовою рамою.

Сколотити платформу можна самостійно з листів фанери, розташувавши їх у декілька шарів.

Платформа повинна бути на одному рівні з основою силової рами, так що саме висота основи силової рами буде визначати сумарну товщину фанерних листів.

Акцентуємо увагу на тому, що платформа повинна йти врівень з поверхнею основи силової рами. Інакше рано чи пізно ви спіткнетеся, так що відміряйте сім разів.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Розмір платформи залежить від того, скільки вільного простору у вашому розпорядженні, але чим вона більша, тим краще

Багато хто оббиває платформу і основу силової рами гумовим покриттям, щоб захистити дерево від руйнування і зробити поверхня не слизькою. Також, платформу, яка лежить на бетонній підлозі, доведеться час від часу перевертати. Як часто? Залежить від вологості в приміщенні.

Нижня поверхня вбирає вологу і деформується, у той час як верхня висихає. В кінцевому результаті поверхня стає опуклою. Ви зможете помітити це, якщо встанете на край платформи, і вона почне хитатися.

Гумове покриття може зменшити цей ефект — ось вам ще одна причина його використовувати.

Витративши суму, яка еквівалентна приблизно п’яти рокам членства у фітнес клубі або і того менше, ви зможете зібрати домашній спортзал світового рівня на площі близько 15-20 квадратних метрів.

Дома ви зможете тренуватися коли захочете, використовуючи обладнання якість і збереження якого буде повністю під вашим контролем.

Для багатьох це визначає різницю між хорошими тренуваннями з повною концентрацією та роздратуванням від необхідності спілкуватися з малоприємними людьми, працювати з паскудним обладнанням і витрачати час на поїздки в зал.

Інвестуйте по-розумному, і ви ніколи не пошкодуєте про те, що стали власником якісного обладнання, або про ту незалежність, яку дає власний тренажерний зал в домашніх умовах.

Тренажерний зал на карантині: альтернативні способи продовжувати займатися спортом

Фітнес-зал закрили на карантин? Не біда. Це ще не привід скасовувати тренування.

Як обладнати домашній тренажерний зал

Є маса альтернативних способів продовжувати займатися спортом і підтримувати тіло у формі, інформує Ukr.Media.

Ось кілька порад, які допоможуть вам не переживати з приводу закриття тренажерного залу.

Виходьте на вулицю

Це найочевидніший варіант і що найголовніше — бюджетний. Правда, мова йде зовсім не про вуличні тренажери. Зараз, щоб уникнути поширення вірусних захворювань, бажано не наближатися близько до людей, уникати дотиків.

На турніках залишаються багато мікробів і бактерій, тому вуличні тренажери краще обходьте стороною. Оптимальний варіант — це ранкова або вечірня пробіжка, їзда на роликах або велосипеді. Навіть просто прогулянка з собакою допоможе спалити калорії. Головне робити це в малолюдних місцях.

Скористайтеся онлайн-тренуваннями

Зараз як ніколи популярні програми онлайн-тренувань. Настав зірковий час для фітнес-тренерів, які працюють віддалено. Ви можете приєднатися до групи з допомогою відеочату і займатися в онлайн-режимі. Чим вам не гідна заміна тренажерного залу? Заодно поспілкуєтеся з однодумцями, завести нових друзів.

А якщо немає бажання спілкуватися, то можете просто поставити ролики з Youtube. Там можна знайти величезну кількість відео різних тренувань та окремих вправ в тому числі.

До речі, якщо є можливість, ви можете запропонувати варіант віддалених тренувань своєму тренеру або приятелям із спортзалу. Так вам буде ще веселіше, і ви навіть не помітите, що тренажерний зал на деякий час закрили.

Ознайомтеся з програмами домашніх тренувань

Ви можете використовувати вільний час для самовдосконалення і самоосвіти. У залі є тренер, який підказує, що і як робити. А ось вдома ви надані самі собі, тому це відмінна можливість розвинути самодисципліну.

Вивчіть плани тренувань на тиждень, комплекс вправ. Ви можете підібрати для себе оптимальний варіант, який найбільше підходить саме вам. Найголовніше — це не потрапляти в пастку ліні та не лежати на дивані, чекаючи відкриття свого тренажерного залу. Зараз все залежить тільки від вас.

Створіть домашній тренажерний зал

Не знаходьте собі виправдання пропускати заняття через відсутність тренажерів. Є маса вправ, які можна виконувати в домашніх умовах: ті ж присідання, віджимання, біг, стрибки, планка, човник, випади, розтяжка та багато інших.

В можна знайти скакалку, якою ви користувалися в далекому дитинстві, м'яч, ті ж гантелі (пошукайте в гаражі, там точно мають бути якщо не гантелі, щось схоже на них), обруч. Також деякі спортивні девайси можна зробити з підручних засобів, наприклад пляшки з водою замість гантель. Якщо є бажання ви можете обладнати домашній тренажерний зал з мінімумом витрат.

Висновок

Не варто замучуватися, що тренажерний зал на деякий час зачинили. Сприймайте цю новину як можливість кинути виклик особисто собі та потренувати свою силу волі: чи зможете ви без контролю з боку тренера не кинути заняття спортом.

Якщо ви успішно пройдете челендж, то точно підвищите свою самооцінку і будете мати гарне тіло, на яке ніяк не повпливав довгий карантин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*