Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Підвищіть свій рівень тестостерону природним шляхом, дотримуючись цих 16 порад, які зачіпають харчування, тренування, добавки і зміни способу життя.

Як багато бодібілдери і інші хлопці, я одержимий збільшенням м’язової маси , контролем жирового прошарку і поліпшенням здоров’я. Багато хто вибирає шлях, який веде до однієї або двох з цих трьох цілей, але якщо ви хочете максимально поліпшити свою статуру і здоров’я в довгостроковій перспективі, важливо прагнути до всіх трьох.

Один із способів досягти всіх три цих мети – збільшити природне вироблення тестостерону в організмі чоловіків, або, по крайней мере, поліпшити ефективність власного гормону, який вже виробляється.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Ось відмінність між цими двома речами: Велика частина тестостерону, який синтезує організм, може пропадати даремно, тому що він “пов’язаний” – чоловічий гормон не в змозі з’єднатися з рецепторами, які дозволять йому стимулювати ріст м’язів і інші функції, які цей гормон підтримує в організмі. Це особливо вірно серед чоловіків старшого віку – групи, до якої я сам повільно наближаюся.

Ось мої рекомендації як підвищити тестостерон у чоловіків природними способами за допомогою тренувань, харчування, добавок, деяких народних засобів і поліпшення способу життя для секреції чоловічого гормону і підтримки ефективності вашого природного рівня. Знайдіть їм хороше застосування!

Тренування Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

1. Не нехтуйте важкими базовими вправами

Ні, ви повинні не тільки робити присідання, станові тяги, жим лежачи , підтягування та інші многосуставние вправи. Ви повинні робити їх і будувати ваші тренування навколо них. По крайней мере, частина часу ви повинні також використовувати більш важку вагу з меншою кількістю повторень, щоб викликати більше виділення тестостерону.

2. Слідкуйте за тим, щоб силові тренування були короткими і інтенсивними

Ви можете багато сказати про мій стиль силового тренування, але ви точно не можете сказати, що вони тривають годинами. Я наполягаю на тому, щоб сеанси були максимально короткими і напруженими.

Ви можете виконувати більше повторень з великою вагою, і довше відпочивати між підходами, укладетеся в 60 хвилин або менше. Це пов’язано з тим, що більш тривалі сеанси збільшують кортизол, катаболический (небезпечний для м’язів) гормон, який знижує рівень тестостерону і підриває довгострокове зростання м’язів.

Скоротіть періоди відпочинку між підходами до 60-90 секунд, зменшуючи вагу або повтори для досягнення цього. Повірте мені, за годину ви можете домогтися багато чого!

3. Не покладайтеся повністю на кардіо

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Я вірю в силу щоденного кардіо, але як я можу не спалювати м’язову масу або викликати хронічний надлишок кортизолу з усією цією роботою? Сеанси повинні бути обмеженими, наприклад, менше години (якщо це не день, коли я роблю довгий пробіг або їжджу на велосипеді). Я також ніколи не нехтую силовою підготовкою, навіть коли тренуюся на витривалість.

Якщо ваша єдина мета – наростити величезні м’язи і тренуватися в тренажерному залі як тварина, ви також можете покладатися на високоінтенсивні інтервальні тренування, яка допомагає в першу чергу спалювати жир в організмі і підтримувати рівень T при одночасному зниженні жирових відкладень.

І якщо ви той, хто, як і я, повинен виконувати тривалу кардіо тренування при підготовці до Ironman або ultramarathon, переконайтеся, що ви все життя готові йти по дорозі, якою це вимагає. Це означає важкі й інтенсивні силові тренування, точне харчування, чисті добавки, відпочинок і додаткові прийоми підвищення тестостерону.

4. Силові тренування чотири рази на тиждень

Коли ваша мета полягає в тому, щоб наростити м’язову масу, ви змушені йти в спортзал. Насправді, ви можете ходити кожен день. Але тренування кожен день може знизити рівень гормону, тому що ви піднімаєте кортизол за рахунок відновлення, зростання і ідеального рівня тестостерону.

Щоб підняти тестостерон і посилити його переваги для росту м’язів, ви повинні обмежити силові тренування до чотирьох на тиждень. Ви можете додати в інший день тренування для живота і невеликих груп, таких як литкові м’язи, якщо вони є слабкістю, яку ви намагаєтеся компенсувати, але зробіть ці сесії короткими – не більш 30-40 хвилин.

Поради по харчуванню

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

1. Вживайте багато білка

Тож не дивно, що дієта з високим вмістом білка сприяє синтезу тестостерону. Білок живить м’язи, допомагає їм відновлюватися й рости. Але він також допомагає підвищити природний рівень цього гормону. Наука ще не визначилася, що саме відбувається: спочатку білок підвищує м’язову масу, що викликає збільшення рівня гормону? Або білок збільшує тестостерон, від чого зростає м’язова маса?

Це класична дискусія про курку або яйці (і обидва хороші джерела білка), але те, що ви повинні робити, ясно: споживайте принаймні грам білка на фунт ваги тіла кожен день. Ви можете значно прискорити ріст м’язів і секрецію тестостерону. Якщо ви відстаєте, спробуйте один з моїх рецептів білка для росту м’язів для хардгейнеров.

2. Вживайте якісні дієтичні жири

Дієтичні жири підтримують здоров’я, допомагають в нарощуванні м’язів. Ви вже знаєте, що ви повинні вживати омега-3, щоб підтримати здоров’я серця. Отримати їх у великих кількостях можна з жирної риби (лосось, сардини і т. Д.), Авокадо і таких масел, як оливкова і горіхові масла.

Але ви не повинні забувати про важливість споживання насичених жирів. Ці жири надходять з м’яса, сиру та яєчних жовтків, і вони забезпечують будівельні блоки найважливіших гормонів, таких як тестостерон.

Не купуйтеся на міф про те, що насичені жири шкідливі, коли ви інтенсивно тренуєтеся з метою підвищення тестостерону для збільшення м’язової маси.

Дотримуйтесь добре спроектованому планом, такому як мій остаточний план харчування для м’язів, і ви не помилитеся.

3. Слідкуйте за споживанням вуглеводів

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Ви, безсумнівно, знаєте, що вам потрібно обмежити споживання швидко перетравлюються вуглеводів, особливо оброблених, таких як рафінований цукор і вибілена мука. Вони стимулюють вироблення інсуліну і зберігання жиру, і підривають здоров’я – все це знижує рівень гормону. Подивіться мою статтю «11 способів спалювати більше жиру щодня», і ви зрозумієте, що перші три способи стосуються прийому цих інсуліногенним продуктів і заміни їх альтернативами, багатими клітковиною і поживними речовинами.

Покладіться на повільно переварюють вуглеводи, такі як ямс, коричневий рис і вівсянку для кращого росту. Також налягайте на овочі, особливо хрестоцвіті (капуста, брокколі, калі). Дослідження показали, що дієта, багата цими овочами, підвищує рівень чоловічого гормону, а також в цілому корисна для здоров’я.

4. Обмежте вживання алкоголю

Не дивуйтеся, що я рекомендую скоротити або припинити споживання алкоголю, коли ви намагаєтеся підвищити тестостерон.

Звичайно, вживання невеликої кількості червоного вина добре впливає на здоров’я серця. Ми все це чули. Але це не означає, що алкоголь поєднується з іншими вашими цілями. Споживання великої кількості алкоголю викликає запальну реакцію, яка підриває синтез чоловічого гормону і зростання м’язів.

Якщо ви збираєтеся випити, знайте міру. Кінець історії.

Добавки

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

1. Добавка Тонгкат Алі для підвищення ефективності природного тестостерону

Ця добавка, також відома як Еврікома довголиста або малайзійський женьшень, стимулює вироблення організмом людини гормону тестостерону, сприяє підвищення потенції. Тим більше, з віком у чоловіків, велика частина, який вони виробляють, пов’язана з статевим гормон-зв’язуючим глобуліном (SHBG), і тестостерон не може виконувати свої важливі функції до тих пір, поки він не буде пов’язаний.

Тонгкат Алі допомагає збільшити так званий вільний тестостерон, так що він доступний для підтримки в нарощуванні м’язів, збільшення лібідо і всіх інших переваг. Шукайте продукти, які містять LJ100, запатентовану форму цього інгредієнта, що забезпечує його чистоту, безпеку і ефективність.

2. Приймайте Ашваганда, щоб впоратися зі стресом

Одним з головних шкідливих засобів, що знижують вироблення тестостерону є стрес – як розумовий, так і фізичний. Ашваганда – це адаптоген, який допомагає організму справлятися зі стресом, і, як з’ясувалося, робить позитивний вплив на маркери стресу, такі як втома і рівень кортизолу.

Рекомендуємо, прибрати з раціону продукти знижують рівень тестостерону в організмі, або зменшити кількість їх споживання.

Ашваганда – паслін, також відомий як індійський женьшень і Withania somnifera. Він працює синергетично з Тонгкат Алі для подальшого підвищення тестостерону і поліпшення спортивних результатів. Дослідження показують, що Ашваганда не тільки підтримує підвищення м’язової маси і зменшує жирові відкладення, але також збільшує силу.

KSM-66 є запатентованою формою цього інгредієнта. Він витягується з кореня, і його досліджували краще, ніж будь-яку іншу форму.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

3. Вживайте достатньо цинку, з урахуванням поглощаемости

Цинк – поживно важливий мікроелемент, який, підтримує виробництво тестостерону та інших корисних гормонів. Його також досить важко отримати з харчуванням, що змушує користуватися добавками.

Єдине, про що потрібно пам’ятати, це те, що цинк може стати проблемою для вашого організму. Для підвищення поглощаемости, знайдіть продукти, в яких цинк пов’язаний з метіоніном – амінокислотою, яка покращує здатність цього важливого мінералу проникати в організм і підтримувати секрецію тестостерону.

Читайте також:  Система тренувань джо уайдера.

4. Подумайте про доповнення Дііндолілметана (DIM)

Дііндолілметан (DIM) – це складова індол-3-карбінолу і утворюється при перетравленні овочів, таких як брокколі та цвітна капуста.

Дослідження довели, що DIM сприяє здоровому балансу між гормонами естроген і тестостерон в організмі.

Це відбувається шляхом перетворення потужних форм естрогену в менш потужні, знижуючи загальний ефект естрогену в організмі, результатом є більш продуктивна середовище для збільшення тестостерону.

У цього фітохімічне товару не дуже привабливу назву для бустера тестостерону. Його отримують з хрестоцвітних овочів – групи, яка включає брокколі, капусту, калі і цвітну капусту. Хоча було вже багато досліджень в підтримку переваг вітамінів і мінералів, що містяться в здорову їжу, ми тільки зараз починаємо більше дізнаватися про користь фитонутриентов.

В той час як DIM (дііндолілметан) безпосередньо не підсилює вироблення тестостерону, він дає ще одну перевагу для ефективності природного синтезу: він запобігає перетворенню тестостерону в естроген і діє як інгібітор ароматази.

Навколишнє середовище і спосіб життя

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

1. Висипайтеся

Коли я перевірив рівні допаміну і тестостерону в 2015 році, я був стривожений, виявивши, що вони були нижче середнього, але я не повинен був дивуватися. Мій режим сну був нерегулярним, і я в середньому спав всього 3-5 годин на добу. Як тільки я почав спати більше шести годин, мої показники повернулися в нормальний діапазон.

Багато досліджень підтримують це. Сон не тільки має вирішальне значення для здоров’я і здорового глузду, але також сприяє відновленню та здоровому виробництва гормонів. Він повинен бути одним з основних пріоритетів вашого життя, разом з фітнесом і харчуванням.

2. Вимикайте комп’ютер і телефон ввечері

Ефект синього світла порушує добовий ритм вашого тіла, переводячи мозок в «бойовій» режим, щоб прокинутися і бути насторожі. Це підвищує рівень кортизолу, і надмірна дія може призвести до системної збільшення кортизолу, що сприяє серцевим захворюванням, атрофії м’язів і збільшення жирових відкладень. У короткостроковій перспективі синє світло також просто порушує сон.

Рішення: Я вимикаю свій телефон, комп’ютер, телевізор, iPad та іншу техніку за пару годин до сну. Коли мені потрібно попрацювати в цей час – так, це трапляється – я використовую окуляри з блокуванням синього світла. Подумайте про те, щоб купити собі пару, якщо ви залежите від своїх гаджетів, особливо вночі.

3. Регулярні статеві стосунки

Це ще один сценарій з куркою і яйцем. Високий рівень тестостерону підвищує статевий потяг. Наявність регулярного відносин підтримує підвищений рівень гормону, який потім спонукає вас хотіти займатися любов’ю частіше.

Звичайно, для наших цілей він також підтримує зростання м’язів, що робить вас більш привабливими і, отже, збільшує шанс знайти партнера. Якщо у вас його немає, добре, ви можете допомогти собі самі. Незалежно від форми, регулярна статева активність змушує ендокринну систему синтезувати більше тестостерону.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

4. Обмежте вплив шкідливих хімічних речовин

Я п’ю воду, пропущену через домашню систему фільтрації, і я подорожую з пляшкою, яка також фільтрує 99,9% всіх забруднюючих речовин. Я намагаюся залишати вікна відкритими круглий рік, щоб обмежити зростання прихованих мікроорганізмів в будинку.

Я п’ю органічна кава, щоб обмежити дію мікотоксинів. Я перевіряю, щоб все добавки дотримувалися акт Prop 65 і не містили важкі метали. Я їм органічні продукти місцевого виробництва, коли це можливо, щоб обмежити вплив пестицидів та антибіотиків. Найголовніше, я уникаю пластмас, які виділяють шкідливі речовини в напої і харчові продукти, особливо при нагріванні.

Так, це трохи ускладнює моє життя. Але всі ці фактори сприяють підвищенню рівня естрогенів і зниження рівня тестостерону. Подумайте про їх негативний вплив на ваше здоров’я в довгостроковій перспективі. Для мене це того варто.

Джерело: https://www.bodybuilding.com/content/16-ways-to-boost-your-testosterone.html

Оцініть статтю:

Завантаження …

Як підвищити рівень тестостерону: прості поради – Радіо Максимум

Сон, харчування, силові тренування – все це дозволяє заповнити рівень тестостерону у чоловіків, чиє здоров'я страждає через його занадто низький рівень. Розберімось детальніше, що з цим усім робити та як допомогти підвищити рівень гормону, який позитивно впливає на чоловічу силу.

Знижений рівень тестостерону чоловікам пропонують підвищувати медикаментозно, але існують і природні способи збільшити концентрацію чоловічого гормону. Про них і піде далі мова.

І ще: Учені з'ясували, який продукт суттєво впливає на ріст м'язів

Сон. Якщо чоловік протягом тижня буде спати менше ніж 5 годин на добу, то рівень тестостерону в його організмі знизиться на 15%. Сон дуже важливий для чоловічого здоров'я, адже саме уві сні відбувається синтез тестостерону. Спати вночі потрібно не менше 6 годин.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Здоровий сон допомагає поповнити рівень тестостерону

Харчування. Для активного відтворення тестостерону природним шляхом чоловічому організму потрібні цинк, магній і деяка кількість холестерину. Ось чому в раціоні у чоловіків повинні бути присутніми в розумних кількостях жир і м'ясо. В умовах низькожирового харчування кількість тестостерону зменшується.

Силові вправи. Чоловіки, які регулярно займаються спортом, як правило, не стикаються з проблемами низького тестостерону. Водночас занадто інтенсивні тренування чоловічому організму можуть нашкодити, оскільки при перевантаженнях виростає зміст стресового гормону кортизолу, через що синтез тестостерону падає.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Слід приділяти час фізичним навантаженням

Регулярне статеве життя. На виробництво тестостерону впливає інтенсивність статевого життя – шкідливі як утримування, так і занадто бурхливе інтимне життя. За словами вчених, регулярний секс сприяє виробленню тестостерону (особливо в зрілому віці), але він не повинен відбуватися частіше 2-3 разів на тиждень, інакше можливий зворотний ефект – рівень гормону буде падати.

Відмова від пива. Алкоголь негативно впливає на центри головного мозку, відповідальні за процеси формування чоловічого гормону. У чоловічому організмі під його впливом запускається процес трансформації тестостерону на естроген. Найбільший ворог чоловічого гормону – пиво.

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Чоловікам слід відмовитися від пива

Читайте також: Як зробити шашлики корисними: поради лікарів

Читай максимум цікавих новин у
Viber

Підіймаємо настрій разом з рівнем тестостерону

Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Ні для кого не є таємницею, що з віком вироблення тестостерону в чоловічому організмі значно знижується. У цій статті дізнаємося прості, але дієві способи підвищити рівень головного чоловічого гормону.

У сучасному суспільстві поняття “мужності” часто порівнюють саме з рівнем тестостерону. По суті, це основний чоловічий статевий гормон – андроген.

Він виробляється з холестерину спеціальними клітинами сім'яних залоз чоловіків. Але й жіночі яєчники синтезують його, хоча в значно меншій кількості.

Трохи тестостерону і чоловічий, і жіночий організми отримують ще й від кори надниркових залоз.

Головна його функція – виробництво сперматозоїдів. Також він бере участь у розвитку кісткової та м'язової тканини. Рівень тестостерону в чоловіка може істотно впливати на його настрій.

У жінок він виконує функцію розподілу жирової тканини, регулює статеве тяжіння, відповідає за дозрівання яйцеклітини.

Рівень тестостерону залежить від безлічі факторів: фізичної активності, способу життя людини, харчування та інших. І підняти його можна не тільки за допомогою медичних препаратів. Ми знайшли 7 способів, як це зробити підручними засобами – вони безпечні для здоров'я та доступні кожному.

Кожен чоловік має ретельно стежити за своєю вагою. Скільки б не говорили, що представники сильної статі можуть мати 5-10 зайвих кілограмів і це не зашкодить фігурі, але медики стверджують зворотне.

Так, фігура, можливо, не страждає, але вироблення тестостерону значно знизиться. Тобто для його підвищення передусім треба позбутися надмірної ваги.

Звісно, питання про те, як схуднути, вічне. Є безліч різних способів, кожен з яких обіцяє фантастичні результати. Але всі вони зводяться до таких нюансів: обмежити солодке + контролювати витрату калорій + бути фізично активним. Не зайвою стане відмова від випічки.

Короткі, але інтенсивні тренування, які поєднуються з періодичним голодуванням, допоможуть стимулювати активність зростання тестостерону. Також цей метод дозволяє перешкоджати його зниженню, тобто, спосіб чудовий для відновлення вироблення гормона та профілактики проблеми, яка ще не почалася.

Зауважте! Тривалі та аеробні тренування не дозволяють змінити рівень вироблення тестостерону.

Методика інтенсивних тренувань має безліч варіацій. Нижче представлена ​​одна з найефективніших схем:

 1. 1Потрібно ретельно розім'ятися (мінімум – 3 хвилини). Це обов'язково, інакше можливі травми і сильна кріпатура.
 2. 2Виберіть якесь доступне вам вправу (віджимання, присідання, гантелі) та виконуйте його максимально швидко й жорстко. Сім підходів. Темп має бути дуже інтенсивним, а тривалість підходу не більше 30 секунд.
 3. 3Відпочинок між підходами – півтори хвилини.

Таким чином, весь тренувальний процес триватиме 15-20 хвилин, з яких 75% часу відводиться на відновлення. Інтенсивна частина – загалом 4 хвилини, але ефект відчуєте доволі швидко.

Читайте також:  Розтяжка і силове тренування, вплив на результати.

Прив'язки до певних тренажерів або вправ немає. Це може бути біг, плавання, штанга, турнік або будь-яка інша силова вправа.

Переривчасте (інтервальне) голодування полягає в тому, що ви через день харчуєтеся за певною схемою: 16 годин без їжі, а наступні вісім годин можна їсти. Найкраще, коли “їстівний час” починається вранці. Наприклад, з 8 і до 16. А після можна тільки пити.

Подібна “дієта” дозволяє провести корекцію гормонального фону та привести в норму рівень тестостерону, а також позбутися зайвих жирових відкладень. Головне – не переборщити з голодуванням, інакше рівень тестостерону замість хорошого настрою може спричинити агресію.

Поряд з інтенсивним видом тренувань є інший вид тренінгу, що дозволяє збільшити вироблення “чоловічого гормона” – це силові тренування. Тут головним правилом є взяття максимальної ваги з мінімумом повторів (оптимально – 3 підходи) з відпочинком не більше хвилини.

Це дієвий спосіб, який дозволяє не тільки підняти тестостерон у чоловіків, а також підтримати його рівень. Уже за півтора місяця можна побачити позитивний ефект, якщо в раціоні буде необхідна кількість цинку. Отримати його в достатньому обсязі можна з наступних продуктів:

 1. 1М'ясо та білкова їжа.
 2. 2Риба та морепродукти.
 3. 3Бобові.
 4. 4Сир і кефір.
 5. 5Молоко та натуральні йогурти.

Крім того, можна звернутися до лікаря для отримання рецепта на препарати, що містять цинк. Рекомендована добова норма – 11 мг, максимальна – 25 мг.

Солодке люблять практично всі. Але надлишок цукру в крові призводить до зниження вироблення тестостерону. Таким чином збільшити тестостерон можна, просто забравши цукор з раціону. Тим паче зайва пристрасть до десертів – це шлях до ожиріння.

Найчастіше до “здорових” відносять поліненасичені жири. Але в нашому випадку це не зовсім правильно, адже для синтезу “чоловічого гормона” потрібні насичені жири, бо саме з холестерину синтезується тестостерон. Тому в раціоні харчування бажано мати сир, вершкове масло, яловичину/свинину/баранину та зрідка тішити себе шоколадом.

Білкові коктейлі – це відмінний спосіб не тільки для підтримання організму при дієті, а й можливість збільшити рівень тестостерону. Однак для кращої ефективності слід додати амінокислоти ВСАА. Отримати їх можна у вигляді спеціальних добавок або ж з продуктів харчування (наприклад, із сиру, яєчних білків, арахісу).

Увiйти

Через соцмережi

Підвищуємо рівень тестостерону та гормону росту природнім шляхом

Поради, які допоможуть максимізувати вироблення гормону росту і тестостерону. Включаючи інформацію про те, чим вам може допомогти спортивне харчування.

Гормон росту і тестостерон є двома найбільш важливими гормонами в плані набору м'язової маси. Однією з найбільш важливих відмінностей між ними є те, що гормон росту фактично змушує організм будувати нові м'язові клітини, в той час як тестостерон цього не робить. Але немає сумнівів, що тестостерон є головним у зростанні м'язової маси. Саме тому підвищення рівня гормону росту і тестостерону разом мають таке значення для бодібілдингу. Найбільш ефективний спосіб підвищити рівень цих гормонів – анаболічні стероїди і синтетичний гормону росту. Але з цим способом пов'язані кілька проблем:

 • Це незаконно без призначення лікаря
 • Синтетичний гормон росту може збільшувати розмір кісток і внутрішніх органів
 • Тестостерон має безліч можливих побічних ефектів від гінекомастії до набагато більш серйозних
 • Важко спрогнозувати негативні наслідки в більш зрілому віці
 • Висока вартість

Разом з тим, існує цілий ряд добавок, які є досить ефективними в підвищенні природного рівня тестостерону. Вони змушують працювати організм, на відміну від стероїдів, які навпаки, пригнічують вироблення організмом гормонів. Вони є цілком безпечними і ефективними і, здебільшого, не володіють побічними ефектами.

Бустери гормону росту

GABA (ГАМК) – це гамма-аміномасляна кислота. Унікальність цієї амінокислоти полягає в тому, що вона діє скоріше як нейромедіатор, ніж як матеріал для синтезу білка, саме цим вона і відрізняється від більшості амінокислот.

GABA включають в велику кількість топових комплексів для підвищення рівня гормону росту, можна знайти її також окремо у вигляді порошку. З усіх натуральних бустерів гормону росту ГАМК є, ймовірно, найбільш ефективною.

Інші амінокислоти – бустери тестостерону включають орнітин, лізин, глютамін, таурин, лейцин, ВСАА та аргінін. Застосування цих амінокислот разом в правильних кількостях може дати помітні результати. Загалом, амінокислоти є основою для всіх добавок, призначених для природного збільшення рівня гормону росту.

Бустери тестостерону

Добавки, які природним чином підвищують тестостерон, зазвичай включають природні рослинні екстракти. Разом з тим, одним з найпопулярніших бустерів власного тестостерону, доступних сьогодні, є поєднання вітамінів і мінералів. Давайте розглянемо їх.

ZMA – це поєднання цинку, магнію і вітаміну B6. Переваги цинку і магнію відомі протягом сотень років, але тільки недавно було виявлено, що разом, в досить високих дозах, вони можуть істотно підвищити рівень тестостерону.

Крім того, що цинк необхідний для виробництва тестостерону, він є потужним антиоксидантом, який прискорює загоєння ран. Магній необхідний для м'язової функції і понад 300 процесів в організмі. Багато з тих, хто пробував ZMA, відчувають більш глибокий і спокійний сон (який сам по собі має важливе значення у виробленні тестостерону та гормону росту). Спочатку ZMA продавалася як самостійна добавка, але в даний час більшість виробників спортивного харчування, які роблять бустери тестостерону, включають його в якості одного з декількох інгредієнтів.

Інші бустери

Інші популярні інгредієнти для підвищення тестостерону включають, але не обмежуються наступними: кора дерева йохімбе, трібулус терестріс, мака і D-аспарагінова кислота (D-ізомер амінокислоти, який діє як нейромедіатор). Всі ці інгредієнти, крім D-аспарагінової кислоти, є натуральними екстрактами рослин. Деякі з них можуть мати ефект збільшення статевого потягу у деяких людей.

Головні способи підвищити рівень гормону росту і тестостерону

У той час як добавки можуть бути дуже корисні для збільшення гормону росту і тестостерону, важливими факторами є також ваша дієта, фізичні вправи і відпочинок. Досить складно збільшити або зменшити тестостерон і гормон росту незалежно один від одного, тому що харчові звички, вправи і сон впливають на виробництво обох цих гормонів в тих же напрямках. Отже, по порядку:

 1. Силові вправи. Присідання й станова тяга з великими вагами і малою кількістю повторень – можливо, найефективніший інструмент для підвищення рівня цих гормонів. Вам потрібно всього лише виконувати ці вправи один або два рази на тиждень, так як організм потребує достатньої часу для відновлення.

 2. Відпочинок. Якщо ви недостатньо спите (менше 7-8 годин), ви відбираєте в свого організму шанс виробити ці гормони. Близько 70% гормону росту в організмі виробляється під час глибокого сну.

 3. Харчування. Без правильного палива ваш організм не може виробляти достатню кількість цих гормонів, силові тренування і відпочинок не допоможуть вам без достатньої кількості калорій і білка.

 4. Дієта з високим вмістом вуглеводів може змусити ваш організм виробляти більше інсуліну, який може конкурувати з гормоном росту, тому приділіть більше уваги продуктам, що не містить цукру і інших вуглеводів з високим глікемічним індексом.

 5. Уникайте вживання алкоголю.

 6. Слідкуйте за відсотком жиру в вашому організмі, оскільки при його надлишку організм виробляє більше естрогену.
 7. Уникайте перетренованості.
 8. Дотримуйтеся раціону харчування, багатого овочами і ненасиченими жирами

Поєднання правильної дієти, тренувань і спортивного харчування можуть стимулювати ваш організм для виробництва набагато більшої кількості гормону росту і тестостерону, ніж зазвичай.

У чоловіків у віці 18-25 років рівень гормонів максимальний, так що їм буде цілком достатньо тренувань і харчування. Для чоловіків старше 30 років зазначені вище добавки дадуть набагато більший ефект.

А для чоловіків старше 50 років натуральні бустери гормонів є відмінним і безпечним способом повернути назад процес старіння.

Вони можуть сприяти енергії, життєвої сили, поліпшення тонусу м'язів і багато чому іншому.

Як підвищити рівень тестостерону у чоловіків? Поради уролога

Фахівці називають тестостерон гормоном, який зробив з людини чоловіка. Рівень тестостерону визначає сексуальну орієнтацію і стиль поведінки чоловіків. На сьогоднішній день ситуація така, що у багатьох чоловіків, тестостерон знаходиться на низькому рівні. В першу чергу це пов’язано з неправильним способом життя.

Читайте також: Про лікування в Google, або на що готові люди, аби не піти до лікаря

Після 40 років рівень тестостерону в крові починає падати на 1% в рік. Начебто невелика втрата, але вже до 60 років чоловічий організм в середньому недоотримує п’яту частину тестостерону – життєво важливого гормону.

Низький рівень тестостерону позначиться на чоловічому організмі так:

 • знижується статевий потяг;
 • зменшується тонус і життєва енергія;
 • збільшується відкладення жирової тканини;
 • зменшується м’язова маса тіла і сили;
 • знижуються розумові здібності, здатності до концентрації уваги, пам’яті;
 • з’являється втома і дратівливість та ін.

Чому відбувається зниження рівня тестостерону?

 1. Психологічний фактор (постійні стреси, переживання, психологічне перенапруження)
 2. Неправильне харчування
 3. Вживання алкогольних напоїв, куріння
 4. Травматичні ураження органів репродукції у чоловіків
 5. Спадковий фактор
 6. Ожиріння
 7. Нерегулярний секс – однин із основних причин зниження рівня тестостерону
 8. Літній вік
 9. Екологічний фактор
 10. Нестача сну
Читайте також:  Міфи про тренування: немає болю - немає результату

Як протистояти зниженню рівня тестостерону? Існують ефективні медикаментозні способи, але ми не в праві про них говорити, тому що лікування  призначається індивідуально та під наглядом лікаря.

Втім, для профілактики можемо запропонувати природні і безпечні способи підтримки нормального рівня тестостерону.

Сьогодні ми пропонуємо вам кілька простих способів підвищити рівень тестостерону:

 1. Зайнятися спортом, а саме звернути увагу на силові вправи – різні силові навантаження здатні значно підвищити кількість цього гормону в крові у чоловіків. Однак не можна забувати про те, що в будь-якій справі потрібно знати міру і правильний підхід.
 2. Повноцінне, здоров’я харчування. Для того, щоб в організмі відбувався синтез тестостерону, йому необхідні особливі речовини, отримані з їжі. В першу чергу, під “особливими речовинами” маються на увазі різні вітаміни, а саме вітаміни групи В, С, Е, F. У великій кількості вони містяться в ягодах, фруктах, яйцях, горіхах і риб’ячому жирі. Ні в якому разі не можна переїдати.
 3. Додавання цинку в свій раціон є одним із способів підвищення низького рівня тестостерону. Цинк дуже важливий для вироблення даного гормону, так як є одним з ключових компонентів в його складі. Цинк перетворює жіночий гормон естроген в тестостерон і запобігає зворотному перетворення. До продуктів з високим вмістом цинку відносяться устриці і морепродукти, печінка, птиця, яйця, молочні продукти, горіхи і насіння.
 4. Мінімізуйте стреси – при сильному тривалому стресі організм виробляє кортизол, який фактично блокує ефект тестостерону.
 5. Спати по 6-8 годин на добу – доведено, що хороший нічний сон може поліпшити наш гормональний баланс. Виробництво тестостерону зменшується, якщо організм не достатньо відпочив.
 6. Регулярно займатися сексом – чоловіки, що займаються сексом, мають більш високий рівень тестостерону, ніж ті чоловіки, які не роблять цього.
 7. Не перегрівати яєчники – ваші яєчка повинні мати температуру на кілька градусів нижче температури тіла, щоб краще функціонувати.
 8. Обмежте вживання цукру в раціоні – при підвищенні рівня цукру в крові починає знижуватися тестостерон.
 9. Під час сну відкривати нижню частину тіла
 10. В лазні і сауні потрібно сідати тільки на вологому рушнику
 11. Ігноруйте шкіряні крісла влітку і сидіння з підігрівом
 12. Не тримати телефон на поясі, ноутбук – на колінах
 13. Не вдягати вузьку білизну і штани
 14. Не вдягати синтетичну білизну і брюки, так як синтетика збільшує температуру на 3-4 градуси в області яєчок.

Спочатку терапії, необхідно позбутися від факторів, які знижують вироблення статевого гормону, а потім робити упор на його підвищення.

До питання підвищення тестостерону потрібно підходити комплексно, тоді ефективність лікування і профілактики андрогенної недостатності буде значно вище.

Якщо у Вас виникнули додаткові питання запрошую вас на прийом, де ми зможемо зробити комплексну діагностику та підібрати відповідне лікування.

 • Тріщ Володимир Іванович
 • Лікар-уролог медичного центру
 • «Оксфорд Медікал» Івано-Франківськ

http://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Тестостерон: як підвищити його рівень за допомогою продуктів

zmxn 14 жовтня 2017, 09:59

 • Тестостерон, який ще називають чоловічим статевим гормоном, є одним з визначальних не тільки статевої функції, а й здоров'я організму чоловіки в цілому.
 • Про те, яке значення у виробленні тестостерону відіграє харчування, і як підвищити рівень цього гормону за допомогою правильно обраної їжі.
 • Раціональне харчування для нормальної вироблення тестостерону
 • Правильне харчування – один з основоположних моментів в підвищенні рівня тестостерону у чоловіків, завдяки наявності в продуктах тих чи інших речовин, вітамінів і мінералів, які посилюють синтез андрогенів.
 • Таким чином, якщо ви хочете підвищити вироблення тестостерону природним шляхом, то почніть з вашого харчування.
 • Морепродукти
 • Які морепродукти: можна порекомендувати всіх їстівних мешканців морів – рибу (форель, тунець, оселедець, мойва, судак, лосось, хек, минтай, сьомга), молюсків (устриці, кальмари і черепашки), ракоподібних (краби і креветки).

Морська риба і морепродукти мають високим вмістом жирних кислот омега-3 і омега-6, які сприяють синтезу тестостерону. Крім того, в них міститься велика кількість вітамінів А і Е, корисних мікроелементів – селену, цинку (також беруть участь у виробництві тестостерону).

Також важливо, що риба містить білок, який набагато краще засвоюється, ніж м'ясо.

Поліненасичені жирні кислоти омега-3 також здатні запобігати захворювання серцево-судинної системи, сприяючи розрідженню крові. Останній фактор також сприяє розрідженню крові, що сприяє ефективному розподілу тестостерону, адже для надання андрогенами свого біологічного дії їх необхідно доставити в органи-мішені.

При вживанні бажано якомога менше піддавати морепродукти термічній обробці, мінімізувавши надходження солі (головного ворога тестостерону), копчення, в'ялення, консервації, для максимального збереження змісту в них вітамінів та інших корисних речовин.

Для нормальної вироблення тестостерону необхідно вживати морепродукти не рідше 3 разів на тиждень. Виняток становить тунець через підвищеного вмісту в ньому ртуті.

Фрукти, овочі, ягоди

Які овочі та фрукти: овочі – все крім картоплі, особливо капуста, буряк, гарбуз, жовтий перець. Фрукти і ягоди – все містять величезну кількість вітамінів, необхідних для нормальної вироблення тестостерону. Особливо корисні виноград і гранат.

Як фрукти, так і овочі мають властивість нейтралізації шкідливих речовин, токсинів, в тому числі містять безліч антікосідантов. Крім того, вони містять вітаміни, мінерали, клітковину. Сприяє зниженню рівня холестерину і цукру в крові, що збільшує ефект від впливу тестостерону.

Зелені овочі

Які купувати? Свіжі фрукти і ягоди краще заморожених. Чим яскравіше колір, тим вищий вміст корисних речовин. У зелених овочах і фруктах міститься лютеїн – речовина, яка сприяє виробленню гормону росту. Також він є антиоксидантом і каталізатором (провокатором і підсилювачем) хімічних реакцій, обмінних процесів.

 1. Будь-які види капусти (цвітна, білокачанна, брюссельська) містять індол-3-карбінол, який допомагає печінки виводити з організму естроген, який пригнічує вироблення тестостерону.
 2. Селера сприяє виробленню тестостерону, а також сприяє вивільненню андростерона – гормону, що підсилює лібідо.
 3. Чим яскравіше фрукт йди овоч, тим більше він містить каротиноїдів, каротинів і біофлавоноїдів.
 4. Грейпфрут – єдиний фрукт, який небажано вживати тим, хто хоче підвищити тестостерон, тому що речовини, що містяться в ньому, погіршують можливості печінки до розщеплення естрогенів.
 5. У червоному винограді і його насінні містяться флавоноїди – рослинні речовини, які знижують активність ферменту ароматази, який відповідає за перетворення тестостерону в естроген.
 6. Раціон харчування здорової людини на 60-70% повинен складатися з овочів і фруктів.
 7. Зелень
 8. Зелень (петрушка, кінза, шпинат, цибулю, всі види салатів) повинна стати улюбленою стравою і приправою до будь-яких вживаним страв для тих, хто хоче підвищити тестостерон.
 9. Всі вони містять речовини, що сприяють виробленню тестостерону (шпинат вивільняє велику кількість андростерона).

Також в них міститься велика кількість природних мінералів, зокрема цинку (наприклад, в петрушці), і вітамінів. Також в зелені є високий вміст хлорофілу, що має виражену антибактеріальну і ранозагоювальну властивості.

Чи не піддається термічній обробці. Сприяє ефективності перетравлення м'яса і поліпшенню засвоєння корисних речовин.

Клітковина та зернові

Сюди входять всі каші з цільних зернових – гречка, перловка, пшенка, рис, вівсянка, і ін. Високий вміст в них клітковини справляє позитивний вплив на синтез статевих гормонів, запускаючи ланцюг необхідних організму обмінних процесів.

При надходженні в кишечник покращує перистальтику (роботу), що сприяє мікроциркуляцію крові в органах малого таза. Регулярність спорожнення кишечника має важливе значення для чоловіків, оскільки гниття і бродіння в ньому підвищують температуру в органах малого таза, що негативно позначається на їх роботі.

 • Підвищення температури в області мошонки порушує нормальне виробництво статевих гормонів і сперматозоїдів.
 • Чи не рекомендовані каші швидкого приготування – при їх обробці в них втрачається більша частина корисних речовин.
 • Приготування бажано проводити без зайвої термічної обробки, наскільки це можливо. Наприклад, деякі каші досить запарити на ніч окропом вівсянка
 • Рекомендується щоденне вживання каш з зерен з цільних сортів або принаймні грубого помелу.
 • Спеції
 • До рекомендованих спецій можна віднести часник, цибуля, кардамон, червоний стручковий перець, карі, куркуму.
 • Вони мають властивість нейтралізувати вплив естрогену ксеноестрогена, який надходить з навколишнього середовища.
 • Деякі з перерахованих спецій здатні посилювати обмінні процеси за участю ферментів, переробних естроген (фермент цитохром P 450), що сприяє підвищенню ефективності виведення  естрогенів з організму.

Відзначимо, що в країнах, де зазначені спеції завжди були частиною повсякденного раціону, більш того, – є невід'ємною частиною національної кухні, спостерігається висока народжуваність і низька кількість випадків чоловічого безпліддя. Якість сперми у індусів, жителів арабських країн, Близького і Середнього сходу на порядок вище, ніж у жителів європейського континенту. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*