5 способів «остудити» тіло після тренування

Відновлення — не менш важливий процес, ніж саме тренування. Воно нормалізує фізичні показники організму, провокує ріст м'язів та покращує здатність тіла витримувати ще більші навантаження.

Без належного відновлення організм спортсмена виснажується, а також сповільнюється зростання м'язової маси.

Щоб цього не сталося, рекомендуємо звернути увагу на найбільш ефективні способи відновлення м'язів після тренування.

1. Харчування

За час тренування витрачається багато енергії, яку необхідно поновити. Для того, щоб відновити сили, потрібно віддавати перевагу тим продуктам, які містять найбільшу кількість поживних речовин.

М'язові волокна містять амінокислоти, які входять до складу білка. Чим більше амінокислот потрапляє в організм людини, тим швидше та якісніше відновлюються пошкоджені від тренування м'язи. Саме тому переважання білкової їжі помітно підсилює відновлення.

5 способів «остудити» тіло після тренування

Окремі продукти допомагають запобігти судомам, утримати гідратацію, прискорити метаболізм та активувати втрату ваги, забезпечивши необхідну кількість енергії при цьому.

 • Банани містять корисні вуглеводи, які підвищують рівень глікогену в організмі, що допомагає відновити пошкоджені м'язи.
 • Чорнослив, чорниця та журавлина містять величезну кількість антиоксидантів. Вони захищають органи та тканини (в тому числі м'язи) від руйнівного впливу агресивних радикалів, а ще прискорюють відновлення після тренінгу.
 • Сушені фрукти та горіхи багаті білками та “хорошими” вуглеводами, які допомагають вашим м'язам рости.
 • Ананас — один з кращих продуктів після тренування. Він містить бромеліан — природний протизапальний засіб, який виліковує синці, розтягнення та набряки.
 • Багато води. Не забувайте пити достатньо води, особливо якщо ви використовуєте добавки у вигляді сироваткових білків, креатину, спалювачів жиру та т.д.

2. Сон

Сон — це найважливіша частина відновчих процесів організму, яка дозволяє перезавантажити все системи та направити вільні ресурси на регенерацію тканин. Якщо ви займаєтесь бодібілдингом або фітнесом, то вам варто стежити за якістю і тривалістю сну. Недосипання уповільнює відновлення після фізичних навантажень.

5 способів «остудити» тіло після тренування

3. Розтяжка

Якщо ви тренуєтеся не перший день, то ви маєте знати про важливість розтяжки. Перед тренуванням вона розігріває м'язи, зменшуючи ризик травми та неприємних відчуттів.

Після тренування – посилить результат від вправ, зніме напругу м'язів та розслабить їх, а поліпшення кровообігу сприятиме виведенню молочної кислоти.

Також розтяжка допомагає максимізувати вашу продуктивність, збільшуючи гнучкість та рухливість суглобів, що дозволяє вам виконувати деякі вправи максимально ефективно (наприклад, присідання).

Ось декілька порад для правильної розтяжки:

Якщо ви робите розтяжку перед основним тренуванням, то спочатку потрібно трохи розім'ятися. Якщо цього не зробити, то ви, цілком ймовірно, будете відчувати біль та дискомфорт. Прогулянка або легка фізкультура допоможе трохи зігріти м'язи.

Після тренування насамперед потрібно нормалізувати пульс. Підійде ходьба в спокійному темпі 1-2 хвилини. Найважливіше розтягнути ті групи м'язів, які брали участь під час тренування. Це займає десь 5-10 хвилин.

5 способів «остудити» тіло після тренування

4. Активне відновлення

Легкі вправи після інтенсивного тренування корисні тим, що стимулюють кровообіг та допомагають полегшити біль в м'язах. Активним відновленням може бути катання на велосипеді, прогулянка або звичайна зарядка.

Відмінний варіант — плавання. Це надзвичайно корисний вид спорту, під час якого тканини та органи насичуються киснем, посилюються обмін речовин, в результаті чого швидше виводиться молочна кислота. Помірне водне тренування тривалістю не більше години сприяє відновним процесам організму, а також забезпечує щадне навантаження на всі групи м'язів.

5 способів «остудити» тіло після тренування

5. Масаж

Серед спортсменів масаж вважається одним з найбільш ефективних способів відновлення після тренування. Це не тільки відпочинок та розслаблення. Масаж зменшує біль в м'язах, знімає напругу, збільшує приплив крові до тканин та насичує їх поживними речовинами. Глибоке масажування сприяє виведенню молочної кислоти та тонізує м'язи.

Окремий напрямок — це спортивний масаж. Він активно застосовується для відновлення після травм, захворювань та забоїв. Спортивний масаж служить незамінним засобом для якнайшвидшого поповнення сил організму, сприяє загальному оздоровленню, зміцнює м'язи та зв'язки.

Якщо послуги масажиста вам не по кишені, рекомендуємо купити вібромасажер для тіла. У магазинах масажного обладнання представлений великий вибір масажерів під будь-який бюджет, для домашнього та професійного використання.

Всі сучасні вібромасажери оснащені довгою ручкою, що робить їх зручними для самостійного масажу всього тіла. Навіть найпростіші моделі допоможуть посилити кровообіг в м'язах та прискорять відновлення організму.

Але якщо ви шукаєте апарат високої інтенсивності, зверніть увагу на спортивний масажер Zoryana Unix UN-2000M, який зроблений в Південній Кореї та спеціально призначений для опрацювання глибоких шарів м'язів.

5 способів «остудити» тіло після тренування

Отже, тут ми перерахували 5 найбільш ефективних способів для відновлення після тренування. Ви можете обрати один з них, який підходить вам найкраще, або скомбінувати декілька.

Важливо пам'ятати, що при дотриманні режиму “тренування-відновлення” спортсмен відчуває себе енергійним та досить сильним для повторного фізичного навантаження.

А відсутність відновлення веде до виснаження організму та погіршення росту м'язової маси.

Ефективні методи боротьби з кріпатурою після тренувань

Що таке кріпатура м'язів після тренування і як від неї позбутися.

5 способів «остудити» тіло після тренування

Заняття спортом це завжди круто, інформує Ukr.Media. Але що робити після тренування, щоб не виникла кріпатура м'язів на наступний день?

Ділимося з вами основними секретами.

Що таке кріпатура м'язів після тренування

М'язова кріпатура ніг, рук і преса — це спазми м'язів і неприємні відчуття, які виникають після інтенсивних або нових вправ. Зазвичай кріпатура з'являється не одразу, а тільки через 1-2 дні. Саме тому інша назва кріпатури м'язів — синдром відстроченого м'язового болю. Іноді відчуття настільки нестерпні, що їх плутають з реальною фізичною травмою.

Кріпатура триває від 24 до 72 годин — все залежить від інтенсивності останнього навантаження. Багато тренерів радять не відмовлятися від занять у болючі дні, а навпаки, щоб зменшити кріпатуру, практикувати легкі навантаження. Але в будь-якому випадку дайте деякий час відпочити напруженим м'язам, щоб кріпатура не переросла у щось серйозніше.

Читайте також:  Як накачати красиву попу. ефективні вправи для сідниць.

Як зменшити кріпатуру:

Зробіть ретельну розминку

Як прибрати кріпатуру зі свого спортивного життя? Просто добре розігрівайтеся перед тренуванням. 5-10 хвилин легкого кардіо або кілька розминочних сетів з акцентами на ті групи м'язів, які ви плануєте тренувати, — обидва варіанти підійдуть. Розминка забезпечує сполучні тканини гарячою кров'ю, що готує м'язи до подальших інтенсивних тренувань.

Охолодіть тіло після тренування

Пам'ятайте золоте правило — на початку розминка, а в кінці — заминка. Після складних комплексів вправ потрібно повністю остудити м'язи і допомогти їм розслабитися.

Зробіть звичне кардіо в низькому темпі від 5-10 хвилин і м'яко розтягніть ті м'язи, які тільки що активно попрацювали.

Якщо після тренування у вас немає часу на завершальний етап, просто прогуляйтеся до зупинки або будинку.

Зробіть розтяжку

Розтяжка — рятівний засіб проти м'язових спазмів і напруги. М'які розтягуючі комплекси вправ допомагають витягнути м'язи і збільшити в них кровообіг. Завжди робіть розтяжку після тренування або після розігрівання м'язів, щоб уникнути травм.

Ефективні методи, які допоможуть позбутися від кріпатури м'язів:

Продовжуйте тренуватися

На перший погляд звучить дивно, але варто робити вправи й займатися спортом тільки з однією поправкою — тренування мають бути легкими і м'якими.

Якщо у вас болять м'язи, не варто на наступний день підіймати нову вагу або бігати спринт. Прогулянки, йога, пілатес або вільне плавання — ось найкращі формати спрощених тренувань.

Інший варіант — звичне заняття в спортзалі, але з акцентом на інші м'язи.

Зробіть розтяжку

Як краще за все зняти кріпатуру? Найефективніший спосіб — зробити м'яку розтяжку напружених м'язів. Сходіть на йогу для початківців або на пілатес.

Зробіть масаж глибоких тканин

Ще один спосіб зменшити кріпатуру — масаж всього тіла. Глибокий розслабляючий масаж допомагає зняти напругу і і стрес після тривалих тренувань. Навіть якщо ви не страждаєте синдромом відстроченого м'язового болю, рекомендуємо повторювати масаж кілька разів на місяць. Не обов'язково ходити на дорогі процедури до майстра, можна зробити якісний самомасаж вдома самостійно.

Холодний компрес

Холодні компреси ефективні, якщо кріпатура не проходить декілька днів і частково віддає в напружених м'язах. Прикладіть лід, загорнутий в рушник до м'язів, які вас турбують, на декілька хвилин.

В перервах між тренуваннями займайтеся активним відпочинком — ходіть на йогу або плавайте в басейні. Якщо ви тільки почали спортивні заняття, обирайте спрощений графік, наприклад, 2 через 2 або всього 2 тренування в тиждень.

5 помилок після занять спортом, котрі усе псують

Найчастіше — і навіть не намагайтесь це заперечити — ми повертаємось додому і сідаємо на диван. Або ж прямуємо у душ, перевдягаємось та їдемо на роботу.

Якщо все так, це означає, що ми вчиняємо найрозповсюдженіші помилки відновлення після фізичного навантаження, пише видання About.

Ось 5 речей, які ми робимо неправильно або взагалі не робимо, щоб успішно закріпити результати вправ.

5 способів «остудити» тіло після тренування
  IgorVetushko/Depositphotos

Харчування після фізичних вправ дуже важливе для стрункого та здорового тіла. Більшість дієтологів рекомендують комбінації карбогідратів з протеїнами, щоб відновити наші запаси поживних речовин, які були втрачені під час занять спортом.

Але більшість із нас використовує вправи, щоб потім з’їсти надміру  шкідливої їжі.

Якщо ви намагаєтесь схуднути, то лише одна мить слабкості може зруйнувати усю важку роботу у спортзалі.

Розважливо ставтеся до продуктів, які обираєте, та особливо до їх кількості і калорійності. Не переїдайте, хоча організму саме цього зараз хочеться. Обмежте розмір порції — нехай вона буде такою, ніби ви нічого особливого не робили.

Розрахувати потрібну калорійність допоможуть мобільні застосунки для фітнесу і здорового харчування, яких нині багато.

Якщо ви поміркований спортсмен, ви завжди лишаєте розтягнення на кінець заняття. Ваші м’язи у цей час вже розігріті та гнучкі.

Але що робимо ми? Пропускаємо розтягнення і прямуємо до душу.

Натомість вправи на розтягнення важливі для здоров’я м’язів, зв'язок та попередження ушкоджень. Саме ці вправи здатні знизити рівень стресу, покращити сон і допомогти скинути вагу.

Розтягуйтесь не поспішаючи — так, ніби вам нікуди не треба йти. Додайте 10-15 хвилин тренування гнучкості до решти вправ — але лише після них, а не на початку. Вони настільки ж важливі, як усі решта занять і кардіо-тренування.

Величезна помилка — сідати після вправ на канапу.

Справді, відновлення і відпочинок після фізичних навантажень дуже важливі, адже м’язи мають адаптуватися. Але треба лишатися активними з двох причин.

Перша — якщо ви й далі повільно рухаєтесь, робите прості рухи, ваші зв’язки лишаються мобільними та поступливими. Друга — ви спалюєте калорії завдяки звичайному термогенезу. 

Їх кількість відрізнятиметься у різних людей, однак, лишаючись рухомими, можна легко спалити сотні калорій протягом дня, не лишаючи усі ці сподівання на заняття спортом.

Як бути активним, коли тіло хоче відпочинку? Один зі способів — одягатися спеціальним чином. Вірте чи ні, однак вибір одягу дуже впливає на те, скільки ви рухаєтесь протягом дня. Деякий одяг, — наприклад, еластичні бриджі, допомагає спалювати калорії.

Як ви почуваєтеся після тренування? Відповідь на це запитання варто записати. Це допоможе подовжити програму тренування.

Журнал вправ нагадує вам про ваші досягнення, прогрес, виявляє проблеми з вагою і дасть знати, якщо ви не завершили блок занять.

Приділіть кілька хвилин цим записам.

Напишіть, що саме ви робили сьогодні, скільки часу, як ви почувалися, коли розпочали, коли тренування було у розпалі (було нелегко, чи були ви впевнені у собі?) і які ваші відчуття вже після тренування.

Читайте також:  Арнольд шварценеггер - єдина дорога до успіху.

Не забудьте розповісти щоденнику про ваш настрій, стрес чи важкі стосунки.

Який інструмент відновлення є найважливішим? — Ручка чи смартфон, календар або будь-який інший засіб для графіка тренувань. Щойно завершили — заплануйте нову сесію, ніби вона має найбільшу вагу серед усіх ваших справ. Так ви будете впевнені, що не пропустите наступний раз.

Якщо у вашому плані будуть різні види активностей: біг, плавання, воркаут, різної тривалості та різного ступеня важкості, ви зможете повністю охопити увесь комплекс здорових тренувань. Найкраще мати тижневий план.

10 порад від професіонального бодібілдера

Правильна техніка

Без правильної техніки виконання вправ у бодібілдингу не зрушити з місця свої силові показники і обсяг м'язів. Це дуже важливо. Тільки правильна техніка допоможе вам прогресувати в культуризмі. Для підказки або поради по техніці ви можете звернутися за допомогою до тренера або знайти інформацію в інтернеті, де є маса навчальних відеороликів.

5 способів «остудити» тіло після тренування Ази бодібілдингу

Ознайомтеся з азами бодібілдингу : переліком, призначенням і варіацією виконання вправ. Ви повинні добре знати всі м'язові групи людини і ступінь впливу на них того чи іншого вправи. Ознайомтеся з різними способами виконання жиму, присідань, віджимань, підтягувань, звичайних тяг і тяг в нахилі. Без володіння даної інформації вам не стати хорошим культуристом.

Силова база

Вам слід закласти хорошу силову базу. Цей етап відбувається коли вже освоєна техніка вправ. Силова база передбачає зробити ваш тренінг більш важким з мало повторним виконанням вправ. Наприклад, 6-10 підходів по 5-8 повторень. Мінімум для новачка в культуризмі – це присідання з вагою рівним власному, при цьому навантаження повинно поступово зростати.

Після освоєння силової бази варіюйте свій діапазон через кожні 3-4 тренування. Чергування діапазону сприяє стимуляції ЦНС і не дає м'язам звикнути до навантажень.

Вправи для важкоатлетів

Вам необхідно освоїти руху важкоатлетів: тяга, присідання жим, ривки і поштовхи. Переваги цих вправ у їх вибуховій і абсолютній силі, а також координації і гнучкості. Включіть ці вправи в свої тренування хоча б тричі на тиждень. Добре починати свій тренінг з важкоатлетичних вправ.

Повна амплітуда рухів

Виконуйте вправи з повною амплітудою руху, зокрема це стосується базових вправ. Наприклад, присідайте до самого низу, повністю підтягуйтеся вгору і опускайтесь вниз, при жимі грифом штанги торкайтеся грудей і т. д.

Коли спортсмен займається з повною амплітудою – він зменшує ризик виникнення травм на тренуваннях. Іноді можна чергувати амплітуди рухів при виконанні підходів.

Повна амплітуда руху при виконанні вправ – це сила і рухливість, часткова амплітуда – це памп і гіпертрофія.

Розтяжка

10 хвилин динамічної розтяжки перед тренуванням і 10 хвилин статистичної розтяжки після заняття, допоможуть вам розігріти і остудити м'язи, знизити ризик травматизму, отримати велику кількість вибухової сили і швидше відновитися після тренування.

Із зростанням об'ємів та маси тіла звичайна розтяжка вам не підійде. Хорошим способом розігріти м'язи буде наступна вправа. Візьміть гриф і підніміть його над головою. Присядьте в такому положенні. У такій позі ви повинні пройти навпочіпки 6-7 кроків вперед і стільки ж назад.

Друга вправа на розтяжку для бодібілдера. Ляжте на лавку для жиму, візьміть гантель в руки, підніміть над головою і опускайте так, як при виконанні пулловера. У цьому положенні потрібно затриматися в цьому положенні на 12-15 секунд. Дану вправу потрібно виконувати 3-5 разів з маленькою вагою.

Міняйте тренувальні програми

Час від часу потрібно міняти програму та вносити всілякі різноманітності в тренування. Наприклад, при виконанні одних і тих же вправ міняйте постановку ніг, кут нахилу, розмір хвата, порядок виконання та інші варіації вправ і техніки їх виконання.

Час і результат

Не чекайте швидких результатів. Ви не станете Містером Олімпія за рік. Але за рік ви станете набагато кращим, ніж були і ближче до своєї мети, якщо мрієте про титули і перемоги на змаганнях.

 • Виберіть програму і тренуйтеся по ній від 8 до 12 тижнів, за цей час ви зрозумієте вона дає вам результат чи ні.
 • Хочете дізнатися свій детальний прогрес – робіть щорічний DEKA, це сканування, яке допомагає визначити м'язову масу і відсоток жиру в організмі.
 • Збільшуйте навантаження

Кожне ваше тренування повинно бути важчим попереднього, нехай трохи, хоча б на один відсоток. Сміливіше додавайте вагу і збільшуйте кількість підходів. В кінці підходу уявляйте, що вам би зараз приставили пістолет до голови і змусили збільшувати вагу або зробити ще один підхід. Змогли б ви?! Якщо так – то, ви тренувалися не в повну силу, якщо відповідь негативна, ви досягли своєї межі.

Тренуйтеся з тренером або напарником

Тренування з більш досвідченим людиною завжди піде на користь культуристу. Знаючий спортсмен поділиться досвідом, і може дати кілька слушних відповідей та удосконалити техніку виконання вправ. При тренуваннях з напарником завжди є місце суперництва і здорової конкуренції. Це відмінна мотивація прогресувати і брати вагу більше.

Що потрібно пити до тренування, під час неї та після? | Спорт Світ

Спортивний режим – це симбіоз регулярних тренувань й правильного харчування. Дотримання режиму харчування – це не тільки прийом їжі відповідно до розкладу, а й вживання напоїв. Про те, які напої вживають спортсмени і як вони їх роблять – далі в нашій статті.

Найпоширенішим напоєм, який спортсмени приносять до тренувального залу, є вода без газу.

Вода допомагає відновити водний баланс організму, регулює температуру тіла, бере участь в обміні речовин, насичує вологою кисень для дихання і виконує ще цілий ряд функцій для забезпечення повноцінної роботи організму.

Вода добре підходить для тренувань з невисокоим навантаженням та інтенсивністю, якщо тренування триває в межах години, то вода – найоптимальніший варіант напою.

Високоінтенсивні тренування атлетів вимагають значно більших витрат енергії, а відповідно і більш насиченого процесу відновлення.

Читайте також:  8 правил жіночого тренування

На допомогу прийдуть ізотоніки – напої до складу яких входять цукор та солі, мінерали, вуглеводи і амінокислоти, концентрація яких схожа з концентрацією в організмі людини.

Таким чином ізотоніки допомагають заповнити витрачені під час інтенсивних навантажень елементи.

Ізотоніки можна придбати в спеціалізованих магазинах або інтернеті, а можна приготувати вдома. Під час приготування варто звертати увагу на дію напою, відновлює або бадьорить. Перший вид п'ється після тренування, а другий – перед. Отже, найпопулярніші рецепти напоїв:

Тонізуючий:

 • 20 гр цукру або рідкого меду
 • 1 гр солі (можна навіть йодовану)
 • 30 мл теплої води
 • 30 мл апельсинового соку
 • 30 мл лимонного соку
 • 400 мл холодної води

У теплу воду додаємо сіль і цукор, щоб розчинилися, після чого вже сік і холодну воду. Для приготування підійде тільки свіжовичавлений сік, тому як магазинний пакетований варіант містить різні підсилювачі смаку, консерванти та інші добавки.

Підбадьорливий:

 • 3 пакетики чорного чаю або 3 чайні ложки розсипного
 • 1 стакан гарячої води
 • 1,5 склянки холодної води
 • 20 таблеток аскорбінової кислоти

Необхідно залити чай окропом, після настоювання додати холодну воду та драже до повного розчинення. Такий напій додасть бадьорості та енергії, бажано вживати до і під час тренування.

Відновлювальний:

 • 0,5 л кокосової води
 • 2 лайма
 • сіль на кінчику чайної ложки
 • 1 стакан звичайної очищеної води
 • 1 чайна ложка меду

Для цього рецепту необхідна тільки кокосова вода, молоко не підійде. Необхідно змішати кокосову і звичайну воду, додати сіль та мед, заважати до тих пір, поки сіль не розчиниться, після чого – додати свіжовичавлений сік лайм.

Ізотоніки також готуються на основі трав'яних чаїв, наприклад, 1 склянка чаю з м'яти необхідно змішати в блендері з 0,5 склянки грейпфрутового соку, 0,5 склянки лимонного сорбета і 0,5 склянки апельсинового соку. Хорошим варіантом буде поєднання зеленого чаю з такими компонентами як: чебрець, мед, м'ята, лимон або ягоди.

Прекрасний варіант ізотоніки по закінченню тренування – ягідний морс. В якості інгредієнтів використовують різні види ягід: журавлина, брусниця, чорна смородина та інші.

Приготування не вимагає особливих зусиль: на 2-3 літри води використовують 500 гр розчавлених ягід, суміш необхідно довести до кипіння та остудити. Залежно кількості ягід, смак буде більш солодкуватим або кислуватим.

Якщо ж напій вийшов дуже кислим можна додати трохи тростинного цукру або меду.

Крім сприятливого впливу на м'язи спортсмена, ізотоніки добре впливають на роботу імунної, кровоносної, серцево-судинної і нервової систем. Під час осінніх епідемій грипу та простуд напої містять високу концентрацію вітамінів варто вживати не тільки атлетам і шанувальникам спортивного способу життя, а й бажають уникнути лікарняних.

Христина Рідкоус.

Як ефективно відновитися після тренування

фото unsplash.com

Тренування дуже важливі для нашого здоров’я і краси. Про це знають усі. Але, щоб фізичні вправи були ефективними і приносили максимально користі, організму необхідне якісне відновлення. Що входить у поняття відновитися та як знайти свій ідеальний варіант – читайте далі.

Що таке спортивне відновлення

Цей термін можна сприймати як пасивний відпочинок без спорту. Але це далеко не найкращий спосіб. Адже під час занять спортом у м’язах утворюються токсини і молочна кислота. Аби швидше їх вивести та позбутися неприємних відчуттів, потрібне активне відновлення. Також це сприятиме росту м’язів.

За підтримки першого у Львові спортивно-торгово-розважального центру Spartak

Необхідно пам’ятати, що тренування у день відновлення має бути максимально легким і тривати не більше 20 хвилин. Перетворивши його у повноцінне заняття спортом, ви лише нашкодите здоров’ю.

Отже, легке тренування під час відновлення прискорить обмін речовин і активізує ріст м’язів, позбавить від неприємних відчуттів у м’язах. Це за умови, що тренування справді легке і не виснажує.

Масаж

Іншим ефективним способом відновлення є масаж. Професійний масажист зуміє подолати втому м’язів, допоможе зняти запалення. Навіть 10 хвилин масажу мають чудовий вплив на організм.

Масаж включає ті ж біологічні механізми, що й знеболюючі препарати, відтак суттєво зменшує біль у м'язах. До того ж, масаж допомагає виводити молочну кислоту, а це теж позбавляє неприємних симптомів після тренування.

СПА

СПА-процедури – це завжди відновлення фізичних і душевних ресурсів. У випадку з відновленням після фізичної активності СПА-процедури також чудово підійдуть. Вони сприяють пришвидшенню обміну речовин, розслабленню м’язів.

Сауна і гаряча ванна

Прискорити кровообіг і обмін речовин може похід у сауну. Під впливом високих температур м’язи чудово розслабляються. Щоправда, на 2 дні після походу у лазню доведеться відмовитися від тренувань.

Якщо відмовлятися від тренувань не хочеться ні на день – є чудова альтернатива! Звичайна гаряча ванна зніме біль у м’язах, розслабить вас та підготує тіло до наступних тренувань.

Про ще необхідно пам’ятати

Важливою умовою правильного відновлення є здоровий сон. Не менше значення має харчування. Під час відновлення організму необхідні вуглеводи. Чим більше вуглеводів – тим швидше організм відновиться. Але завжди варто мати міру: надмірне їхнє вживання приводить до збільшення жирової тканини.

Ви можете обрати один із спосіб відновлення або ж комбінувати кілька. Але без відновлення не варто чекати результатів від тренувань. Вам загрожує виснаження, а м’язи наростатимуть повільно. Перевтомлений організм може почати збільшувати жирову тканину. Тож необхідно чергувати фізичні навантаження і відпочинок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*