Гейнер чи протеїн – що краще?

Набір маси м'язів, поповнення запасів енергії, побудова власного тіла шляхом поліпшення його рельєфності – цілі які стоять перед більшістю атлетів! Кращим же способом наблизити їх здійснення є вживання спортхарчування, зокрема мова йде про гейнер і протеїн. Однак у чому ж суть цих добавок?

Гейнер і протеїн. Чи можна їх порівнювати?

Відповідь однозначна: «ні»! І пов'язано це з наступним:

 1. Протеїнові добавки вміщають до свого складу 70-90% білку.
 2. У гейнері упор робиться на вуглеводи (їх тут міститься 50% або більше).
 3. Протеїн може бути успішно використаний при схудненні. Якщо ж Вами розглядається гейнер, то його функція полягає у швидкому наборі м'язової маси!

Гейнер і протеїн – вони різні, потребують різного підходу і можуть бути використані для різних цілей. Однак слід зазначити можливість ефективного поєднання цих двох спортивних добавок!

Питання, пов'язані з вживанням гейнера і протеїну

Йдеться про спортивні добавки, у складі яких білок відіграє найважливішу роль! В результаті цього твердження можна зробити висновок про ефективність такого роду харчування:

 • Швидка і якісна побудова нових м'язів.
 • Перекриття енергетичних втрат в ході тренінгу (за рахунок розщеплення вуглеводів і білків).
 • Збільшення ефективність роботи на схуднення (протеїн).

Гейнер чи протеїн - що краще?

Інші питання, які повинні бути розглянуті:

 1. Чи можливі побічні ефекти від вживання високовуглеводного харчування? Якщо так, то які? Побічні ефекти у гейнера і протеїну, безумовно є, як і у всіх інших продуктів харчування:
  • Гейнер: підвищений вміст вуглеводів може привести до надмірного набору маси в разі, якщо Ви відноситесь до спортсменів-єндоморфів (схильні до швидкого набору маси, за рахунок відкладення жиру).
  • Протеїн: харчові отруєння (розлад шлунка) у разі перевищення рекомендованої дози або кратності прийому.
 2. Як і коли слід вживати білково-вуглеводне спортивне харчування? Дуже багато рекомендують вживати гейнер 3-4 рази на добу. Однак до такої поради слід ставитися обережно. Набагато ефективнішим буде поступове збільшення кратності прийомів, особливо якщо цей досвід у Вас перший! Оптимальні години для прийому:
  • Після заняття – швидке відновлення, заповнення білково-вуглеводних втрат, поліпшення регенерації тканин.
  • Перед тренінгом – можливе збільшення навантаження в спортзалі і поповнення енергії.

Ідеальний варіант поєднання гейнера і протеїну: приймайте високоуглеводну добавку 1 раз на добу і залиште 2-3 прийоми для протеїну! Це посприяє більш інтенсивному і якісному набору м'язів і побудови свого тіла.

Вибір кращої спортивної добавки за індивідуальними «симптомами»

Протеїн кращий якщо:

 1. Після тренінгу Ви не відчуваєте великої втоми.
 2. Приріст м'язової маси для Вас нормальний.
 3. Працюєте на схуднення і / або формування рельєфу.
 4. Достатню кількість вуглеводів Ви вживаєте з їжі.

Гейнер ж краще підійде якщо:

 1. При отриманні навантажень відчуваєте сильну втомлюваність.
 2. Приріст м'язової маси для Вас занадто повільний.
 3. Відсутня можливість регулярно і повноцінно харчуватися (порція гейнера заповнить потреби організму).

Однак найкращим рішення для Вас буде все ж поєднання справжніх спортивних добавок! Як саме побудувати свою програму тренувань і харчування при цьому проконсультують менеджери Strong Club: 068-7088881 або 099-5338881.

Чим краще гейнер протеїну або все ж навпаки?

Що таке гейнер і навіщо він потрібен спортсмену в разі необхідності набору м’язової маси? В яких ситуаціях краще пити гейнер, а в яких – протеїн? Сьогодні розберемо основні показники, при яких діють та чи інша спортивна добавка.

Що таке гейнер і коли його приймати? Гейнер чи протеїн - що краще?Гейнер – це харчова добавка для ефективного і швидкого збільшення мускулатури. Як правило, до складу гейнера входять швидкозасвоюваних вуглеводи і білки. Іноді можуть бути додані креатин, мінеральні та вітамінні речовини різних груп.

Гейнер рекомендують приймати худим людям, у яких є проблеми з набором маси і збільшення мускулатури. Головна мета це добавки – підвищити калорійність харчування.

За рахунок цього підвищується рівень інсуліну в крові і відбувається перетворення нутрієнтів в мускулатуру. Гейнер рекомендують приймати однією порцією відразу після силового навантаження.

Або, якщо метою є швидке зростання м’язів, можна третину розчину додатково випити перед тренуванням.

Що таке протеїн і навіщо він потрібен спортсмену? Протеїн – це концентрат білка, який більш ніж на 90-95% складається з чистого білка, готового до вживання. Ніяких хімічних добавок протеїн не містить, але, приймаючи його надмірно, ви ризикуєте нашкодити кишечнику. Він просто не буде здатний переробляти і всмоктувати таку кількість поживних речовин відразу.

Протеїн входить і до складу гейнера, але, як ви розумієте, в незначній мірі, тому що вуглеводи в гейнере все ж перемагають. Протеїн не сприяє швидкому набору м’язової маси, тому що містить в собі занадто мало вуглеводів. Але і протеїни в наш час бувають різними. Наприклад, мультикомпонентних можуть допомогти і в нарощуванні мускулатури.

Що краще: протеїн або гейнер? Як ми вже сказали, гейнер прекрасно підходить худим людям, які не схильним до повноти.

Якщо мова йде про набір м’язової маси для таких людей, то звичайний протеїн буде менш корисний, ніж гейнер.

Проте, якщо гейнер прийматимуть спортсмени зі схильністю до швидкого набору ваги, вони ризикують створити на тілі зайву жировий прошарок. Навряд чи такий ефект був бажаємо для атлета.

Як часто потрібно пити гейнер і всім він підходить? Гейнер рекомендують вживати тільки худим від природи спортсменам, у яких немає схильності до повноти.

Якщо ж така проблема спостерігається, то відмовляйтеся від гейнера взагалі, і сміливо приймайте протеїн. Що ж стосується частоти застосування гейнера, то краще пити його 2-3 рази в день для швидкого набору м’язової маси.

Потім можна змішувати гейнер з протеїном і поступово переходити на один протеїн.

А що ж кажуть про гейнерах звичайні люди. Найкращим способом дізнатися відповідь на це питання, це звичайно розпитати в спортзалі. Але коли такої можливості не існує, або ви соромитеся запитати в живу, вам на допомогу прийдуть відгуки з інтернету. Наведемо кілька прикладів.

Микита Лучин пише про Universal Nutrition Gain Fast 3100 наступне:

Гейнер відмінний. Маса йде на ура! Ціна трохи кусається, але того варте, в принципі. Дозування вважав за упаковці виходячи з маси тіла. Харчуюся як зазвичай. Їм багато білка. Не тільки м’ясо, а й кисло-молочка. Рекомендую змішувати з водою його, тому що смак дуже нудотно солодкий. Вуглеводів там валом, тому схильним до повноти не рекомендую.

Або ось ще, відгук про Power Pro Gainer від користувача на ім’я Уляна Євдокимова:

Недорогий ефективний гейнер. Вуглеводів там більше, ніж білків, тому не забувайте, що його не можна пити людям, схильним до набору ваги. Я змішую з молоком і п’ю три рази в день по одній мірній ложці на склянку. Розмішується нормально. Комков немає. Смак приємний. Чи не занадто солодко і не дуже прісно. М’язи ростуть і вже видно прес небагато. Я задоволена.

Обов’язково користуйтеся колективним розумом і вивчайте відгуки покупців. Вибирайте самостійно джерело, звідки ви будете отримувати ці дані. У підготовці цієї статті використовувалися відгуки покупців гейнери в цьому магазині https://f.ua/shop/gejnery/ Більше думок людей, звичайно варто шукати по всьому інтернету.

Тепер ви бачите, в чому відмінності між гейнером і протеїном в спортивному харчуванні і можете прийняти рішення, що для вас буде найбільш ефективним.

Гейнер або протеїн, що краще?

Прозаймавшись в тренажерному залі якийсь час, починаючі спортсмени, націлені на досягнення видатних результатів у спорті, починають усвідомлювати, що домогтися цього їм навряд чи вдасться без допомоги спеціальних харчових добавок.

Саме вони допомагають підвищити ефективність тренувань, оптимізуючи співвідношення між нарощеної м’язовою масою і кількістю спаленого підшкірного жиру.

І тут наш погляд спрямовується до двох найбільш популярним продуктам спортивного харчування – протеїну і Гейнер.

Гейнер чи протеїн - що краще?

У чому ключова відмінність між протеїном і гейнером?

Звичайно, в складі цих харчових добавок. Головні компоненти у них однакові – білки, жири і вуглеводи. А ось їх процентний вміст протеїну та гейнере служить головною відмінністю.
Якщо в складі гейнера переважають вуглеводи (до 90%) і лише 10% відведено білків і жирів, то в складі протеїну панують саме білки (зазвичай близько 80%). Решта 20% відведено жирами та вуглеводами.

Білок допомагає побудові і нарощування м’язів, а вуглеводи дають нам достатньо енергії для здійснення високоінтенсивних тренувань і подальшого відновлення.

Без білки не буде можливий ефективний приріст сухої м’язової маси, а дефіцит вуглеводів призведе до неповноцінного відновленню м’язів після тренування, що, в свою чергу, уповільнить їх зростання.

Простіше кажучи, якщо після занять спортом в м’язах не буде достатньо вуглеводів, то рости вони не будуть навіть при систематичному надходженні в організм білків.

Виходить, що м’язи потребують приблизно в рівній мірі і в протеїні, і в гейнере. Якщо вживати щось одне, то зростає ризик дефіциту іншого.

І хоча вуглеводів спортсменам зазвичай потрібно більше, ніж білків, поповнювати їх запаси зі звичайної їжі (каші, макаронні вироби) куди легше, ніж запаси білка.

Читайте також:  Дроп-сет: що це таке і як ефективно застосовувати?

Тому остаточний вибір важливо робити виходячи з переваг і протипоказань протеїну і гейнера, про які піде мова далі.

Переваги та недоліки протеїну

У перекладі з англійської мови слово «protein» означає «білок». Його отримують з натуральних молочних (молоко, сир, сироватка) і рослинних (соя) продуктів.

Головним призначенням прийому протеїнових коктейлів є сприяння стрімкого нарощування м’язової маси, адже ми вже неодноразово підкреслювали, що саме білок служить будівельним матеріалом мускулатури.

Види протеїну:

 1. Бистроусвояемий (або швидкий) протеїн – всмоктується швидко і забезпечує найбільший ефект в нарощуванні м’язової маси.
 2. Медленноусвояемих (або повільний) протеїн – його засвоєння вимагає тимчасових витрат, результативність в нарощуванні м’язів менша, зате його дія відбувається набагато довше, ніж дія швидкого протеїну. Повільний протеїн зазвичай приймають під час сушіння.

Рада новачкам, які прагнуть наростити м’язову масу: перший час приймати бистроусвояемий протеїн і з часом переходити на медленноусвояемие протеїнові коктейлі.

Залежно від сировини, яке використовувалося для виготовлення протеїнового порошку, розрізняють сироватковий і казеїновий протеїн.

Перший відрізняється максимальною засвоюваність і найчастіше рекомендований до вживання відразу після тренування, причому бажано – разом з фруктами.

А ось казеїновий протеїн на основі сиру засвоюється повільніше, його рекомендують приймати в якості перекусу або перед сном – це допомагає пригнічувати відчуття голоду і забезпечувати харчування м’язів амінокислотами.

Незаперечними достоїнствами протеїну є:

 • насичення організму білками і амінокислотами;
 • практично стовідсоткова засвоюваність;
 • надання імуностимулюючої дії;
 • приведення в норму азотистого балансу в організмі.

Кому протипоказані протеїнові коктейлі? Це, перш за все, особи з індивідуальною непереносимістю білка, а також ті, хто страждає від важких форм захворювань нирок і печінки.

Переваги та недоліки гейнера

Прийом гейнера дозволяє набирати вагу (а не м’язову масу) і допомагати швидкому відновленню м’язів після тренування. У складі гейнера зазвичай переважають прості вуглеводи (мають високий глікемічний індекс), швидко перетворюються в жири.

Тому, якщо ви не відчуваєте труднощів з нарощуванням маси, зловживати гейнером не слід, а краще і зовсім від нього відмовитися. Замість цього краще включати в раціон багаті повільними вуглеводами продукти – макарони, каші, бобові.

Вони допоможуть отримати належний заряд енергії і уникнути нових жирових накопичень.

А ось якщо у спортсмена проблеми з набором ваги, вживання гейнери може вирішити це складне становище, адже у них є свої переваги:

 • збільшення сили, витривалості і працездатності;
 • підтримання запасів глікогену в м’язах;
 • забезпечення енергетичного заряду організму;
 • допомога у відновленні організму і м’язів після тренування.

Вживання гейнера, в складі якого більшу частину займають прості, а не складні вуглеводи, рекомендовано людям:

 • підліткового віку;
 • нерегулярно харчується;
 • мають швидкий обмін речовин;
 • відрізняється надмірно худих (ектоморфи, астеники);
 • професійним спортсменам і тим, чиє життя передбачає постійний рух.

А ось тим, хто має проблему зайвої ваги і схильності до повноти приймати гейнери протипоказано.

Підводимо підсумок: що ж вибрати?

Нам вже відомо, що причина уповільненої нарощування м’язової маси може виникати не тільки внаслідок дефіциту білка, але і внаслідок нестачі в м’язах глікогену, що допомагає їх відновленню в перервах між фізичними навантаженнями (навіть якщо білка в цьому випадку в організмі достатньо). Гейнер хороший для забезпечення енергією, але його неправильний прийом чреватий збільшенням підшкірних жирових запасів.

Протеїн ж ідеальний для сушки і приросту сухої м’язової маси, проте він не володіє енерго-відновлює дію. Тому не варто вибирати між протеїном і гейнером, найкраще вживати їх паралельно. Ще один варіант – купувати гейнер, в складі якого концентрація білків трохи поступається змістом вуглеводів.

Поради для правильного прийому протеїну і гейнера

Отже, є два шляхи:

 1. Поєднувати прийом гейнера з низьким вмістом білка і протеїну.
 2. Зупинити вибір на гейнере, в складі якого вміст вуглеводів і білків знаходиться в межах 55 і 35% відповідно.

Однак на наш погляд краще буде перший варіант, оскільки головним недоліком другого є висока вартість і низька поширеність гейнери з високим вмістом білка.

Більшість професійних спортсменів поєднує прийом протеїну і гейнера з високою концентрацією вуглеводів, вживаючи їх в рівних пропорціях або ж в співвідношенні 2: 1.

Досвідчені спортсмени радять: за годину-півтори години до тренування випивати високоуглеводний гейнер (з переважанням у складі складних вуглеводів), а через півгодини після заняття – сироватковий протеїновий коктейль. Можна додати в нього глютамин і прості вуглеводи.
Приймати гейнер можна не тільки в дні тренування, але і перед їжею в дні відпочинку.

Що робити, якщо набір м’язової маси йде повільними темпами? Діяти за схемою: починати з прийому гейнера, домогтися необхідного приросту маси, а потім переходити на паралельний прийом гейнера і протеїну, згодом зміщуючи пропорції на користь переважання протеїну.

Важливо пам’ятати, що протеїн і гейнер – це лише харчові добавки, які необхідно приймати разом з основними прийомами їжі, а не замість них! І звичайно, бажано, якщо їх прийом буде проходити під контролем лікаря або кваліфікованого інструктора.

Как питаются спортсмены?

Гейнер або протеїн: що краще? Дайте вгадаємо. Ви вперше маєте справу зі спортивним харчуванням. І хочете купити «робочий» продукт, який допоможе набрати масу. Друзі радять протеїн. Колеги по цеху – гейнер. А ви губитеся в здогадах, який з цих продуктів принесе вам максимальну користь.

Вгадали? Тоді цей огляд буде вам корисний.

Гейнер і протеїн: в чому різниця?

Щоб вам було зрозуміліше, про яких харчових добавках йдеться, розглянемо термінологію спортивного харчування. Вона проста і наочно демонструє різницю між Гейнер і протеїнами.

Протеїни – це білкові суміші. Білки складаються з амінокислот – «витратних матеріалів» для побудови мускулатури. Тому до складу протеїнів входить мінімум жирів, вуглеводів і максимум білків у формі пов'язаних амінокислот.

За своїм походженням протеїни можуть бути молочними, сироватковими, соєвими і яєчними. За швидкістю засвоєння – швидкими (сироватка) і повільними (казеїн). За ступенем очищення – концентрованими, гідролізованими і ізольованими від домішок. Розглядати всі типи в рамках огляду ми не будемо. Більш детальну інформацію про протеїнах ви можете почерпнути з цієї статті.

Гейнери – це вуглеводно-білкові суміші. Вони складаються з вуглеводів (50-80% від загального складу), білків (20-40%) і жирів (5-10%). Тому відрізняються високою калорійністю. Енергетична цінність 1 порції гейнера може досягати 1000 Ккал. А це – 30% від добової норми.

На відміну від протеїнів, гейнери забезпечують комплексну вуглеводно-білкову підживлення. Пов'язані амінокислоти, що входять до їх складу, заповнюють дефіцит протеїну в м'язах. А вуглеводи – підвищують енергетичний тонус організму.

По суті, і гейнери, і протеїни «працюють» на один результат. Ось тільки по-різному. Тому продукт, який допомагає одному спортсмену набрати м'язову масу, в випадку з другим не дає належного ефекту. Або, що ще гірше, – відкладається в жир.

 • Що краще купити: гейнер або протеїн?
 • Що краще: гейнер або протеїн?
 • Щоб визначити, який продукт буде найбільш ефективний в вашому випадку, ми склали невелику інструкцію. Поставивши на чільне місце:
 • Ваші цілі
 • Ваш тип статури
 • Ваші можливості
 • Але про все по порядку.
 • Ваші цілі

Якщо ви хочете набрати вагу або м'язову масу, для досягнення цих цілей в рівній мірі підійдуть і гейнери, і протеїни. У комплексі з вуглеводно-білковою дієтою і правильно складеної програми тренувань вони поліпшать ваш первісний результат. І допоможуть набрати заповітні кілограми.

Якщо ваше завдання – поліпшити рельєф, зверніть увагу на протеїни. На відміну від гейнери, вони містять мінімум вуглеводів.

Тому забезпечують комплексну білкову підживлення навіть в умовах низькокалорійних дієт. Протеїни сумісні з L-карнітин, термогеником, ліпотропними жиросжигателями і іншими продуктами для зниження ваги.

Вони «працюють» на дещо іншому рівні, ніж гейнери. Тому не дають приросту жирової маси.

Ваш тип статури

За типом статури всіх людей можна умовно розділити на три категорії: ендо-, мезо- і ектоморфов. Ця класифікація не залежить від вікових особливостей та гендерної приналежності: і жінки, і чоловіки мають схожі типи статур. Отже …

Ектоморфи або астеники – це люди з прискореним метаболізмом. Вони худорляві, з працею набирають масу (причому, не тільки м'язову). Тому гостро потребують в калоріях. Єктоморфам оптимально підходять гейнери. Вони дають максимальний результат в комплексі з протеїнами, амінокислотами BCAA і іншими анаболічними добавками.

Як вибрати спортивне харчування за типом статури?

Мезоморфи або нормостеники – це люди з атлетичною статурою. Їх метаболізм досить швидкий, але не настільки, щоб «поїдати» себе. А відгук на силовий тренінг досить високий, щоб домогтися помітних результатів без надлюдських зусиль.

Якщо ви – мезоморф, вам підійдуть і гейнери, і протеїни. Правда, для максимального ефекту їх доведеться комбінувати. Наприклад, приймати сироватковий протеїн після тренувань.

А гейнер – протягом дня, в залежності від потреби організму в калоріях.

Читайте також:  Як приготувати гейнер в домашніх умовах

Ендоморфи або гиперстеники – люди з повненьким статурою. Вони мають значний надлишок підшкірного жиру і легко набирають вагу. Особливо при вживанні углеводосодержащих продуктів. Єндоморфам показані протеїни, помірна дієта, часті тренування і кардионагрузки. Все, що допомагає тримати організм у тонусі.

Ваші можливості

Подивимося правді в очі. Не останню роль при виборі спортивного харчування відіграє ціна. Вірніше, її відповідність фінансовим можливостям покупця.

Якщо ви хочете купити гейнер і протеїн, але бюджет обмежений, і придбати обидва товари не представляється можливим, рекомендуємо вибрати продукт, який максимально відповідає вашим цілям. І, звичайно ж, типу статури. Це заощадить ваші кошти і допоможе домогтися максимальних результатів при мінімальних вкладеннях.

Що стосується цін на протеїни, гейнери, то вони досить різноманітні. Наприклад, бюджетні протеїни фірми Olimp коштують близько 300-320 грн. в перерахунку на кілограм чистого ваги (розфасовки від 600 г). А представники легендарної серії 100% Whey Gold Standard від Optimum Nutrition оцінюються в 430-450 грн / кг.

Ціни на гейнери в Україні трохи нижче. Так, гейнери Olimp продаються по 140-150 грн / кг. А гейнери Optimum Nutrition – по 220-230 грн / кг. З огляду на, що розфасовки деяких продуктів починаються від 1,5 кг і вище, різниця вельми і вельми відчутна. Втім, порівняння цін на спортивне харчування в Україні – це вже зовсім інша історія.

Ціни приблизні все залежить від курсу гривні ..

Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн

І гейнер, і протеїн відносяться до спеціальних спортивних добавок, вся корисна дію яких повністю розкривається тільки в конкретних обставинах.

Тому дати універсальний рецепт для всіх і визначити, що краще – гейнер або протеїн, – просто неможливо.

Однак для того, щоб це спортивне харчування принесло максимальну користь і активізувало нарощування мускулатури, потрібно спершу розібратися, що ж воно з себе представляє.

Почнемо з того, що хоча білок є головним компонентом м'язових волокон, тільки його одного недостатньо для набору маси. Щоб запустити процес росту м'язів, необхідний в першу чергу білково-вуглеводний баланс.

Гейнер є добавкою, в якій в збалансованому вигляді міститься безліч важливих компонентів : білки, вуглеводи, амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти та інші необхідні організму елементи. Кількість вуглеводів в гейнерах може варіюватися від 40 до 90%, в залежності від виробника і призначення конкретної добавки.

Причому вуглеводи можуть бути як простими, з високим глікемічним індексом, так і складні, де ГІ набагато нижче, отже, на переробку і розщеплення таких вуглеводів організм витратить більше часу. Часто використовують крохмаль, що пройшов часткове розщеплення, а також фруктозу і глюкозу.

Деякі суміші мають в своєму складі ще креатин і вітаміни.

Протеїнова добавка складається практично з чистого білка. Правда, і тут можливі різні варіанти цієї добавки, адже існують молочні, сироваткові, казеїнові, соєві і яєчні протеїни .

Цей момент бажано враховувати людям, які мають схильність до алергії. Протеїнові коктейлі покликані покращувати внутрішньоклітинний метаболізм і посилювати ріст м'язів.

Хоча слід зазначити, що процес цей відбувається не настільки швидко, як при прийомі гейнерів.

Зверніть увагу на те, що гейнери краще підходять худорлявим людям, з невеликою м'язовою масою.

Для людини з астенічною статурою потрібно збільшити калорійність свого добового раціону, проте тільки за допомогою звичайної їжі зробити це не завжди можливо.

Якщо ж спортсмен вже володіє нормальною м'язовою масою або має фізіологічну схильність до набору зайвої ваги, тоді розумніше буде застосовувати білкову добавку.

Обидва ці виду спортивного харчування ідеально поєднуються між собою, адже матриця їх виробництва практично однакова і не залежить навіть від фірми, що випускає той чи інший препарат.

Змішавши їх в такій пропорції, щоб отримати потрібне співвідношення білків з вуглеводами та іншими речовинами, можна дати правильний напрямок нарощування сухої м'язової маси.

Таким чином ви забезпечите свій організм білками – будівельним матеріалом для м'язів, – і наповните необхідною для цієї роботи енергією за допомогою вуглеводів. І ще один “бонус”: завдяки цьому ви ще й зможете заощадити, адже гейнери – досить дорога добавка.

Що краще обрати, гейнер або протеїн?

Багато з тих, хто вирішив зайти на цю сторінку і прочитати статтю, очікують побачити однозначну відповідь. Але, на жаль, в цьому питанні не все так просто і однозначного, універсальної відповіді просто не існує.

Завжди є свої нюанси і умови, при яких той чи інший варіант буде краще. Що ж, давайте спочатку коротко розберемося в тому, що з себе представляють ці два види спортивного харчування.

До речі, для тих, хто хоче зануритися в це питання з головою, у нас на сайті є відповідний матеріал:

 1. Що таке протеїн і як його приймати?
 2. Що таке гейнер і як його приймати?

Тим, кому не хочеться ритися у всіх цих нюансах ми все швидко пояснимо тут.

Будь-яка подібна добавка завжди переслідує одну і ту ж мету, це збільшення загальної кількості білка в вашому денному раціоні харчування.

Все тому, що білок, а якщо бути точніше не сам він в цілому, а ті маленькі частинки (амінокислоти) з яких він складається, є основою і головним будівельним матеріалом практично для кожної тканини в організмі людини і м'язи не виняток.

В кінцевому підсумку всі тренування і фізичні навантаження зводяться до того, що ви самостійно стомлюєте і в якійсь мірі руйнуєте м'язові волокна, що б потім, в період відпочинку якісно відновитися.

Для цього людському організму і потрібен матеріал з якого буде проводитися це саме відновлення. Причому не просто до вихідного стану, а трохи з запасом, що і є приростом і тим результатом, заради якого все затівалося.

Але ви прекрасно можете обходитися і звичайною білковою їжею (м'ясо, риба, молочні продукти і т.д.).

Необхідність в додатковому споживанні білка з'являється при надмірних навантаженнях і як наслідок прискорення обміну речовин.

У цей момент організм сам просить більше і якщо у вас не виходить наситити його потрібними компонентами з простих продуктів, то в справу вступає спортивне харчування та добавки.

Головною фабулою прийому протеїну як спортивної добавки для вас має стати наступне твердження.

«Харчуйся правильно і збалансовано, але якщо не вистачає білка для стабільного зростання, можеш додати його зі спортпіта». Це основна і єдина причина прийому даного виду добавок.

Ну і звісно, у нас на сайті ви знайдете найширший вибір протеина і будь-яких його видів, брендів та ступенів очищення!

Що ж собою являє гейнер і навіщо його використовувати? У складі будь-якого продукту на пачці якого написано «Gainer» завжди буде дуже багато вуглеводів, істотно менше білка і зовсім трохи жирів.

Як нам всім відомо, вуглеводи, це головне паливо нашого організму і чим їх кількість вище, тим більше у нас енергії для виконання різних завдань протягом дня. Саме вуглеводи складають основу загальної калорійності раціону.

Без їх достатньої кількості ми просто не зможемо продуктивно жити і тим більше займатися спортом або будь-якою активною діяльністю, просто не вистачить сил.

Звісно, як і з білком, ви можете отримати масу чудових і різних вуглеводів зі звичайної їжі, причому досить легко, досить просто збільшити споживання круп, макаронних, хлібобулочних виробів і т.д.

Але в якийсь момент ви зрозумієте, що більше з'їсти просто фактично неможливо і задумаєтеся, а що ж робити далі? Саме в цей момент і не раніше варто додати в свій денний раціон 1-2 порції гейнера.

Це підштовхне ваш організм до продовження зростання і збільшення необхідних показників. Ну і по аналогії з протеїном тут теж буде глобальна думка. «Їж скільки можеш, а коли вже не зможеш їсти, починай пити».

До слова сказати, у нас ви знайдете гейнер на будь-який смак, а якщо не впевнені у виборі, завжди можна звернутися до консультанта в чаті на сайті або по телефону і отримати рекомендації особисто для себе.

Але не забувайте, що все повинно бути в міру і завжди потрібно віддавати перевагу звичайній, твердій їжі, а не рідким добавкам, так як саме в такому вигляді організм звик отримувати і перетравлювати їжу. Звичайно, ви можете додати протеїн або гейнер до простого режиму харчування, але замінювати будь-який прийом їжі спортивною добавкою точно не варто.

Протеин, гейнер, BCAA: что нужно знать о «святой троице» спортпита

Один из наших любимых мифов – «бодибилдеры втирают протеин в тело», что приводит к «половому бессилию». Говорят это те, кто боится не то что попробовать спортивное питание, но и хотя бы немного о нём узнать.

Читайте також:  Кращі вправи для новачків.

Забегая вперёд, хотим отметить, что грамотное употребление этих добавок помогает достичь нужных результатов роста мышечной массы, а здоровью не вредит.

Даже если втирать протеин в интересные места – вдруг кому-то захочется проверить.

Влияние протеина на мышцы

Правильное название – сывороточный протеин, то есть белковая смесь, которую получают из обычной молочной сыворотки. Да-да, той самой, что остаётся после изготовления творога и сыра. Для краткости его называют просто протеином, и сейчас это лучший источник дополнительного белка для спортсмена, если в пище его недостаточно.

Состав протеина «из банки»: бета-лактоглобулин, альфа-лактальбумин, сывороточный альбумин и иммуноглобулины, незаменимые аминокислоты, цистеин и метионин (которые могут перейти в мощный антиоксидант глутатион). Все основные и вспомогательные вещества получают из коровьего молока, поэтому говорить о вреде при разумной дозировке даже не стоит.

Основная функция этой добавки – обеспечение положительного азотного баланса, который улучшает процессы анаболизма, то есть условий для роста и укрепления мышц, а также их восстановления после интенсивных тренировок.

Если вы потребляете достаточно продуктов с высоким содержанием белка, а в зал приходите для поддержания формы пару раз в неделю, то от протеина пользы не будет, как и очевидного вреда.

Не усвоенный белок покинет организм естественным путём.

Другое дело – бодибилдеры и те, кому хочется срочных результатов. Здесь не обойтись без помощи тренера, который поможет составить диету и расскажет, сколько протеина пить сверх рациона.

Выпускают его в трёх видах: изолят (на банке обычно указано WPI), концентрат (WPC) и гидролизат (WPH).

Доля биологически активных веществ и лактозы в концентрате составляет от 29% до 89%, он дольше усваивается и питает мышцы.

Изолят всасывается быстрее, но и стоит дороже, он лучше очищен от вспомогательных веществ и содержит более 90% активных веществ. Гидролизат – самый дорогой вид протеина, он мгновенно доставляет аминокислоты мышцам и способствует скорейшему восстановлению. Кроме кусачей цены, гидролизат, в отличие от молочных по вкусу концентрата и изолята, горький.

Гейнеры, или строительные кирпичи мускулатуры

Сам по себе чистый белок не принесёт пользы, если у атлета нет достаточно энергии для тренировок. Её он получает из углеводов, поэтому пить протеин без нужного питания не имеет смысла.

Гейнеры (от английского gain – «прирост») – это смесь белковых соединений с довольно большой концентрацией углеводов. Он даёт энергию для выполнения упражнений и снабжает мышцы строительным материалом.

По большому счёту, и одного гейнера достаточно для лучших результатов – в нём и белок, и углеводы. Билдерам же придётся купить обе банки, поскольку потребность в добавках у них выше.

В составе гейнера – белково-углеводные смеси с добавлением креатина, витаминов, аминокислот и других полезных веществ, и немного полезного жира.

По сути, это такая удобная большая порция гречки или макарон, которая насыщает энергией и имеет шоколадный (или любой другой) вкус.

Раньше гейнеры делали из смеси неочищенного белка, сахара и жиров, сейчас это сбалансированная смесь «быстрого» белка и полезных углеводов.

Гейнер нужен тем, кто находится на программе набора массы, для «сушки» и похудения дополнительная порция калорий будет просто лишней.

Добавка подойдёт и подвижным спортсменам – футболистам, легкоатлетам и другим адептам аэробных нагрузок. Гейнеры также хорошо работают на восстановление мышц после тренировок.

Передозировка «страшна» так же, как избыточное употребление протеина – естественным выводом из организма.

BCAA

Правильно не «вэ-сэ-а-а», а «би-си-эй-эй», то есть branched-chain amino acids – аминокислоты с разветвлёнными боковыми цепями. Не углубляясь в химию и биологию, достаточно сказать, что BCAA состоят из лейцина, изолейцина и валина, это самые важные аминокислоты, необходимые для качественного протекания процессов производства мышечного белка.

Все три аминокислоты входят в смесь по той причине, что их одновременно выделяют из белка или биосинтезируют, а вот отделить их друг от друга уже сложно и дорого. BCAA являются незаменимыми аминокислотами, треть всех аминокислот в мышцах – они. Организм BCAA сам не производит, поэтому единственных их источник – пища и добавки, причём они усваиваются именно в мышцах и служат лучшим топливом.

Далеко не все медицинские и спортивные исследования однозначно подтверждают серьёзное влияние BCAA на результаты атлетов. Зато те же исследования однозначно говорят о полной безопасности для здоровья человека. Впрочем, оно и неудивительно: BCAA содержатся в мясе, рыбе, молочных продуктах, яйцах и птице – разумеется, в гораздо меньшей концентрации, чем «из банки».

Кому следует принимать дополнительные протеин, гейнер и BCAA? Всем, кто занимается спортом и фитнесом ради серьёзных результатов и впахивает на каждой тренировке.

Плюс таких добавок в том, что дозировка натуральных биологически активных веществ в них точно выверена химиками, тогда как продукты из магазина могут содержать разную концентрацию белков, углеводов, жиров, аминокислот и других веществ.

Спортпит «лечит» ваши мышцы и наиболее быстро и безопасно их восстанавливает, поэтому часто его нужно принимать не только до, но и после тренировки. Дополнительное питание совершенно безопасно для организма, а передозировка просто не принесёт пользы. Не будет полезной и «еда из банки» тем, кто потребляет её просто так.

 Без существенных нагрузок на одном спортпите о взрывном росте мышц можно и не мечтать. Поэтому скачивайте наше мобильное приложение Sport Priority (оно бесплатно) и подберите для себя подходящего тренера и зал рядом с вашим домом или работой. А если уже куда-то ходите, попробуйте бесплатные пробные тренировки в неожиданных для вас направлениях.

Новый спортивный опыт бывает очень захватывающим!

Для набору маси гейнер або протеїн?

Наскільки ефективний даний товар?

Поки немає оцінок. Будьте першим!Loading…

Багато атлетів думають над тим, що краще для набору маси: гейнер або протеїн. Для початку треба розібратися, що означає кожне з цих понять. Протеїн – це білкова витяжка з вмістом білка в межах 70-90%. Гейнер, також званий енергетиком, – це білково-вуглеводна суміш.

Як відомо, основний будівельний матеріал для організму і в тому числі м’язів – це білок. Якщо в раціоні буде досить білка, але в м’язах не буде відновлюватися енергія (глікоген), то і зростання м’язів спостерігатися не буде.

Для росту м’язової маси однаково необхідні і вуглеводи, і білки. Вуглеводів будь-якій людині треба в 3-4 рази більше, ніж білків. Отримати вуглеводи зі звичайної їжі набагато легше, ніж білки, і тому спортсмени зазвичай активно п’ють протеїнові коктейлі або готують протеїнові каші.

З вищесказаного випливає, що для набору маси оптимальним буде купувати гейнер з відсотковим вмістом приблизно 55% / 35% на користь вуглеводів. Однак раціон повинен визначатися конкретними обставинами. Якщо у спортсмена переважно вуглеводна їжа, наприклад, рослинна, то він буде мати набагато більшу потребу в білкових добавках.

Якщо у Вас виникло питання, що краще для набору маси: гейнер або протеїн, то тут можна допустить найрізноманітніші варіанти. Наприклад, високобілковий протеїн можна змішувати з високоуглеводние гейнером. Навіть в самих високобілкових гейнерах відсоток білка буде куди менше, ніж в протеїні, при цьому ціна такого гейнера завжди буде значною.

Протеїни не рекомендуються тим, хто страждає непереносимістю білка в тій чи іншій мірі, а також має проблеми з нирками. Надлишок в раціоні білка можна як мінімум вилитися в утворення ниркових каменів. Крім того, якщо білка споживається більше, ніж засвоюється, це може призвести до утворення жирового прошарку.

Гейнер – на 80-90% складається з вуглеводів. Він підвищує енергетичні запаси організму і дозволяє підвищити інтенсивність тренувань. Але якщо додаткова енергія не буде витрачена в спортзалі, то перетворюється в не дуже естетичну жировий прошарок.

Гейнери зазвичай рекомендуються атлетам худорлявої статури з високою швидкістю протікання метаболічних процесів, тобто тим, хто відчуває труднощі з набором м’язової маси. Завдяки Гейнер збільшити масу можна за досить короткий термін.

Якщо ж людина схильна до повноти, гейнери йому розумніше не вживати. Адже зайві вуглеводи сильно зіпсують фігуру, і надлишки жиру потім буде важко скинути. Зменшення ж кількості вуглеводів в дієті зі збереженням великої кількості білка буде відмінним варіантом для схуднення і нарощування м’язової маси.

Отже, якщо Ваша мета – набір маси, питання «гейнер або протеїн» вирішується на користь гейнера. Якщо ж Ви схильні до швидкого набору зайвої ваги, то варто зробити упор на протеїни. Однак і в тому, і в іншому випадку слід пам’ятати, що добавки не можуть замінити повноцінного харчування. Якщо Ваше харчування буде мізерним, Ви просто заробите проблеми з травним трактом і інші побічні ефекти.

5478 клієнтів вже купляють на постійній основі

Вирішили замовити або запитатись? Ми вам перезвонимо!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*