Як побороти сутулість.

Коли ви думаєте про біль у спині, то може здаватися, що вас це не торкнеться. Принаймні найближчим часом. Адже зазвичай панує думка, що спина болить у людей похилого віку, або ж спортсменів, які багато тренуються, або ж у людей, які працюють фізично.

Насправді, це не так. Всі люди протягом життя відчувають біль у спині різного характеру. За статистикою, біль у спині є 2-ю причиною звернення за медичною допомогою (після застуди).

Як побороти сутулість.

“Більш того, майже в 30% випадків приступ повторюється протягом наступного року. Тому не дивно, враховуючи таку поширеність цього явища, що навколо болю у спині існує величезна кількість міфів і спекуляцій, якими успішно користуються різні шарлатани,” – коментує лікар-нейрохірург Вадим Ілляшенко.

Зібрали разом з ним найбільш поширені міфи та запитання щодо болю у спині.

Міф 1: Якщо у мене болить спина вже у молодому віці, то що ж буде зі мною до старості?

Факт: Насправді, піковий вік виникнення болю у спині припадає на 35-55 років. Після 55 років поширеність болю починає знижуватися, особливо  це стосується болю, джерелом якого є міжхребцеві диски.

Як побороти сутулість.

Міф 2: Коли болить спина потрібен спокій, постільний режим та мінімальна кількість руху.

Факт: Спокій і постільний режим можуть стати причинами затримки в одужанні, окрім того – переходу болю в хронічний. Тому зберігати рухову активність наскільки це можливо – основна рекомендація під час нападу болю в спині.

Якщо біль настільки сильний, що постільний режим все-таки потрібен, спробуйте обмежити його тривалість до 1-2 днів. З часом, як відчуття болю послаблюється, потрібно збільшувати рухову активність, поступово включати вправи для хребта.

Пам’ятайте, що фізична активність і вправи – це основні ліки від болю в спині.

Варіанти вправ для спини знаходьте тут (https://goo.gl/7GyXdD) (https://goo.gl/hE6Nse). Крім того, ці вправи можна виконувати як профілактику виникнення болю.

Міф 3: Загострення болю в спині потрібно лікувати в лікарні.

Факт: В переважній більшості випадків, стаціонарного лікування не потрібно. Все необхідне лікування можна забезпечити в амбулаторних умовах. Перебування в стаціонарі може навпаки зашкодити, наприклад, через зниження фізичної активності або ж лікарняні інфекції.

Міф 4: Для лікування болю в спині обов'язково потрібні уколи або крапельниці.

Факт: Медикаментозне лікування болю в спині – мало не останній метод, про який варто думати, коли виникає біль у спині.  

Якщо все-таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм. Ефект при цьому точно такий же, як і від уколів. При цьому таблетовані форми препаратів набагато дешевші.

Самі внутрішньом'язові ін'єкції можуть бути болісними і супроводжуватися ускладненнями (постін'єкційними інфільтратами та абсцесами). А лікування крапельницями взагалі не має ніякого наукового обґрунтування. Насправді, крапельниці та уколи просто підсилюють ефект плацебо.

Міф 5: Якщо болить спина – потрібно приймати хондропротектори.

Факт: Хондропротектор – лікарські препарати, які начебто стимулюють процеси регенерації хрящової тканини і уповільнюють її подальшу дегенерацію.

Прийом хондропротекторів під час болю в спині  (як і при інших проблемах) – марна трата грошей. Не існує ніяких досліджень, які доводять їхню ефективність.

Міф 6: Якщо болить спина, допомагають фізіотерапевтичні процедури (електропроцедури) – електрофорез, магнітотерапія або лазер.

Факт: Немає ніяких доказів ефективності даних процедур під час нападів болю у спині. Користь від них може бути тільки одна – якщо, наприклад, пацієнт похилого віку буде ходити в поліклініку на процедури, то сама ходьба як вид фізичної активності допоможе набагато швидше позбутися від болю.

Міф 7: Всі хвороби з’являються через хребет.

Факт: Якщо у вас часто болить спина, то цілком ймовірно, що ви мало рухаєтеся, маєте зайву вагу або ж шкідливі звички. Через такий спосіб життя зростають ризики появи  серцево-судинних захворювань, шлунково-кишкових хвороб та ін. Погана фізична форма та не здоровий спосіб життя – найбільш ймовірні причини виникнення болю та проблем зі здоров’ям. Ваш хребет тут ні до чого.

Міф 8: Якщо болить спина, то обов'язково потрібно робити МРТ або рентген.

Факт: У більшості випадків немає необхідності в додаткових дослідженнях, якщо лікар не виявив при огляді ознак серйозних захворювань. Більшість змін, що виявляються на МРТ, носять природній віковий характер, не є джерелами болю в спині і також дуже часто зустрічаються у людей без симптомів (без болю в спині). Докладніше тут (https://goo.gl/ZSJQ1h).

Як побороти сутулість.

Міф 9: На МРТ у мене знайшли протрузію (розрив диска, спонділоартроз, остеофіти і ін.), Це означає, що обов’язково потрібно лікувати мої протрузії.

Факт: Такий підхід до лікування – це лікування знімків МРТ, а не пацієнта. Часто ситуація, яку ми бачимо на МРТ (рентгені, КТ) рідко має відношення до болю в спині. Це лише прояви процесів старіння організму. Більшість нападів болю проходять протягом декількох днів-тижнів. При цьому зміни, що ми бачимо на знімку, залишаються такими самими.

Міф 10: Протрузія – це стан перед грижею, тому її невідкладно потрібно “лікувати”.

Факт: Протрузія міжхребцевого диска – це один із проявів дегенеративного процесу хребта, так само як і грижа. Еволюція протрузії може бути різна: вона може збільшитися в розмірах з часом, може тривалий час залишатися без змін, може зменшитися або ж на її місці може утворитися грижа диска.

Передбачити як події будуть розвиватися в кожному конкретному випадку неможливо і не потрібно. Це природні процеси, які багато в чому залежать від генетики. На їх перебіг неможливо вплинути медичними методами.

Найкраще, що ви можете зробити – вести активний здоровий спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок.

Міф 11: Щоб напади не повторювалися (або щоб “протрузія не перейшла в грижу”) потрібно кілька разів на рік проходити профілактичне лікування у вигляді крапельниць, уколів, фізіотерапевтичних процедур, масажів і т.д.

Факт: Це безглузда трата часу. Оскільки такі підходи до лікування та профілактики виникли через принцип “лікувати знімки, а не пацієнта”. Найкраще, що ви можете зробити для профілактики болю в спині – придбати абонемент в тренажерний зал або регулярно здійснювати ранкові пробіжки в найближчому парку.

Міф 12: Потрібно періодично робити знімки МРТ, щоб стежити за тим, як розвиваються зміни в хребті.

Факт: Це ще один приклад марної трати ваших грошей. МРТ потрібно робити тільки в тому випадку, якщо з'являються ознаки серйозних захворювань, певні неврологічні симптоми, що буває рідко – в 1-2% випадків. Зміни на МРТ з часом будуть відбуватися в будь-якому випадку, так як ми старіємо. Це так само природно, як посивіння волосся і поява зморшок з віком.

Міф 13: Щоб не боліла спина потрібно зосередитися на зміцненні м'язового корсету хребта.

Факти: На даний момент дослідженнями встановлено, що вправи, спрямовані суто на зміцнення м'язового корсету хребта, не мають переваг над іншими видами фізичної активності, наприклад, йогою чи пілатесом. Навіть звичайна регулярна ходьба є високоефективним методом в подоланні болю в спині.

Сучасні гайдлайни, які створено на основі науково-доказової інформації,  рекомендують навчати пацієнтів простим вправам, які вони зможуть регулярно виконувати самостійно, і рекомендувати ті види активності, які подобаються пацієнтам найбільше.

Робота з м'язами, що стабілізують хребет може знадобитися на певному етапі фізичної реабілітації після загострення болю в спині. Особливо для людей зі зниженим рівнем фізичної активності.

Але не потрібно робити на цьому акцент, так як це закріплює хибну думку про крихкість хребта (потрібна стабілізація – значить хребет “не стабільний”), породжує непотрібні страхи і надмірну захисну поведінку.

Міф 14: У мене погана постава, і тому болить спина.

Факт: Як не дивно, але сучасні дослідження не виявили зв'язку між поганою поставою (наприклад, сутулість, гіперлордоз) з болями в спині. Багато людей, мають “погану” поставу, проте не страждають від болю. У той же час зустрічаються пацієнти з гарною поставою, які відчувають сильний біль.

Ми всі різні, тому не існує універсальної “ідеальної” постави. Насправді, відсутність активності веде до дискомфорту і появи болю в спині!

Якщо ви все-таки працюєте над поліпшенням постави (а в цьому немає нічого поганого), намагайтеся досягти звичного стану розслабленості.

Деякі особливості постави можуть сприяти появі болю в спині під час виконання певних активностей. Наприклад, посилений прогин в попереку (гіперлордоз) може спровокувати біль в спині під час гри в теніс через додаткове перевантаження міжхребцевих суглобів. Такі випадки є приводом для звернення до фізичного терапевта (реабілітолога).

Міф 15: Якщо у мене періодично болить спина, то мені не можна нахилятися і піднімати важкі речі.

Факт: Як і інші частини опорно-рухового апарату (наприклад, коліно), наш хребет створений для рухів і адаптується до багатьох видів активності. В тому числі і до нахилів вперед і підйомів тягарів. Потрібно просто бути до цього готовим.

Ми можемо відчути біль в коліні після незвичної активності, наприклад, під час довготривалої ходьби після тривалого періоду відсутності активності. Також  і біль в спині може виникати після незручного підйому важких предметів.

Регулярно робіть вправи, і ваша спина буде захищена.

Сутулість: причини, фото, як лікувати корсетом

Викривлення хребта беруть свій початок в самому юному віці. У дитинстві ніхто не піклується про своє здоров'я, а про правильну позі за партою і зовсім не думають. Саме в момент стрибка зростання це може бути небезпечно тим, що з'явиться сутулість.

будова хребта

Щоб зрозуміти, звідки з'являється сутулість, слід в першу чергу уявити собі хребет. У нормі він має чотири викривлення. Опуклості називають кіфоз, а угнутості – лордоз.

На будь-якому фото збоку видно, як згинається здоровий хребет. Але варто лише трохи відхилитися від норми, і зовнішній вигляд стає не так прекрасний. Сутулість утворюється на місці грудного кіфозу. Спочатку в медицині використовувалося поняття «гіперкіфоз», але з часом хвороба позначили просто сутулістю.

Читайте також:  Гакк-присідання: тренуємо ноги

На тлі сутулості можуть розвиватися інші захворювання хребта, як наприклад сколіоз і хвороба Шейермана – Мау. Виправити її легко до 25 років. Потім хребці стають більш грубими, і виправлення постави зажадає довгого і наполегливого лікування.

фактори розвитку

Як побороти сутулість.

Сидячий образ життя

Першою і основною причиною сутулості є сидячий спосіб життя. Раніше у дитини було мало часу на сидіння за столом. Після уроків кожен поспішав до друзів на вулицю, що служило відмінною навантаженням і розминкою для м'язів. Тепер же діти проводять більшу частину свого життя перед комп'ютером. Це ж стосується і дорослих. Постійна сидяча робота повинна поєднуватися з ранковими зарядками, як мінімум.

 • На наступному місці стоять слабкі м'язи спини. У дітей у віці 11 – 17 років весь скелет піддається різкого зростання. Це стосується і хребта. Він витягується, а м'язи, які його тримали, не встигають так само швидко розвиватися. Іншими словами, сутулість у дітей може утворитися під вагою власного тіла, адже м'язи не справляються і хребет згинається, щоб знизити навантаження.
 • Далі слід м'язовий дисбаланс. Якщо м'язи грудей розвинені сильніше спинних, то відбувається немов натяг грудного відділу і плечового пояса вперед. Причиною тому можуть бути неправильний розподіл навантажень під час тренувань. Професіонали радять в першу чергу качати м'язи спини, тільки потім грудні м'язи. Це дозволить уникнути «запалими» грудей.
 • Високий зріст. Ця причина може послужити, як фізіологічної сутулості, так і психологічної. Фізіологічна полягає в тому, що м'язам складно підтримувати довгий хребет. А психологічна – в утиску свого зростання. Це змушує людину сутулитися, що з часом випливає в звичний стан спини. Така ж проблема може виникати у невпевнених у собі людей, які хочуть сховатися від усього світу, стати більш непомітними.
 • До рідкісних причин сутулості відноситься нестача вітаміну Д. патології внутрішньоутробного розвитку і параліч спинних м'язів.
 • У сутулості причини досить різноманітні і перед початком лікування слід обов'язково знайти витоки захворювання.

  Підбір лікування

  Лікування сутулості має бути призначене лікарем. Це пов'язано з можливістю супутніх захворювань і ризиком завдати шкоди опорного апарату всього тіла. Насамперед доктор оглядає хребет на наявність інших викривлень. Найбільш часто спостерігається лордоз (що таке лордоз підкаже вікіпедія).

  Після цього лікар оцінює загальний стан м'язів пацієнта і ступінь сутулості. Потім призначається курс лікування, в який може входити:

  • лікувальна гімнастика,
  • масаж,
  • медикаментозна терапія,
  • застосування корсета.

  лікувальна гімнастика

  Вправи можуть бути призначені тільки лікарем. Так як від причини сутулості залежить і метод лікування. При занадто вираженому розвитку грудних м'язів призначають вправи для м'язів спини. При недостатньому розвитку м'язового корсету, призначають загальні зміцнюють вправи і т. Д.

  Гімнастика може включати в себе вправи на витягування хребта, запам'ятовування м'язами правильної постави і зміцнюють руху. Обов'язково в кожному тренуванні дотримуватися послідовність:

  Це потрібно для того, щоб м'язи поступово отримували навантаження і розслаблялися. Такий порядок виключить появи болів в м'язах і їх розтягнень у хворого. Також рекомендується виконати хоча б одне тренування під керівництвом професіонала.

  Як побороти сутулість.

  Масаж при сутулості

  Сутулість провокує перенапруження плечових м'язів. Вони стають твердими, що ускладнює наповнення їх кров'ю. Після масажу хворий відчує значне полегшення болю, з'явиться відчуття свободи рухів. Але крім цього, масажні руху гарантують розслаблення м'язів. Це полегшить доступ крові, збільшить обмін речовин. Масаж рекомендується проводити курсом.

  медикаментозна терапія

  До фармакологічних препаратів вдаються в особливо складних випадках, коли хворий не може терпіти біль. Призначають знеболюючі препарати і міорелаксанти, для розслаблення м'язів. Також при психологічному синдромі сутулості призначати антидепресанти.

  Пояс для виправлення постави призначає лікуючий лікар. Почитавши відгуки про коректорах можна зупинитися на підходящої моделі. Серед популярних корсетів знаходиться модель під назвою «Кипарис». Цей корсет має досить жорсткі параметри і перший час навіть викликає дискомфорт. Але з часом м'язи звикають і стає помітний ефект.

  Корсети розрізняють за ступенем жорсткості і наявності магнітів. Останні надають додатковий ефект:

  • Збільшують відтік лімфи,
  • Активізують обмінні процеси в організмі,
  • Покращують кровообіг,
  • Позбавляють від болю.

  Вибираючи корсет, відштовхуйтесь від свого розміру, ступеня захворювання і методі носіння. Якщо вибрати коректор, який занадто малий за розміром, то на спину буде казано надмірний тиск, що може привести до ще більших проблем. Що стосується великого корсета, то від нього просто не буде ніякого ефекту.

  Лікування в комплексі надає досить плідний ефект. Всього кілька місяців подарують сутулого людині гарну поставу, як в його мріях.

  Щоденні вправи

  Як побороти сутулість.

  Вправи від сутулості

  Сутулість є фактором, який заважає відчувати себе впевнено. Вона сковує рухи і псує силует. Щоб назавжди забути, що таке сутулість, слід щодня виконувати зарядку, що складається з мінімального набору вправ.

  Необхідно розім'яти шию, зробивши руху головою на всі боки. Після цього виконати руху плечима і руками, що дозволить розслабити плечові м'язи, навантажені сутулістю. І завершити міні-зарядку «оформленням» постави. Для цього буде потрібно доторкнутися до стіни чотирма точками тіла – п'ятами, сідницями, лопатками і потилицею.

  Остання вправа допоможе побороти сутулість, якщо виконувати його протягом дня. Скрізь вас оточують стіни – на вулиці, в школі, на роботі і т. Д. Оформивши поставу по стіні, зберігайте положення тіла. Як тільки відчуєте ознаки сутулості, повторіть прийом. Незабаром м'язи запам'ятають потрібне положення тіла і будуть намагатися самостійно його підтримувати.

  Сутулість: лікування та причини виникнення

  Як побороти сутулість.

  • Що таке сутулість?
  • Причини
  • Діагностика
  • Лікування

  Сутулістю називають деформацію спини, яка в більшості випадків виникає внаслідок м’язової слабкості і неправильної постави. Найчастіше сутулість спостерігається в дитячому віці, особливо під час посиленого росту скелета.

  У підлітків така деформація спини може перерости в патологію з характерним викривленням хребта – посилений грудний кіфоз.

  На даному етапі консервативне лікування захворювання вже малоефективне, так як деформуються кісткові структури хребта.

  Фахівці центру здоров’я спини «Кипарис» у Києві рекомендують батькам звертатися до профільного лікаря, як тільки у дитини будуть помічені характерні ознаки сутулості.

  Порушення постави прогресує з високою швидкістю, тому виправлення сутулості можливо тільки при своєчасному прийнятті необхідних заходів. В іншому випадку деформація спини призведе до незворотних порушень нормальної лінії хребетного стовпа.

  Досвідчені фахівці нашого центру не тільки проведуть повне обстеження, але і встановлять необхідну методологію лікування.

  Причини сутулості

  До найбільш поширених причин сутулості у дітей і підлітків відносять наступні:

  • Неправильна постава;
  • Послаблений стан, а разом з ним і слабкий розвиток спинних м’язів;
  • Аномальний розвиток хребетного стовпа – у 5-6 років це виглядає як звичайна сутулість, проявляючись в повній мірі в більш старшому віці.

  Окремо варто відзначити той факт, що сколіоз з початку теж дуже легко сплутати з сутулістю.

  Справжня сутулість у дитини візуально виправляється при його розташуванні на рівній і твердій поверхні в горизонтальному положенні. Також, видимість такого порушення постави зникає, якщо дитина випрямить спину, коли він сидить або стоїть. На початковому етапі сутулість навіть з анатомічним викривленням хребетній лінії може бути скоригована за допомогою напруги м’язів.

  Підступність спотвореної постави полягає в тому, що при тривалому терміні напруження м’язового каркаса вже не допоможе її виправити.

  Патологію в занедбаному стані можуть усунути тільки спеціальні методи лікування, а це можливо лише за умови кваліфікованої діагностики і лікарському втручанні. Своєчасне звернення до фахівця може помітно полегшити лікування.

  Якщо ж викривлення перебуває у важкій стадії, без оперативного втручання практично неможливо обійтися.

  Діагностика сутулості

  Посилений кіфоз грудного відділу – це і є сутулість. Нормальний же кіфоз проявляється у вигляді скривлення хребетного стовпа з опуклістю назад, розташованої під кутом. Щодо змін цього кута можна робити висновки про те, в якій стадії перебуває порушення постави і, отже, приймати рішення про те, як позбутися сутулості.

  У багатьох випадках посилення грудного кіфозу супроводжується згладжуванням або ж, навпаки, посиленням лордозу поперекового стовпа. Патологічні зміни можуть виявлятися і в інший фізіологічній формі – вигині шийного відділу (шийний лордоз). Різниця між кіфозом та лордозом полягає в тому, що при останньому вигин хребта спрямований опуклістю вперед.

  Рентгенографія хребта, особливо, якщо вона виконана в кількох проекціях, в положенні стоячи і лежачи, є відмінним способом виявити всі викривлення постави.

  Лікування сутулості дорослих і дітей

  На ранніх стадіях сутулість у дітей досить просто піддається лікуванню. Все, що потрібно на даному етапі – контролювати положення спини.

  Належним чином зміцнити м’язи спини, не перевантаживши при цьому скелетну мускулатуру, добре допомагає плавання. Будь-які фізичні навантаження необхідно вводити плавно, поступово підвищуючи їх обсяг.

  Контроль кваліфікованого лікаря або тренера в цій справі надасть додаткову допомогу.

  Значно важче сутулість піддається консервативному лікуванню, досягнувши пізньої стадії.

  Фахівцями центру «Кипарис» призначається курс лікувальної фізкультури на спеціальному тренажері і професійний масаж спини, які орієнтовані на випрямлення і розтягування хребетного стовпа, розслаблення м’язового каркаса, що прийняв нехарактерне положення. Ці процедури якісно поліпшать харчування волокон, які були змінені з причини відсутності достатньої і коректної навантаження.

  Лікувальна гімнастика під наглядом фахівця – дієвий і ефективний інструмент лікування сутулості. Її також призначають на тривалий термін, при цьому, контроль виконання вправ з боку лікаря є обов’язковим.

  Домогтися позитивного результату допоможуть фізіопроцедури, а також голкорефлексотерапія. Важлива умова лікування – збалансований харчовий раціон з підвищеним вмістом білка, прийом вітамінно-мінерального комплексу теж не буде зайвим. Особливу увагу слід приділити продуктів і препаратів з високим вмістом кальцію.

  Читайте також:  Як накачати ноги дівчині

  Корсети, Корсажі

  • Як побороти сутулість. ₴209.90
   Оберіть опції

  Визначаємо: корсаж чи корсет

  Багато хто, навіть в епоху інтернету, не знає різниці між корсетами та корсажами. Ми спробуємо все пояснити, та розібратися, в чому ж полягає відмінність. Необхідно зразу підкреслити, що це все-таки абсолютно два різних предмети гардеробу.

  Перша відмінність, яка кидається в очі – це форма виробів. Корсет та корсаж не тільки відрізняються за формою, крім того вони виготовлені з різних матеріалів. Досить дивно, що більшість їх плутає, так як вони навіть за функціями різні.

  Корсет створений для того, щоб корегувати фігуру навіть тоді, коли на ньому немає стяжки. Він створює витончені лінії для жіночої фігури, збільшує талію, надає привабливої форми грудям та зменшує талію.

  В окремих випадках корсет навіть може допомогти побороти сутулість.

  Корсет, підібраний  правильно, вдало маскує всі недоліки фігури, допомагає довершити образ.

  Ця деталь гардеробу виготовляється зі спеціальної фурнітури, та тканин високої стійкості.  Навіть недорогий жіночий корсет застосовується для підкреслення переваг і корегування недоліків, саме тому він так щільно прилягає до тіла.

   Обов’язковою складовою будь-якого корсету є наявність 24 кісточок. Крім цього, на ньому ви знайдете шнурівку. Інколи можна побачити корсети з замком. Так як корсети виготовлені з твердих тканин, вони не еластичні.

  Це самостійна одиниця гардеробу, яку можна комбінувати з різними платтями, блузами та спідницями.

  Корсаж – це виріб, який має скоріше декоративне, а не практичне значення.

  Візуально можна знайти певну схожість між корсетом і корсажем, однак, це тільки на перший погляд. Основна відмінність полягає в тому, що корсаж тільки прикриває тіло, не корегуючи його. Це своєрідний дизайнерських хід, який може візуально доповнити образ, додати якоїсь ізюминки.

  Корсаж дуже легко розтягнути, навіть якщо він щільно облягає тіло. А такий елемент, як шнурівка, замінено на блискавку, і навіть тоді, коли на корсажі є шнурівка, вона виконує тільки декоративне призначення. Корсажі прикрашають гачками, кнопочками та ґудзиками. Зустрічаються корсажі, які зшиті з спідницею.

  Цей предмет гардеробу навіть не підтримує грудей, і складається всього з 5-6 деталей.

  Отже, як бачимо, основна відмінність між корсетами та корсажами заключається саме в їхньому функціональному призначенні.

  Як же вибрати? Якщо ви підбираєте для себе білизну, яка підкорегує ваші недоліки, варто звернути увагу саме на корсети, а от якщо ви шукаєте яскраву деталь, щоб внести нотку сексуальності, тоді вам по корсажі.

  Якщо ви роздумовуєте над тим, купити корсет, чи купити корсаж, подумайте, що саме ви хочете отримати в кінцевому результаті. В будь-якому випадку ці предмети ніколи не будуть зайвими в шафі справжньої жінки.

  Комп’ютерна постава, або Як побороти горб

  Сутулі, завернуті досередини плечі, вузенька запала грудна клітина, опущена голова на понуро схиленій вперед шиї, і все це увінчує круглий горб на спині. В шкільні роки за цим зовнішнім виглядом безпомилково можна було ідентифікувати «ботаніка». Але пройшов час, і вже більшість з нас бачить у дзеркалі та несподіваних фото збоку невтішну картину.

  Комп’ютери, планшети, смартфони, сидяча діяльність, за якою проводимо більшу частину свого життя. Вирішивши, що досить терпіти та пора взятись за себе, ми вирушаємо до тренажерного залу і з натхненням штурмуємо дві лави – римську та жимову. Здається, логіка та популярні тренувальні програми підказують нам, що необхідно розкачати груди та укріпити спину найвідомішим методом.

  Чи завжди це рішення правильне? Нумо розберімось.

  Для початку, пропоную вам невеличкий тест. Встаньте спиною до стіни, аби ступні перебували на відстані 5-10 см від неї, а голова, спина в області лопаток і таз вільно спирались на стіну. Розслабтесь, не намагайтесь притиснутись навмисно, займіть якомога природніше для вас положення.

  Попросіть ближнього просунути долоню під попереком та під шиєю. В ідеалі долоня має проходити однаково вільно в обох місцях. У випадку, якщо долоня не проходить під попереком, зате під шиєю можна просунути цілий кулак – читайте далі уважніше, ця стаття створена саме для вас.

  Для повної впевненості спробуйте нахилитись, досягнувши руками до підлоги. Б’юсь об заклад, що результат не сильно втішить.

  Описана постава має назву кіфотичної та означає збільшення опуклості вигину хребта в грудному відділі у порівнянні з нормальним, фізіологічним.

  Причини цього неприємного явища бувають спадкові, вроджені, травматичні, зумовлені певними захворюваннями чи віковими змінами. Про такі причини люди, як правило, знають і працюють над проблемою з фахівцем. Але найпоширенішою, якій ми не надаємо значення, поки не дасться чути та не заважає жити, звісно, є пасивний спосіб життя та звичне неправильне положення тіла.

  Як побороти сутулість.Наслідки найнеприємніші: окрім естетичного дефекту, болі та спазми у спині, дихальна недостатність, зменшення відстані між хребцями, що призводить згодом до защемлень нервових корінців, і наслідком має слабкість, біль у кінцівках та порушення роботи внутрішніх органів. А як же часто ми шукаємо причини цих неприємностей зовсім в іншому місці…

  Розглянемо, який м’язовий дисбаланс характерний для кіфозу, і як не погіршити ситуацію, щиро бажаючи її виправити.

  У гіпертонусі, тобто постійно скорочені за затиснені, перебувають грудні м’язи. Натомість м’язи, що в нормі повинні зводити лопатки та розкривати грудну клітину, а саме трапецієвидні та ромбовидні, перебувають у гіпотонусі, розслабленому стані.

  Все це разом зумовлює скручування верхньої частини нашого тіла в калачик і утворення горба.

  Що ж відбувається, коли ми захоплюємося різноманітними жимами (штанги, гантелей, лежачи горизонтально та сидячи під кутом) у праведному бажанні зробити грудну клітину візуально ширшою? Звичайно ж, скорочуємо цільові м’язи ще більше, створюючи замкнене коло.

  До того ж, генеруємо додатковий гіпертонус у передніх дельтовидних м’язах, затискаючи й без того подані вперед плечі та посилюючи дисбаланс в апараті дрібних м’язів, які відповідають за обертання плеча.

  Натомість, зосередившись на розтягненні грудних та укріпленні верхніх спинних м’язів, ми досягли б жаданого результату надійно і доволі швидко. «Розкриті» плечі та грудна клітина створили би позитивний візуальний ефект навіть без суттєвого збільшення об’єму м’язів.

  На етапі усунення дисбалансу замініть жими на розведення гантелей невеликої ваги, з акцентом на розтягнення. Зосередьтеся на зміцненні спини.

  Помічниками в цьому стануть горизонтальні підтягування: так звані австралійські (коли перекладина перебуває на рівні пояса чи нижче, і ви буквально лежите під нею, тягнучись назустріч грудьми), а також підтягування до низько підвішених гімнастичних кілець чи TRX-петель.

  Пам’ятайте, що працювати повинні першочергово м’язи спини, не перекладайте більшу частину навантаження на руки. Для цього починайте рух зі зведення лопаток, ліктями штовхайте строго назад, ніби намагаєтесь вдарити невидимого супротивника ззаду.

  Ті самі поради стосуються горизонтальної тяги блока в тренажері, оскільки механіка руху ідентична. Для збільшення амплітуди руху спробуйте замінити стандартну ручку на трос, а для зміщення акценту з найширших м’язів на трапеції та ромбовидні – використовуйте довгий гриф, беручись за нього широким хватом.

  Якщо дозволяє фізична підготовка та досвід, і ви тягнете штангу у нахилі – робіть це широким хватом до низу грудей замість більш поширеного варіанта тяги «по ногах» до низу живота.

  Уважно контролюйте положення поперека, який має бути в міру прогнутий. Найменша недбалість при вже наявних порушеннях може обернутись ще більшими проблемами.

  Своєю чергою нижня половина тіла також перебуває у неправильному положенні. При кіфозі нижня частина тазу подається вперед, подібно до чаші, з якої вода уявно виливається назад, за спину. Сідниці при цьому затиснуті досередини та вперед, нормальний прогин у попереку згладжений, нижня частина спини пласка. Таке явище має назву заднього тазового нахилу.

  При цьому м’язи задньої поверхні стегна перебувають у гіпертонусі, тобто хронічно перенапружені, а передні, квадріцепси, надто розслаблені.

  Зловживаючи гіперекстензіями в бажанні укріпити нижню частину спини, ми заганяємо задню поверхню стегна в сильніший гіпертонус, оскільки саме ці м’язи беруть безпосередню активну участь у розгинанні корпусу при закріплених гомілках. Зосередьтесь на їхньому розтягненні – стоячи чи лежачи. Для цього лежачи на спині притисніть одну ногу до підлоги.

  Захопіть стопу іншої стрічкою, тягніть на себе, намагаючись не згинати в колінах обидві ноги та не відривати іншу кінцівку від підлоги. Задовільним результатом вважають положення піднятої ноги, перпендикулярне до підлоги.

  Зміцнюйте квадріцепси, м’язи передньої поверхні стегна за допомогою різноманітних присідань, випадів, жиму платформи, розгинання гомілок у тренажері. В період усунення дисбалансу уникайте таких вправ як румунська тяга на прямих ногах чи нахили з вагою, виключіть згинання гомілок у тренажері, яке тільки посилить гіпертонус.

  Для зміцнення грудного відділу замініть класичні розгинання корпусу на римській лаві грудними гіперекстензіями з фітбола. Стоячи на колінах впріться животом у м’яч.

  Підіймайте лише верхню частину тіла, поступово розкручуючи грудний відділ хребта. Це дозволить виключити з роботи стегна і пропрацювати глибокі м’язи, що розгинають хребет.

  Щоби зробити вправу більш комплексною, візьміть гантелі та відводьте зігнуті в ліктях руки назад, одночасно зводячи докупи лопатки.

  При виконанні вправ для ніг замість гантель надавайте перевагу грифу за спиною, який буде змушувати зводити лопатки та утримувати правильне анатомічне положення.

  Для засвоєння техніки та закріплення відчуття правильного положення доцільно на початковому етапі розміщувати гімнастичну палицю чи бодібар на спині вертикально, контролюючи обов’язковий дотик до трьох точок – голови, грудного відділу хребта та тазу.

  Таким чином ретельно засвоюється коректне положення рівної спини у базових вправах: присіданнях, випадах, нахилах і тягах.

  Ця стаття носить ознайомчий та описовий характер і не є посібником для самодіагностики та самостійної корекції. Це заклик не ігнорувати небезпечність обговореного порушення постави, яке може бути «дзвіночком» серйознішого стану, та не кидатись з головою у використання універсальних знеособлених тренувальних програм.

  Читайте також:  5 основ для досягнення мети у бодібілдингу.

  Діагностику повинен проводити лікар-вертебролог чи невролог, а складанням індивідуального тренувального плану з врахуванням діагнозу та рекомендації медика та контролем коректності виконання і навантаження – кваліфікований фітнес-спеціаліст чи фахівець із лікувальної фізкультури, залежно від ступеня складності проблеми.

  Тренуймося з користю і будьмо, перш за все, здорові!

  Марія Саджениця

  Комп’ютерна постава, або Як побороти горб was last modified: Липень 12th, 2017 by ego_adm горбегоїстжурналегоїстздоров'яздоровежиттяспортчоловічийжурнал

  Как исправить сутулость за 2 недели занятий по 4 минуты. Упражнения для осанки

  Сутулость – одна из наиболее распространённых проблем двадцать первого века. Малоподвижный образ жизни и вредные привычки пагубно сказываются не только на красоте спины, но и на здоровье всей опорно-двигательной системы в целом.

  Чтобы предупредить искривление позвоночника в дальнейшем – необходимо вовремя побороть вредную привычку горбить спину, а поможет это сделать ортопедический корректор осанки, а также комплекс специальных упражнений, о которых далее пойдёт речь в нашей статье.

  В мышечный корсет спины входит особая ромбовидная мышца, которая обладает тенденцией к ослаблению. Если её не тренировать и не поддерживать её тонус – со временем это может спровоцировать сутулость.

  Иными словами, именно ромбовидная мышца обеспечивает красивую и ровную осанку, и, если эта часть спины ослаблена – появляются нарушения анатомического положения позвоночного столба.

  Исправить эту ситуацию поможет ортопедический корсет для коррекции осанки, а также выполнение комплекса упражнений по укреплению мышечного каркаса спины – Андрей Беловешкин, кандидат медицинских наук, врач анестезиолог-реаниматолог.

  Причины сутулости спины у детей

  Почему появляется сутулость и как с этим бороться? – распространённый вопрос, который волнует многих людей, кто уже успел столкнуться с данной проблемой. Причины сутулой спины у детей и у взрослых немного рознятся.

  В раннем возрасте, когда организм ребёнка начинает формироваться, а скелетная система активно растёт и развивается – родителям очень важно проследить за тем, чтобы в процессе формирования ребёнок всегда держал спину ровной.

  Особенно это касается детей школьного возраста, так как частое пребывание за партой в одном положении может спровоцировать анатомические нарушения позвоночника и повлечь за собой развитие сколиоза. Также очень важно позаботиться о спальном месте ребёнка.

  Желательно, чтобы вместе обычной подушки и матраса были использованы специальные ортопедические изделия, которые обеспечат отличную профилактику сколиоза.

  Причиной сутулости у детей нередко становится недостаточный родительский контроль над тем, чтобы ребёнок держал спину ровной во время учёбы, а также отсутствие физической активности, которая способствует укреплению мышц.

  Ещё одним весомым пагубным фактором является неправильно организованное спальное место (слишком жёсткое, или, наоборот, чересчур мягкое).

  Генетическая предрасположенность и врождённые проблемы со спиной представляют особую группу риска, где лечение сутулости и заболеваний позвоночника должно производиться индивидуально под присмотром врача. В любом случае первое, что необходимо сделать при наличии у ребёнка сутулости – купить детский корректор осанки.

  Он поможет держать спину ровной даже тогда, когда родителей нет рядом, и сформирует правильную привычку держать спину в правильном анатомическом положении на уровне мышечной памяти. Это прекрасная профилактика сколиоза, который очень часто проявляется именно у школьников.

  Причины сутулости спины у взрослых

  Если скелетная система человека уже успела завершить своё полное формированиеэто ещё не означает, что теперь сколиоз вам не грозит.

  Под воздействием особых факторов, ваш позвоночник может поддаться патологической тенденции, следствием которой будет не только испорченная и некрасивая осанка, но и сколиоз, лечить который гораздо дольше и труднее.

  К причинам, по которым спина у взрослого человека становится сутулой, относятся следующие:

  • Работа, связанная с поднятием тяжестей. Это относится к профессиям рабочей категории (грузчики, курьеры и т.п). Из-за постоянной физической нагрузки мышцы спины постоянно повреждаются, что влечёт за собой формирование неправильной осанки и, как следствие, сколиоза. Чтобы избежать проблем со спиной – во время поднятия грузов необходимо носить бандаж, который снимает нагрузку с позвоночного столба и равномерно её распределяет;
  • Сидячая офисная работа в неправильном сгорбившемся положении. Работа в офисе, когда вы 8-12 часов находитесь в одном положении у компьютера, да ещё и в позе нога на ногу, негативно влияет на ваш позвоночник. Старайтесь всегда держать спину ровной и время от времени делать перерывы на небольшую разминку. Также рекомендуется носить корректор осанки для взрослых, который всегда будет поддерживать мышечный тонус вашей спины и придаст вашей осанке красоту и грациозность;
  • Беременность. Из-за смещения центра тяжести во время беременности, анатомическое положение позвоночника может нарушиться. Это может привести к сколиозу. Чтобы препятствовать этому – необходимо носить бандаж для беременных;
  • Неправильная организация спального места. Слишком жёсткое или мягкое спальное место провоцирует неправильное положение позвоночного столба. Это способствует не только сутулости, но и целый ряд других проблем шейного, поясничного и грудопоясничного отдела позвоночника;
  • Ношение рюкзака/портфеля на одном плече. Если вы носите рюкзак или портфель на одном плече – не удивительно, что вы столкнулись с проблемой сутулости. Носить подобные сумки необходимо на двух лямках, чтобы не спровоцировать сколиоз, а также обязательно носить корректор осанки.

  Как исправить сутулость за 14 дней?

  Если серьёзно подойти к вопросу исправления сутулости и строго следовать всем рекомендациям – избавиться от этой проблемы можно в течении двух недель.

  Первое, что необходимо сделать – купить корректор осанки, который создаст поддержку вашей спины и станет отличной профилактикой сколиоза.

  Каждый день необходимо выполнять четырёхминутный комплекс упражнений, нацеленный на укрепление мышц спины и исправление осанки.

  Если помимо сутулости вас беспокоят болезненные ощущения в спине или шее, которые длительное время не отступают – обязательно необходимо обратиться у врачу-травматологу для того чтобы провести диагностику вашей спины и установить наличие заболеваний, которые провоцируют дискомфорт в спине.

  Комплекс упражнений против сутулости

  Комплекс физических упражнений для спины способствуют укреплению спинных мышц, а также налаживает кровообращение в мягких тканях. Это отличный способ коррекции неправильного положения плеч.

  Однако помните, что ни один комплекс не способен дать значительный эффект с первого раза. Выполнять эти упражнения необходимо каждый день на протяжении четырнадцати дней.

  Только в таком случае вы сможете добиться улучшения ситуации и избавиться от сутулости.

   «Кошечка»

  Одно из наиболее простых и эффективных упражнений, для выполнения которого не потребуется ни вспомогательного инвентаря, ни большого пространства. С помощью данного упражнения вы сможете растянуть мышцы спины и укрепить мышечный корсет.

  Необходимо встать на четвереньки таким образом, чтобы колени находились прямо под тазобедренным суставом, а руки под плечами. Далее следует опустить голову, подбородком пытаясь достать до груди, при чём спина должны быть в максимально округлённом положении.

  Затем тянитесь макушкой к спине, чтобы позвоночник в таком положении максимально прогибался. В идеале это упражнение необходимо повторить до пятидесяти раз, и желательно в утреннее время после сна, а также прямо перед сном, чтобы снять мышечное напряжение.

  «Дуга»

  Отличное упражнение для сотрудников офиса, поскольку оно укрепляет верхнюю часть спины. Необходимо стать спиной к стене на расстоянии не более одного шага и опереться на неё спиной.

  Руки необходимо согнуть в локтях и поместить их на зону шеи так, чтобы они, как и спина, упирались в стену. Далее на вдохе необходимо максимально прогнуться вперёд, чтобы руки всё также упирались в стену, а затем на выдохе вернуться в исходное положение.

  Это упражнение рекомендуется медленно выполнить восемь раз.

  «Прогиб спины»

  Встаньте на колени, опустите тазобедренный сустав на ноги, вытяните носки, руки поместите за головой. Начинайте медленно подниматься с пяток, разводя руки, прогибайтесь назад так, чтобы максимально ощутить напряжение верхней зоны спины (в таком положении таз должен подаваться вперёд). Далее вернитесь в исходное положение и медленно повторите это упражнение до пятнадцати раз.

  «WY»

  Как и в упражнении «Дуга» – необходимо встать спиной к стене, чтобы ноги находились на расстоянии 10 см от плинтуса. Колени должны быть расслаблены и находиться в лёгком изгибе. Ягодицы, голова и позвоночник упираются в стену.

  Далее необходимо поднять руки над головой и согнуть их в локтях, чтобы визуально образовалась буква «W». В таком положении необходимо задержаться на три секунды, а затем выпрямить локти и снова поднять руки вверх, визуально формируя букву «Y». Плечи не должны соприкасаться с ушами.

  Повторить это упражнение необходимо десять раз по три подхода.

  «Дверная растяжка»

  Встаньте в дверном проёме и поднимите одну руку параллельно полу. Согните её в локте так, чтобы пальцы смотрели на потолок. Далее поместите руку на дверной косяк и медленно наклоняйтесь к поднятой руке, надавливая на косяк десять секунд. Тоже самое необходимо проделать с другой рукой по 2-3 подхода. Это поможет снять напряжения в спине и простимулирует мышечный тонус.

  Где купить корректор осанки в Украине?

  Если вы хотите эффективно избавиться от сутулости – одних упражнений будет мало. Необходимо купить ортопедический корректор осанки, который станет для вам поддержкой и поможет сформировать правильные ощущения в спине. Купить корректор осанки можно в сети магазинов Медтехника Ортосалон по доступным и приемлемым ценам.

  Мы предоставляем покупателям качественные товары в широком ассортименте. Вы также можете заказать корректор осанки на сайте интернет-магазина Ортосалон.

  Покупать подобные изделия необходимо только в специализированных магазинах, где продавцы смогут оказать вам грамотную профессиональную консультацию и помогут выбрать и купить корректор осанки, который будет для вас наиболее эффективным.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *