Про користь бананів у бодібілдингу.

Всім привіт, на зв'язку “Азбука Бодібілдингу”!

У цей недільний погожий день нас чекає дуже смачна, поживна замітка і присвячена вона буде такого продукту, як банани в бодібілдингу. Після прочитання Ви дізнаєтеся все про їх користь, міфи та факти щодо цього фрукта, а також їх ролі в житті культуриста. У висновку ми також розглянемо простий рецепт анаболічного коктейлю з цієї тропиканской дивини.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Ну що, у мене вже потекли слинки, так що давайте починати.

Банани в бодібілдінгу: що, до чого і чому?

Якщо Ви займаєтеся композиційними питаннями побудови свого тіла, тобто ставитеся до категорії культуристів і фітнес-панянок, то напевно в курсі, що в їх (нашому) раціоні не так вже багато солодощів та різних вкусняг. Я б навіть сказав, раз-два і край.

Судіть самі – мед, фініки, курага, та й все, мабуть. Від такого мізерного раціону солодкого, навіть злипатися нема чого :). Тому кожне тут поповнення прямо як на вагу золота. У зв'язку з цим подвійно приємно, що банани в бодібілдингу можна віднести до корисної качковської смакоті.

Чому? Про це ми і поговоримо далі.

Примітка:

Треба сказати, що на написання цієї статті мене (в тому числі) підштовхнула серія листів від Вас, мої шановні читачі. Дуже вже Вам хотілося дізнатися про роль цього фрукта в залізному спорті. Особливо хотілося б відзначити лист однієї панянки, яка зізналася, що (цитата): “дуже люблю лупити банани, напишіть статтю так, щоб відбити цю пристрасть”. Ось власне і моя відповідь на Ваші побажання.

Отже, банани – багаторічна трав'яниста рослина сімейства Musaceae, батьківщиною якого прийнято вважати тропічну частину Південно-Східної Азії і, зокрема, Малайський архіпелаг. В даний час є однією з найбільш вирощуваних культур (1000 млн тонн/рік), поступаючись лише пшениці, рису й кукурудзі.

Тепер давайте докладніше розглянемо, що це за фрукт з точки зору харчової цінності і калорійності.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Якщо розглянути банани з точки зору нутриентного складу, то діаграма має наступний вигляд.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Наступне питання порядку денного-це переваги тропічного фрукта для здоров'я. До таким можна віднести:

№1. Позитивно впливають на роботу серця

Банани містять калій – мінеральний електроліт, який підтримує електричні імпульси по всьому тілу, змушуючи битися Ваш полум'яний мотор. Вони також сприяють зниженню кров'яного тиску.

№2. Знижують відчуття депресії і підвищують настрій

Банани мають високий рівень амінокислоти триптофан, яка перетворюється в серотонін – нейромедіатор, який відповідає за гарний настрій. Крім того, вітамін В6 допомагає краще заснути, а магній сприяє розслабленню м'язів.

№3. Допомагають знизити вагу

Банани містять клітковину, яка дозволяє “тримати вагу під контролем. Один банан може забезпечити майже 10% добової норми волокон.

№4. Підтримують зір

Банани містять вітамін А, необхідний для захисту очей, підтримання нормального зору і поліпшення бачення в нічний час. Вітамін А містить сполуки, які зберігають мембрани навколо очей. Вони також можуть допомогти запобігти дегенерацію жовтої плями.

№5. Сприяють зміцненню кісток

У бананах містяться фруктоолігосахариди, які повышаюь здатність організму засвоювати кальцій. Крім того калій, нейтралізує велика кількість натрію в раціоні харчування людини, що дозволяє кальцію залишатися в організмі (а не вимиватимуться через сечу).

№6. Сприяють травленню

Пектин в бананах їжі допомагає краще засвоюватися і виводити токсини і важкі метали з організму. Також вони діють як пробіотики, стимулюючи зростання корисних бактерій в кишечнику.

 • №7. Покращують роботу мозку
 • Вживання бананів позитивно позначається на роботі мозку і ЦНС, роблячи людину більш пильним.
 • №8. Допомагають кинути палити

Вітамін B1 в банані, допомагає заспокоїти нервову систему. Вітаміни A, C, B2 і B6, необхідні організму в період відмови від нікотину.

Тепер давайте розглянемо, яку роль відіграють банани в бодібілдингу і що отримає атлет, який їх вживає. До переваг можна віднести:

 • 2 банана перед тренуванням будуть підтримувати на стабільному рівні рівень цукру в крові і зарядять організм необхідною енергією. Під час тренування м'язи використовують в якості палива, глікоген. Вживання банана дозволить поповнити запаси вуглеводів і збільшити тривалість тренування;
 • після тренування банан дозволяє заповнити потреби організму в калії (денна доза якого близько 5 гр) – важливому електроліті для функціонування м'язів;
 • марганець відіграє ключову роль у метаболізмі, допомагаючи “діставати” енергію з продуктів. Вживання банана дозволяє підтримати активність і продуктивність атлета на тренуванні;
 • Вітамін В6 відіграє ключову роль у формуванні і правильній роботі клітин центральної нервової системи, що сприяє розвитку зв'язку мозок-м'язи. (“Гімнасти, які вживали банани перед виконанням вправ на колоді, менше падали” – результати дослідження журналу “Міжнародного співтовариства спортивного харчування” за 2012 рік).
 • банани захистять м'язи від м'язових судом і спазмів під час тренування;
 • банани містять багато вітаміну С, необхідного для кращого засвоєння білка, зміцнення зв'язок і сухожиль. Він також відіграє важливу роль у синтезі адреналіну під час фізичної активності.

Тепер давайте перейдемо до міфічної частини і дізнаємося які існують “байки” щодо бананів. Їх не так багато, а саме 3 і звучать вони так.

№1. Викликають карієс

Карієс викликають прості вуглеводи і цукру, які тривалий час перебувають на поверхні зубів. Це призводить до появи бактерій і руйнування емалі.

Якщо банани дозріли в природному середовищі (або ви їх купили зеленими і довели до стиглого жовтого стану), то які в них містяться вуглеводи не розпалися до простих цукрів і вони не завдадуть шкоди зубам.

В іншому випадку, полоскання порожнини рота водою вирішує це питання.

№2. Від бананів можна поправитися

Це міф, але лише частково. В одному дослідженні було виявлено, що люди набирали вагу від бананів, якщо вживали їх в кількості 7-10 штук в день і не займалися фізичною активністю. Якщо вживати 2-3 банана на день, то вони (завдяки пектину і резистентному крохмалю створюють відчуття ситості довше) сприяють зниженню ваги.

№3. Банани це панацея від багатьох хвороб

Банан – це хоч і корисний, але самий звичайний фрукт. Він не має надприродних впливів на організм сам по собі і не варто вірити багатьом його цілющим властивостям. Не зациклюйтеся на ньому, їжте різноманітні фрукти.

Примітка:

Злегка зелені банани мають більш низький глікемічний індекс, ніж стиглі жовті.

Йдемо далі і зараз пройдемося по…

Банани: практична сторона питання

Необхідно знати, що більшість бананів, що реалізуються на території РФ спочатку поставляються зеленими. Достигають вони в спеціальній газовій камері під впливом бананового газу (азот етилен). 2-3 години в газовій камері замінюють 2 тижні під сонцем. Шкідливого нічого в таких бананах немає, але на корисних властивостях плоду це звичайно позначається.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Під дією газової обробки харчова цінність дещо знижується. Спочатку банан, дозрів в умовах природного середовища, володіє такими харчовими характеристиками.

Про користь бананів у бодібілдингу.

 1. Залежно від ступеня дегазації (часу знаходження в камері і рівня концентрації газу) харчові характеристики плода зменшуються.
 2. Як правильно вибрати банани?
 3. Приходячи на ринок або супермаркет завжди пам'ятайте про таблиці стиглості бананів, вона дозволить визначити, що перед Вами за фрукт.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Якісний (дозрілий) плід має наступні параметри: обсяг 3-4, довжина 20 і більше сантиметрів. Банани з чорними крапками свідчать про своєї максимальної цукристості та стиглості. Краще всього купувати банани трохи недозрілими (зеленими) і доводити до стиглого стану в домашніх умовах. Також іноді можна купувати зелені плоди і є їх у такому вигляді.

Коли є банан при заняттях в тренажерному залі?

Важливо, під час заправлятися цієї корисної углеводинкой. Щоб організм встиг переварити їжу, необхідно направити потік крові до шлунку, замість того, щоб направити його до м'язів.

У зв'язку з цим намагайтеся з'їсти банан за 40-50 хвилин до і відразу після важкої тренування для поповнення поживних речовин і депо глікогену. Як варіант можна вживати банан з молоком у вигляді протеїнового коктейлю.

У дослідженні доктора Antonio Manninen з Advanced Research Institute (США) було доведено, що вживання бананів в поєднанні з білком після тренування сприяє посиленню анаболічного відгуку м'язів.

Також можна з'їдати половинку банана прямо під час тренування – це допоможе підвищити Вашу фізичну працездатність і завершити треню на високому ідейному рівні :).

Як зберігати банани?

Купивши банани (злегка недозрілими) помістіть їх в сухе темне місце і забудьте витримайте там протягом декількох діб. Їх також можна зберігати в морозилці, однак перед закладкою в камеру, потрібно видалити шкірку.

 • Рецепти коктейлів на основі банана
 • У висновку наведу два простих і корисних рецепта використання цього тропічного фрукта.
 • Коктейль №1.
 • Допомагає розслабитися після важкого трудового дня.
 • Коктейль №2.
 • Для тих, хто набирає масу.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Ну ось власне і все, вийшло як завжди об'ємно, але все по справі, підсумуємо.

Післямова

Сьогодні ми знайомилися з темою, банани у бодібілдингу. Упевнений, що тепер у Вас в голові склалася повна картина про цієї тропічної углеводинке. Мені ж залишається тільки побажати всім приємного апетиту і попрощатися.

До нових зустрічей, радий був всіх бачити, поки!

PS. Не проходимо повз коментарів, отписываем свої міркування.

PPS. Допоміг проект? Тоді залиште посилання на нього в статусі своєї соціальної мережі — плюс 100 очок до карми, гарантовано.

Читайте також:  Спортивне харчування, декілька поширених помилок.

Користь від бананів. 9 цікавих фактів про банани. | Цікаво знати. Світ цікавих фактів

Якщо ви робите так, як більшість людей, то швидше за все їсте банани, поки вони ще дозрівають. Звичайно, ви купуєте запас бананів на тиждень – коли вони ще трохи зелені. Потім, коли вони поступово дозрівають, жовтіють, але ще не вкрилися темними цятками – ви їх їсте.

Про користь бананів у бодібілдингу.

До кінця тижня на бананах поступово з'являються коричневі плями, які в кінцевому підсумку поширюються по всьому банану. Тоді ви їх викидаєте, бо думаєте, що вони вже стали поганими і шкідливо вплинуть на ваше здоров'я. Давайте будемо чесними, адже ви б викинули і інші фрукти, які переспели і явялются вже не такими свіжими і смачними.

Про це варто ще раз гарненько подумати!

Науково доведено, що зростаюча кількість коричневих плям означає не тільки те, що банани стали стиглими, але і те, що вони містять речовину, що зміцнює нашу імунну систему.

Це властивість притаманне позаклітинного білку – ФНП, яке розшифровується так: «Фактор некрозу пухлини». Встановлено, що він міститься в бананах.

Це субстанція, яка бореться з раком, перешкоджає росту пухлинних клітин і запобігає їх поширенню в організмі.

У поєднанні з високим вмістом антиоксидантів, які містяться в бананах, вони підтримують нормальний рівень білих клітин крові і, таким чином, зміцнюють імунну систему. Ось чому має сенс їсти перестиглі банани, замість того, щоб викидати їх у сміття.

Банан – неймовірно смачний фрукт

Властивість стиглих бананів зміцнювати імунну систему є не єдиною причиною, чому цей фрукт корисний для вашого здоров'я.

Це правда, що банани є одним з найменш визнаних фруктів, коли мова йде про харчування.

Але в той час, як робляться нові відкриття щодо інших фруктів (часто екзотичних), ми ризикуємо забути про те, що банани дійсно насичені вітамінами, поживними речовинами, харчовими волокнами та необробленим цукром.

Напевно варто змінити прислів'я «Хто яблуко в день з'їдає, у того доктор не буває» і замість цього вставити слово «банан». У наші дні, американці з'їдають більше бананів, ніж яблук і апельсинів разом узятих.

Про користь бананів у бодібілдингу.

Існують ще більше причин, чому банани корисні для вашого організму

1. Банани знижують кров'яний тиск

Причина, по якій банани знижують тиск і оберігають вас від інсульту або інфаркту в тому, що вони містять мало натрію і багато калію. Це означає, що цей фрукт корисний для серця.

2. Банани допомагають при печії

Банани можна розглядати як природні Антациди — це сполуки, що зв'язують кислоти. Банан може допомогти при печії і зменшити симптоми.

3. Банани є джерелом заліза

Анемія може бути вилікувана за допомогою залізовмісних продуктів, а залізо міститься в бананах. Це допомагає у виробництві червоних кров'яних тілець і гемоглобіну, тим самим оздоровлюючи кров у вашому тілі.

4. Банани забезпечують енергією

Якщо ви плануєте піти в тренажерний зал або схоже заклад, то з'їжте один або два банана перед тренуванням, вони вам дуже допоможуть. Банан забезпечить вас додатковою енергією, яка не залишить вас і через одину-дві години. Так що у вас буде достатньо часу, щоб закінчити тренування.

Вашії фізичної витривалості сприятиме кілька глікемічних вуглеводів, а також вітамінів і мінералів, які містяться в бананах. Крім іншого, калій банана захистить вас від м'язових спазмів.

5. Банани корисні для шлунку

Людям, які страждають виразками, часто не рекомендують їсти багато продуктів харчування.

Причина полягає в наступному: навіть якщо мова йде про поживних фруктах, вони можуть спровокувати біль і пошкодити виразці.

Тим не менш, банани без проблем можуть їсти ті люди, які страждають від виразок, тому, що вони м'які. Навпаки, кашоподібна маса банана захищає стінки шлунка від кислот та інших подразнень.

6. Банани допомагають від депресій

Причина, по якій банани допомагають від депресій, полягає в тому, що вони містять велику кількість триптофану, що перетворюється в серотонін в організмі. Серотонін робить людину більш щасливою, більш збалансованою і в цілому покращує настрій.

7. Банани допомагають від запору

Банани містять достатню кількість харчових волокон, і таким чином, сприяють регулярним випорожненям. Таким чином, вони дозволяють природним способом позбутися від запору.

8. Банани заспокоюють нерви

На всіх нас впливає стрес і час від часу ми перебуваємо в поганому настрої. Спробуйте з'їсти кілька бананів, вони можуть врегулювати ваш рівень цукру в крові і, крім того, містять вітамін В, який допоможе вам заспокоїтися. Результатом з'явиться покращення вашого душевного стану.

9. Банани регулюють температуру тіла

Коли на вулиці спекотно, вам варто згадати, що банан може регулювати температуру вашого тіла. Це також правда, що банани знижують температуру тіла, коли воно занадто гаряче із-за підвищеної температурі при хворобі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!

Користь бананів для організму

Про користь бананів у бодібілдингу.

Для підвищення ефективності тренувань без особливого підходу до раціону не обійтися. Якщо тренування нетривала, то для відновлення цілком підійде вода. Для тренувань тривалістю більше години може знадобитися підживлення організму вуглеводами і мікроелементами.

З цим відмінно впорається банановий смузі, ситний і корисний за своїм складом, здатний принести тобі на тренуваннях більше користі, ніж професійне спортивне харчування.

Спортсмени і любителі фітнесу давно оцінили переваги бананів. Ці фрукти містять дуже багато натурального цукру, який швидко всмоктується в кров, забезпечуючи приплив свіжих сил. У них також міститься калій, який дозволяє уникнути судом після важких фізичних навантажень.

Банани однаково хороші при будь-яких заняттях спортом — катанні на велосипеді, бігу, бодібілдингу. Вчені Аппалачського державного університету (США) з’ясували, що з’їдати половину банана для заповнення «вуглеводного вікна» після тренування так само ефективно, як випивати порцію протеїну. Але цим користь бананів далеко не вичерпується.

Що можуть банани

 • Банани не дозволять тобі «перегоріти» раніше часу Всі спортсмени, чия активність пов’язана з інтенсивними і тривалими фізичними навантаженнями, воліють прямо на тренуваннях перекушувати саме бананами.

  Все просто: банани — швидкі вуглеводи, які легко засвоюються, миттєво підвищуючи тонус. Жодних хімікатів та ароматизаторів: тільки фруктоза і велику кількість калорій, необхідних для успішного результату.

 • Банани позитивно впливають на процес відновлення Відомо, що після виснажливої тренування запаси глікогену в м’язах зменшуються. Це пояснюється тим, що м’язи отримують необхідну енергію з глюкози, яка в свою чергу утворюється з глікогену.

  Якщо випустити з уваги момент споживання вуглеводів після тренування, то почнеться процес розпаду м’язових клітин, називається катаболізмом. Як не допустити цього процесу? Наповнення м’язових клітин глікогеном станеться після того, як ти будеш їсти їжу багату швидкими вуглеводами.

  Банани краще будь-яких інших продуктів допоможуть тобі заповнити запас глікогену в м’язах. Банан, багатий швидко усваивающейся натуральної фруктозою і сахарозою, сприяє моментального відновлення після виснажливої фізичної активності.

 • Банани підвищують не тільки працездатність, але і настрій У бананах міститься так званий гормон щастя — серотонін, який рятує від депресії і зневіри. Тому, якщо тобі зовсім не хочеться на тренування, спробуй з’їсти банан: настрій підніметься, а організм миттю налаштуватися на потрібний лад.
 • Банани — натуральний і безпечний продукт Якщо цитрусові — всім відомий алерген, то банани — найбезпечніший фрукт на світі. В їх м’якоті містяться пектин і клітковина, які покращують травлення. Банани не заподіють тобі ніякої шкоди і вже точно не зіпсують тренувальний процес, у той час як спортивне харчування (особливо те, яке ти пробуєш вперше) може чинити негативний вплив на організм.
 • Банани корисні для крові і кісток Банани — лідери за вмістом калію, який ми втрачаємо потім під час тренування. Крім цього банани багаті вітамінами і мікроелементами, в яких організм потребує особливо сильно. Вони містять багато кальцію, корисного для кісток, і заліза, поліпшує склад крові. Цілий мінеральний комплекс за смішні гроші! Порівняй вартість бананів з цінами на спортивне харчування — і вибір буде очевидний.
 • Напої на основі бананів замість спортивного харчування

  У багатьох фантазія обмежується лише змішуванням банана з молоком. Ми поспішаємо розширити твої гастрономічні горизонти і сьогодні поділимося рецептами простих і ситних смузі на основі банана, які підтримають тебе під час тренувань, поповнять запас глікогену і піднімуть настрій.

  Кожен запропонований нами Банановий напій ти можеш видозмінювати по своєму смаку, додаючи, прибираючи або замінюючи одні інгредієнти іншими.

  Смузі з бананом, мигдалем і вівсяними пластівцями

  Такий смузі з легкістю замінить тобі повноцінний сніданок. Він дуже ситний, містить білки, так і корисні ненасичені жири і повільні вуглеводи.

  Інгредієнти

  • 1,5 банана
  • 1,5 ст. молока
  • 3 ст. л. вівсяних пластівців
  • Жменя мигдалю
  • Мед за смаком

  Приготування

 • Мигдаль потрібно перемолоти на борошно.
 • Після цього помісти всі інгредієнти в потужний блендер і змішайте до однорідної консистенції.
 • Простий банановий смузі

  Інгредієнти

  • 2 банана
  • 350 мл молока
  • Мед за смаком

  Приготування

 • Змішай всі інгредієнти в чаші блендера і перелий Банановий смузі в потрібну ємність. Готово!
 • Кавово-банановий смузі для бадьорості

  Інгредієнти

  • 1 банан
  • 2 ч. л. розчинної кави
  • 150 мл молока
  Читайте також:  Тяга т-грифа

  Приготування

 • Поклади в чашу блендера всі інгредієнти. За бажанням можна додати ще й мед.
 • Збиваємо в блендері до однорідної маси і розлити по склянках.
 • Шоколадно-банановий смузі

  Інгредієнти

  • 1 стиглий банан
  • 2/3 скл. молока
  • 2/3 ст. шоколадного молока
  • 1 ст. л. какао

  Приготування

 • Змішай всі інгредієнти в чаші блендера і перелий смузі в потрібну ємність.
 • Приємного апетиту!
 • Натуральний протеїновий коктейль

  Інгредієнти

  • 50 г сиру
  • 1 ст. молока
  • 2 банана
  • Жменю горіхів
  • Мед за бажанням

  Приготування

 • Змішай всі інгредієнти в чаші блендера.
 • Перелий смузі в потрібну ємність. Готово!
 • Якщо ти стежиш за своїм здоров’ям, правильно харчуєшся і зовсім не любиш хворіти, тоді наступний корисний рецепт як раз для тебе!

  Про користь бананів у бодібілдингу.

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Корисні поради | Користь бананів для організму

  Що банани лікують краще, ніж таблетки: 5 цілющих властивостей бананів для організму

  Банани – всіма улюблений фрукт, який містить велику кількість корисних речовин. Як виявляється, користь бананів — не тільки смачний факт, але і лікувальний. А в чому полягає харчова цінність і цілющість бананів, ви дізнаєтеся зі статті.

  Про користь бананів у бодібілдингу.

  Користь бананів для організму

  Банани легко знайти в будь-якому магазині, де продаються фрукти. На перший погляд нічим не примітні фрукти, але володіють надзвичайними властивостями. Ви будете здивовані, дізнавшись, що вони роблять ефект подібно багатьом лікам.

  Банани – чудове джерело енергії. Це робить їх популярним перекусом протягом робочого дня. Доведено, що вони підтримують сили спортсменів при тривалих і інтенсивних тренуваннях. По своїй ефективності банани прирівнюються до напоїв з високим вмістом вуглеводів, але при цьому містять більше вітамінів і мінералів. Плюс до цього, вони не так обтяжливі для нашого гаманця.

  Користь бананів не тільки в тому, що вони дають енергію. У бананах міститься велика кількість калію, мінералу, який знижує високий артеріальний тиск. Збільшення споживання бананів і зменшення споживання солі може знизити потребу в антигіпертензивних препаратів.

  Якщо вас долає депресія, насолоджуйтеся бананами поряд з іншими фруктами і овочами. Банани чудово справляються з безсонням, досить поширеним порушенням сну. У вас запор? Замість проносних спробуйте банани, багаті клітковиною.

  У середньому банані міститься така ж кількість антиоксидантів, що і в склянці апельсинового соку. Це дуже корисно для підтримки гарного самопочуття і позбавлення від токсинів. Оскільки оксидативний стрес – винуватець багатьох хронічних хвороб. Таких як рак, серцево-судинні захворювання, порушення сну.

  Читайте також:  Цікаві факти про китайський чай

  Розглянемо детальніше, в чому полягає користь бананів, і чому ці смачні фрукти так привабливі як засіб від багатьох проблем зі здоров’ям.

  Банани і їх 5 цілющих властивостей

  1. Банани при підвищеному тиску

  Високий артеріальний тиск або гіпертонія – один з основних факторів ризику при серцево-судинних захворюваннях. У сучасному світі це одна з основних причин смертності як серед чоловіків, так і жінок.

  Проте вживання бананів знижує цей ризик. А вся справа в калії, який зменшує шкідливий вплив натрію на кровоносні судини, запобігаючи його накопичення. Калій сприяє виведенню з сечею натрію і зайвої рідини.

  Як відомо, банани – багате джерело калію. У середньому банані міститься 420 мг калію. Зробіть фрукт постійною складовою свого щоденного раціону і зменшіть споживання солі. Ці дві розумні звички знизять вашу потребу в ліках від тиску.

  2. Банани проти депресії

  Депресія – одна з найбільш поширених психічних розладів. Їм страждають від 3 до 5% дорослого населення планети. Часто депресія супроводжується тривогою. Але дієта допомагає впоратися з такими порушеннями.

  Банани містять вітамін В6, який надає позитивний вплив на наш настрій. Серед симптомів її дефіциту вважаються депресія, дратівливість і нервозність.

  Також це відбивається на рівні дофаміну, нейромедіатора, який використовується мозком для мотивації, оскільки викликає почуття задоволення або задоволення.

  Відомо, що його дефіцит призводить також до підвищеної інертності людини, до сповільненості когнітивних процесів.

  Читайте також:  Добавить в рацион: топ-5 самых полезных ореховых паст

  Природно, банани – не єдиний засіб в лікуванні депресії. Необхідні й психотерапія, і фізична активність, і соціальна підтримка. Але вживання фруктів і овочів також відіграють свою позитивну роль. Більш того, потреба в антидепресантах в такому випадку значно зменшується.

  3. Банани від безсоння

  Сон – це здоров’я, але багато людей сплять недостатньо. Приблизно 30% дорослого населення спить менше 6 годин, у той час як рекомендована медиками норма становить 7-8 годин. Як виявляється, виною всьому безсоння. Банани допоможуть впоратися і з цією проблемою.

  Вітамін В6, який міститься в бананах, сприяє виробленню мелатоніну, гормону сну. Ринок ліків пропонує безліч снодійних препаратів. Але банани – це натуральний засіб! Не забувайте про банани, коли у вас виникає необхідність відрегулювати добові ритми. Тому що користь бананів при безсонні очевидна.

  4. Банани при запорах

  З запором жартувати не можна. Його симптом — здуття, біль в області живота, необхідні значні зусилля для спорожнення кишечника. Перистальтика кишечника практично відсутня, викликаючи дискомфорт. Запор зазвичай виникає при вживанні продуктів з низьким вмістом клітковини. Але банани можуть виправити цю ситуацію.

  Читайте також:  Цікаві факти про китайський чай

  Перш ніж пити проносні, з’їжте банан. У середньому банані міститься більше 3 г клітковини. Це допоможе наблизитися до денної норми споживання клітковини, яка становить 20-30 г. В той час, як в середньому за день людина споживає не більше 15 г.

  Необхідно пам’ятати, що збільшення споживання клітковини повинно бути поступовим, інакше можуть виникнути ще більш серйозні проблеми з травленням. І користь бананів буде зведена до нуля.

  5. Банани від передменструального синдрому (ПМС)

  Проблеми, викликані ПМС, також можна усунути за допомогою бананів. Вони з’являються за 1-2 тижні до початку менструації. Це зазвичай головний біль, втома, проблеми з травленням, м’язові болі, перепади настрою. Також не забуваємо про депресію, здуття і запор.

  Магній, вітамін В6 і вітамін Е послаблюють негативні наслідки постменструального синдрому. Всі вони містяться в бананах. Банани — доступні і дуже смачні фрукти, їх можна їсти, навіть якщо вони переспілі. Банани можуть бути прекрасним доповненням до десерту. Їх також можна використовувати для приготування смузі.

  Очевидно, користь бананів незаперечна. Регулярне вживання бананів послужить добру службу вашому здоров’ю. Але в дієтичному харчуванні не все так просто. У бананів, на жаль, є деякі протипоказання. Кому не рекомендується вживати банани, найкраще розповість лікар.

  Джерело: HeadInsider

  Банани в бодібілдингу. До або після тренування – Реальна Качалка

  У правильному раціоні бодібілдера мало смачних продуктів, які покращують настрій, допомагають бачити життя в більш яскравих тонах. Але є виключення, які стосуються фруктів і ягід. Найстабільніший смачний фрукт в нашому раціоні – банан. Сьогодні ми розповімо про те, як і коли його вживати. Виявимо користь, яку. Здатні принести банани в бодібілдингу.

  Енергетична цінність бананів

  Банани в бодібілдингу – це джерело:

  • Вуглеводів. Основна цінність банана – швидкі вуглеводи, які дають енергію організму. Глікемічний індекс бананів дорівнює 60 одиницям, що дозволяє використовувати фрукт як джерело вуглеводів як на масі, так і в період жіросжіагнія;
  • Харчових волокон. Фрукти і овочі – основне джерело харчових волокон для спортсмена. Додаткову клітковину бодібілдер може отримати з гречки , Але ставку варто зробити саме на фрукти та овочі. У 100 грамах бананів міститься 2,6 грама харчових волокон;
  • Вітамінів і міроелементов. Банани містять багато калію (зміцнює м'язову, серцево-судинну і нервову системи), марганцю (загоєння ран, робота мозку, регуляція цукру і холестерину), міді (нервова система, м'язи, імунітет). Банани в бодібілдингу – джерело вітаміну C, B6, K, інших вітамінів групи B;
  • Білків. Не так мало, але корисні рослинні білки в бананах містяться;
  • Гарного настрою. У бананах міститься багато триптофану (амінокислота), який необхідний для вироблення серотоніну (гормон задоволення). Банан – це просто смачно, що також покращує настрій спортсмена.

  Енергетичну цінність бананів можна побачити тут:

  Середньостатистичний банан – 120 грам в очищеному вигляді. Тут наведені дані на 100 грам продукту.

  Банани до і після тренування

  Спортсмени використовують банани як до, так і після тренування. Розглянемо обидва випадки.

  Банани до тренування

  Служать джерелом енергії. Завдяки високому вмісту швидких вуглеводів 2-3 банана способи зарядити вас енергією на 60-90 хвилинну роботу в залі. Для повноцінної роботи м'язів нам потрібен глікоген, який накопичується в м'язах з вуглеводів. Отримуємо мало вуглеводів – дефіцит глікогену, нормально тренуватися не можемо. Неможливо викластися на тренуванні, закінчити її.

  Дефіцит вуглеводів може бути як хронічним (недоїдання), так і тимчасовим, коли ви не змогли закинути в «піч» необхідні нутреніти за 2-3 години до тренування. В цей час краще прийняти складні вуглеводи у вигляді каші. За 15-60 хвилин до заняття оптимальним рішенням стають банани.

  Тому банани в бодібілдингу використовують до тренування.

  Банани після тренування

  Банан – універсальний продукт. Після завершення заняття в залі відкривається так зване вуглеводне вікно, в рамках якого необхідно заповнити втрачену енергію вуглеводами і, бажано, білками з їжі.

  Оптимальний варіант – коктейль з банана, шоколаду та молока.

  Читайте також:  Міфи в бодібілдингу

  Перераховані вище продукти можна спожити окремо. Ефективність аналогічна, але коктейль більш зручний.

  Висновок: для прискорення прогресу варто взяти з собою кілька бананів, з'їсти їх до і після тренування.

  Набір м'язової маси

  На відміну від більшості фруктів, банан досить калорійний, завдяки чому відмінно підходить для набору м'язової маси і приведення організму в тонус. Основою раціону він не стане, але відмінним доповненням можливо.

  Енергетична цінність 6 середньостатистичних бананів виглядає так:

  Банан – це швидкий вуглевод, який краще приймати в актуальний час, а не протягом дня. Кращим варіантом буде поїдання великої кількості оглядає фрукта до і після тренування. В інший час робимо ставку на повільні вуглеводи – крупи .

  сушка

  Головне правило жироспалювання – витрачати більше, ніж споживаєш. Банани в бодібілдингу для сушки можна їсти тільки з оглядкою на вміння рахувати калорії. Мова про досить калорійне фрукті, який можна використовувати в повсякденному раціоні, але не у великих дозах. Краще зробити ставку на інші фрукти з меншим глікемічним індексом і калорійністю на 100 грам продукту.

  • Наприклад, 100 грам полуниці виглядають так:
  • 100 грам малини:
  • Енергетична цінність 100 г моркви:
  • 100 грам селери:

  Різниця суттєва. Це не означає, що банани для сушіння не підходять. Але налягати на них сильно не варто.

  У складі коктейлю

  Банани в бодібілдингу часто стають складовою коктейлів. Вони поліпшують смак молочного напою, роблять його більш цінним і корисним.

  Для набору м'язової маси можна використовувати такі продукти:

  • молоко ;
  • шоколад;
  • Сир – можна жирний;
  • толокно;
  • яйця;
  • какао;
  • Горіхи.

  Для сушіння до бананів можна додати:

  • ягоди;
  • Молоко з низьким відсотком жиру;
  • Знежирений сир;
  • Будь-які фрукти з низькою (менше 80) калорійністю.

  В іншому мова тільки про вашої фантазії. У мережі є сотні рецептів молочних коктейлів, але найцікавіший смак виходить, коли пробуєш створити його самостійно.

  Наприклад, для набору сухої м'язової маси відмінно підходить поєднання молока, банана і сиру. Все це можна приправити 5 грамами какао.

  Після тренування до молока, банану і сиру можна додати шоколад.

  У період массонабора додаємо джерело вуглеводів у вигляді толокна. Припустимо кинути в блендер сиру вівсянку. Горіхи – відмінне джерело класних рослинних жирів і протеїнів.

  Розібралися в тому, як використовувати банани в бодібілдингу? Ставте лайки, діліться матеріалом з друзями, якщо вам сподобалася запис.

  Залишилися питання – пишіть їх в коментарі. Ми допоможемо вирішити будь-яку проблему!

  схоже

  Розібралися в тому, як використовувати банани в бодібілдингу?

  Здоровье и питание

  Почему я не ем животных…

  Слабонервным не читать…

  Нас когда-то очень жестко обманули, заставили поверить, что нам необходимо поедать братьев младших, чтобы ч…

  ерез их плоть получать питательные вещества… питательные вещества, которые они берут из растений.

  Судя по всему, у животных больше интеллекта, раз они едят траву…

  Нам сказали, что если мы не будем есть мясо, мы будем слабые, недоразвитые, не выносливые и умрем…

  Наверное самые сильные , выносливые люди на этой Планете, такие как: Патрик Бабумян — веган и сильнейший человек, Рустам Гельманов- скалолаз, первый российский спортсмен, покоривший сложную трассу Action Directe 9А, Винус и Серена Уильямс-легендарные сёстры-теннисистки, Алексей Воевода — бобслеист, двукратный олимпийский чемпион (2014 год), а также чемпион мира (2011 год), Боде Миллер — горнолыжник, олимпийский чемпион и многократный чемпион мира, Майкл Зигоманис- известный хоккеист, Майк Тайсон- боксер, Френк Медрано- вообще невероятный бодибилдер, способностями которого восхищаешься, как произведением искусств, Карл Льюис-известный легкоатлет…этот список можно продолжать до бесконечности… просто загуглите, и сами увидите этих “слабаков”…возможно они чего-то не знают, глупые спортсмены????

  Нам сказали, что если мы не будем есть мясо, мы будем слабоумными… Наверное Пифагор, Платон, Плутарх, Леонардо да Винчи, Сократ, Вольтер, Руссо, Лев Толстой, Байрон, Шопенгауэр, Монтеня, Никола Тесла, Эмпедокл, Эпикур, Иоанн, Златоуст, Заратустра, Аристотель, Гораций, Овидий, Сенека, Бэкон, Альберт Эйнштейни и др. (огромный список) известные мира сего, чего- то не догоняют…вот тупицы…

  Просветленные люди, миссия которых была пробудить человечество к любви, состраданию к ближним, к пониманию мироустройства- Будда, Иисус Христос, пророк Магомед, Далай Лама , смешные мальцы…с чего бы им не есть эту вкуснятину…

  особенно когда ее поджаришь, приправишь специями и солью, т.е. замаскируешь отвратительный вид трупа, то все вроде ок…

  тем более дяденьки по телику крутят рекламу, как милые коровки/курочки пасуться на лужайке, в “свободе” и в сердечном уходе, а потом сами просятся к нам на тарелку, умоляя съешь меня, козленочком не станешь…

  Я, возможно, как-то жестко высказываю свою позицию на счет того, почему я не ем животных, но думаю, что то, как человек защищает свои жестокие желания, куда страшнее выглядит, чем те очевидные вещи, о которых я пишу… Неужели на Планете нечего есть???

  На этой прекрасной Планете, так много страданий…одни умирают из-за голода…другие умирают под жиром собственной жадности…

  Не замечаете прямую связь???…Всеедение = ранняя смерть, онкологические и другие болезни, тупость, лень, агрессия, страх. Да и не возможно замечать, пока не прекратишь есть мясо… Яд, который поедаем вместе с животной плотью, отравляет наш мозг…

  И что бы там медики не говорили, но они уже и сами, аккуратно говорят о том, что нужно меньше употреблять мяса, потому что это вредно для сердечно- сосудистой системы, необходимо уменьшить потребление молочных продуктов, потому что вызывают аллергии и слизеобразование, сокращать количество рыбы, потому что искусственно выращенная рыба, как и мясо, выращивается на антибиотиках , гормонах и химии, а в водоемах, в рыбе ртуть и глисты, которые потом поедают вас… А почему бы медикам, не сказать правду?

  Уберите нафиг это все из ваших тарелок, потому что, именно это и отравляет вас!!!

  Не потому ли, что большинство из них сразу останутся без работы!!! Не потому ли, что огромная формацевтическая индустрия и корпорации обанкротятся!!! Кого будут лечить врачи? Кому будут продавать лекарства?

  Умным, психически и физически здоровым и вечно молодым людям?

  Осознавайте, осознавайте, осознавайте…каждый свой шаг и поступок…

  Анализируйте, что вам дает еда, которую вы едите… радость, легкость, энергию, активность ума? Да, для того чтобы вызвать вот такую легкую “эйфорию”, придуманы другие наркотики…сахар, ну на время поднимит настроение, искусственно порадуемся жизни, а если вдруг через 5 минут снова накроет тоска, так он же родной рядом, всегда можно к нему добраться, просто протяни руку и возьми…

  Если вдруг тебя прибьет ко сну, после плотненького и сытного обеда- не беда, ты можешь всегда выпить бодрящего…этого для вас тоже придумали…выпил, вытянул искусственно все свои энергетические ресурсы и выросли крылья…

  Ничего, что через месяц такого подрыва, энергии совсем не будет, и накроет так, что и недели не хватит, чтобы восстановиться…

  Не можешь сходить в туалет, чтобы вывести всю эту гадость? ничего…

  вот тебе таблеточка, чтобы пописать, вот тебе таблеточка, чтобы покакать, вот тебе таблеточка, чтобы поспать, а вот чтобы проснуться, а вот чтобы нормализовать давление, а вот, чтобы замаскировть твои сопли, а вот тебе, чтобы ты не понял, что умираешь, а когда поймешь, то поздно будет… ну мы же всё делали для твоего блага, старались…прости брат, такова не справедливая жизнь…

  Зачем нам отказываться от этих благ цивилизации, если хочется жить по- полной..

  А от чего еще получать удовольствие? Скажут многие…

  Ну я не знаю…

  например от того, что когда у тебя появляется энергия, а энергия появится, поверь не только мне, и активизируется мыслительный процесс, раскрывается творческий потенциал, появится желание что-то полезное и нужное для общества делать, а не только потреблять…и ты, как заведенный начинаешь творить, и не можешь остановиться, потому что понимаешь, что вот он кайф, без наркотиков и лжеудовольствий…

  ты делаешь полезные вещи, а потом люди тебя благодарят и благодарят постоянно, потому что ты качественно это делаешь, с любовью…потому, что это и есть твое предназначение, ты в этом целостный и не нужно уже заполнять пустоту, каким-то не нужным дерьмом. Ты получаешь вдохновение от самого процесса.

  Ты уже не являешь, тем звеном в цепи потребительства и Твое творчество ни с кем не конкурирует, потому что оно твое, оригинальное, тобой рождённое…

  Вы хотите сказать, что мир не справедлив… Вы хотите смириться с этим и сидеть в клетке, как несчастное животное, которое когда-то тоже паработили, и придумали, что они созданы для того, чтобы их есть…

  Советую посмотреть, хотя бы один фильм, раскрывающий правду, что происходит за стенами скотобоен (Скотозаговор, Земляне ) Если в вас, еще осталась, хоть капля милосердия в сердце, и вы еще не совсем отравили свой мозг трупным ядом, то я думаю, что увиденное заставит задуматься над тем, что мы натворили…

  Я не обвиняю никого в том, что едите, я не заставляю никого отказываться от своих предпочтений в еде, я просто говорю правду, да и вы об этом знаете…просто у каждого есть выбор, и этот выбор Ваш…

  Благодарю за внимание???? Ваша Ли????

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *