Як вберегти ліктьові суглоби

Біль в лікті ні в якому разі не можна ігнорувати. Особливо в тому випадку, якщо вона носить постійний характер, або ж часто повторюється, оскільки так часом проявляється початкова стадія артрозу і артриту, які з плином часу, викликають деформацію і руйнування суглоба, що ведуть до обмеження руху руки, або ж до її повної знерухомленості.

Як вберегти ліктьові суглобиНа жаль, в наш час дані патології зустрічаються не тільки у літніх, а й нерідко у людей досить молодого віку – 30-40 років. І що найсумніше – на другий або третій стадії захворювання, коли вже почав проявлятися процес деформації і руйнування кісткових і хрящових тканин. Виною тому – пізній візит до лікаря і, як наслідок, несвоєчасне лікування, як самої хвороби, так і її ускладнень. До того ж, слід враховувати, що біль в ліктьовому суглобі цілком може супроводжувати інші серйозні недуги (остеохондроз, або грижа у шийному чи грудному відділі хребта, наприклад). А якщо її локалізація відбувається в лівому лікті, то це може вказувати на інфаркт міокарда. Щоб не виникла плутанина, а потім і більш небезпечні проблеми, чреваті важкими порушеннями у здоров'ї людини, необхідно вчасно проводити діагностику, так як тільки доктор в змозі поставити правильний діагноз і зробити необхідні призначення.

Оскільки ліктьовий суглоб протягом усього життя зазнає постійні навантаження, маючи складну анатомічну будову, то зовсім не дивно, що він схильний до різних частих пошкоджень: розтягування, забоїв, вивихів, переломів і захворювань.

Для їх усунення, полегшення лікування і скорочення часу на реабілітацію, в таких ситуаціях, фахівці рекомендують використовувати фіксатор ліктя, який забезпечує повну або часткову нерухомість руки.

Це дозволяє зняти біль і прискорити відновлення за рахунок того, що знижується навантаження в необхіднійділянці тіла.

Бандаж на лікоть необхідний, якщо у людини спостерігаються такі проблеми, як:Як вберегти ліктьові суглоби

 • артроз, артрит, тунельний синдром;
 • бурсит;
 • нестабільність суглоба;
 • подагра;
 • епікондиліт;
 • травми (вивих, перелом);
 • ревматизм;
 • пошкодження зв'язок і сухожиль (тендиніт, розтягування і інші);
 • неврит;
 • післяопераційний і посттравматичний періоди, для скорочення часу реабілітації;
 • наявність остеофітів (нарости на кістках);
 • хондрокальциноз (відкладення солей кальцію в суглобових хрящах);
 • будь-які запалення в області суглоба і прилеглих до нього м'язів.

Також бандаж для ліктя успішно використовують з метою профілактики, для запобігання захворювань і травм різного характеру, коли мають бути підвищені навантаження (заняття деякими видами спорту, підняття важких предметів, посилений рух руками і так далі).

Якщо біль в ліктьовому суглобі має гострий характер, лікування починають з інтенсивної терапії, куди може входити ін'єкційна методика з протизапальними і знеболюючими препаратами. Після зняття гострих симптомів, в залежності від діагнозу, застосовують:

 • фізіотерапевтичні процедури;
 • медикаментозні засоби;
 • лікувальний масаж;
 • фіксатор для ліктя необхідної жорсткості і конструкції;
 • спеціальні фізичні вправи.

Все це забезпечить певний ефект, але все – таки найкращий результат спостерігається в комплексному застосуванні.

Лікар обов'язково вкаже пацієнту, який бандаж на лікоть купити слід для кожного конкретного випадку і на кожному етапі лікування, оскільки часто буває так, що однієї й тіж самій людині, на різних стадіях захворювання або травм, може знадобитися один, а потім і другий ортез на лікоть.

Слід звернути увагу, що фіксатор ліктьового суглоба – загальне поняття, яке всього лише позначає місце кріплення, а не виконувану функцію. Тому, щоразу потрібно уточнювати, яка необхідна ступінь обмеження рухливості.

Отже, дані пристосування, в залежності від ступеня жорсткості, ділять на наступні види:

 1. Ліктьовий бандаж – досить щільний чохол, що повторює будову ліктьового згину, одночасно надійно і дбайливо фіксуючи його в анатомічно правильному положенні. Може бути легкого і помірного (середнього) рівня фіксації. Зроблений з еластичного, гіпоалергенного матеріалу, іноді доповнений м'якими вставками, завдяки чому хвора ділянка руки позбавляється від надлишкового тиску, щоб уникнути порушення кровообігу в цьому місці, що істотно прискорює одужання. Такі пристосування, як правило, не заважають людині вести звичний спосіб життя, вона в змозі продовжувати працювати і займатися фізкультурою. Деякі моделі мають легкий додатковий зігріваючий і масажний ефект.
 2. Ортез на ліктьовий суглоб – більш складна конструкція, яка складається не тільки з тканини. Його складовими є різні жорсткі доповнення: регулятори, шарніри, металеві спиці. В основному, це складне пристосування використовують для більш надійної іммобілізації при серйозних пошкодженнях: переломи, розриви зв'язок, складні вивихи, операції, сильні загострення хронічних захворюваннь.

Як вберегти ліктьові суглобиВ тому числі, ортопедичні вироби для фіксації ліктя можна об'єднати за типами:

 • компресійні;
 • зігріваючі;
 • профілактичні;
 • лікувальні;
 • спортивні;
 • фіксують;
 • реабілітаційні.

Якщо в житті трапилося так, що Вам знадобився ортез на лікоть, купити його без жодних зусиль, швидко і без проблем вийде відразу після звернення в медмагазин «Ортоп», де співробітники з медичною освітою абсолютно безкоштовно дадуть Вам вичерпну, кваліфіковану і грамотну консультацію, щоб ви не помилилися з вибором моделі. Зробити це можна, заглянувши в один з ортопедичних салонів фірми, розташованих в Києві і інших містах України, або ж – в телефонному режимі, зателефонувавши по одному з вказаних на сайті номерів. Всі вироби, без винятку, мають тут найвищу якість, гарантії та сертифікати, так як закуповуються тільки у перевірених та чудово зарекомендувавших себе на світовому ринку виробників. Це компанії з таких країн, як Німеччина, Іспанія, Росія, Китай, Україна, Польща, Франція. Вони здійснюють поставки продукції для салонів «Ортоп» за прямими договорами, що приємно позначається на ціні для населення.

Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом, на Ваш вибір.

Доставка замовлень здійснюється в найкоротший термін:

 • по Києву – кур'єром, або поштою;
 • в інші регіони України – сервісом «Нова Пошта».

Залишається зауважити, що бандаж на ліктьовий суглоб, який є м'яким і еластичним виробом, можна купувати і самостійно, для домашнього лікування, при наявності незначних порушень, коли суглоб ще рухливий, не встиг сильно запалитися. Також модель добре себе зарекомендувала в експлуатації, коли необхідно прийняти профілактичні, попереджувальні заходи.

Але якщо біль не проходить протягом трьох днів, необхідно терміново звернутися до фахівця, який підбере необхідний фіксатор на лікоть, який підходить саме Вам.

Бережіть себе.

Артрит ліктьового суглоба: причини, симптоми, діагностика та лікування

Ліктьовий суглоб – це складний механізм з трьох простих суглобів (плечопроменевого, плечоліктьового і променеволіктьового) який забезпечує рух трьох кісток руки: ліктьової, променевої і плечової.

Саме тому, коли хоч один ліктьовий суглоб вражає артрит (запалення), рукою стає важко рухати або навіть неможливо.

Про те, як вчасно запідозрити це поширене захворювання, в чому його причини і як лікувати артрит ліктьового суглоба читайте в цій статті.

Як і інші типи артриту, артрит ліктя підкрадається непомітно: спочатку це ледь відчутний дискомфорт вранці і ниючі болі «на погоду», особливо часто артрит приходить з холодами. Біль проходить досить швидко, і лише деякі на перших етапах розвитку хвороби звертаються до лікаря.

І тільки, коли артрит ліктьового суглоба загострюється або переходить в хронічну форму, людина зазвичай звертається за медичною допомогою і проходить досить тривале лікування.

Найчастіше, це люди похилого віку старше 65 років: кожна шоста людина в такому віці страждає від ускладнень ліктьового артриту, а іноді навіть стає інвалідом.

Симптоми артриту ліктьового суглоба

Біль в ліктьовому суглобі тільки в 10% випадків означає симптом артриту. Але сподіватися, що ви не хворі, і ризикувати, не проходячи діагностику, не варто. Виключити хворобу краще, ніж дати їй розвиватися, адже запалення може поширюватися з ліктя на інші суглоби.

Розпізнати артрит суглобів можна по болю, який відрізняється в залежності від причини запалення (тупий і ниючий – при подагричному артриті, гострий і сковуючий рухи – при ревматичному вигляді артриту).

Також до місцевих симптомів відносять набряки і почервоніння шкіри, локальне підвищення температури в області ліктя, погіршення рухливості.

Всі ці ознаки позначають ураження суглобового хряща і надлишок рідини навколо нього.

Загальні симптоми артриту ліктьового суглоба проявляються не відразу і посилюються з посилюванням проблеми. В першу чергу це втома, жар і лихоманка, головний біль, нудота.

Артрит ліктьового суглоба в гострій і хронічній формі може мати серйозні ускладнення. Без лікування тканини навколо запалених суглобів можуть стягуватися, після чого рука фіксується в одному положенні і більше не розгинається (тугорухливість суглобів).

Виправити дефект може гіпс, а в особливо складних випадках – хірургічне втручання.

Читайте також:  Гейнер чи протеїн - що краще?

Також наслідками несвоєчасної профілактики і лікування артриту є флегмона – гнійне запалення глибоких або поверхневих тканин кисті, бурсит – запалення навколосуглобових сумки, анкілоз – зрощення суглобів і повна втрата рухової здатності руки.

Як вберегти ліктьові суглоби

Діагностика артриту ліктьового суглоба

Точний діагноз ліктьового артриту ставить ревматолог, ортопед або артрології. Але однією пальпацією і іншими клінічними методами огляду хворого тут не обійтися.

Для повної клінічної картини знадобиться прямий і бічний рентгенівський знімок ліктя і, що важливо для виявлення всіх запальних захворювань, – загальний аналіз крові.

Якщо локалізацію запального процесу не вдалося визначити, на допомогу приходять ультразвукове обстеження (УЗД), МРТ, атромографія або діагностика за допомогою тепловізора. Але іноді і цього виявляється недостатньо, щоб з’ясувати справжню причину артриту ліктьового суглоба.

У таких випадках також може знадобитися аналіз синовіальної рідини (СР) ліктьового суглоба – її дістають за допомогою медичної голки (пункція). Дані про вміст навколосуглобових рідин, полуження під час аналізу СР, дозволяють лікарю точно визначити присутність артриту і його тип (запальний або НЕ запальний), оскільки запалення може бути викликано також бактеріями.

Читайте також:  Остеоартроз суставов — причины, симптомы и как лечить?Як вберегти ліктьові суглоби

Причини ліктьового артриту

Цікаво, що отримати артрит ліктьового суглоба в спадок ризикують тільки жінки. У їхньому випадку провокатором артриту може стати ген HLA-В27. Це пояснює, чому ліктьовий артрит частіше зустрічається саме у представниць жіночої статі.

 • Загальним етіологічним фактором для чоловіків і жінок є ревматичні хвороби (колагенози), що протікають переважно з системним або локальним ураженням сполучної тканини (ревматизм і ускладнення інших захворювань, системні васкуліти, дифузні хвороби тканин).
 • Причини ліктьового артриту: хвороби суглобів
 • Мікрокристалічні артрити – група суглобових захворювань, викликаних відкладенням кристалів, частіше за інших зустрічаються урати (викликають подагру) і пірофосфати кальцію (причина пірофосфатної артропатії).

Псоріатичний артрит – супутнє запалення суглобів, яке в 10% випадків з’являється при хронічному захворюванні шкіри і нігтів – псоріазі – і далеко не завжди це відбувається одночасно. Іноді псоріатична артропатія з’являється через 10 років або ж навпаки випереджає симптоми псоріазу.

Реактивні артрити – запалення суглобів після перенесеної інфекції, в т.ч. ЗПСШ (хламідіоз, гонорея, сифіліс) або розлади кишечника (єрсиніоз).

 1. Остеоартрози – група захворювань, що вражають хрящові тканини суглобової поверхні (суглобовий хрящ, субхондральну кістку, зв’язки, навколосуглобову сумку, капсулу і м’язи).
 2. Хвороба Бехтерева – хронічне прогресуюче запалення міжхребцевих суглобів, яке призводить до їх зрощення.
 3. Причини ліктьового артриту: васкуліти

Геморальгічний васкуліт – захворювання з переважним ураженням капілярів шкіри, суглобів, шлунково-кишкового тракту і нирок. Ураження суглобів спостерігається у більшості хворих цим типом васкуліту, правда, найчастіше уражаються великі суглоби.

 • Хвороба Бюргера (облітеруючий тромбагіїт) – патологічний процес порушення кровотоку, який характеризується запаленням дрібних судин кінцівок і переходить на великі судини.
 • Вузликовий періартеріїт – захворювання артерій, що викликає ураження артерій внутренних органів.
 • Причини ліктьового артриту: дифузійні хвороби сполучної тканини
 • Системний червоний вовчак – аутоімунне захворювання, при якому імунна система починає вбивати здорові клітини, в процесі чого виробляються речовини, що ушкоджують шкіру, внутрішні органи і суглоби.

Дерматоміозит – системне захворювання сполучної тканини і м’язів супроводжується порушенням рухової функції. Суглобовий синдром проявляється болями і порушенням рухливості.

Системна склеродермія – затвердіння сполучної тканини з подальшим ураженням внутрішніх органів. Ураження суглобів проявляється болем, скутістю.

Змішане сполучне захворювання (синдром Шарпа) – аутоімунне захворювання сполучної тканини, в ході якого спостерігається симптоматика червоного вовчака, системної склеродермії, міозиту і ревматоїдного артриту.

Інші причини артриту ліктьового суглоба

 • бактерії, віруси і грибки;
 • дисбактеріоз, харчове отруєння, порушення метаболізму;
 • гайморит, фарингіт, тонзиліт та інші захворювання дихальної системи;
 • алергічні реакції;
 • авітаміноз;
 • гострий вірусний гепатит;
 • уретрит, ентероколіт, цистит;
 • кір, сепсис, туберкульоз, цукровий діабет, пієлонефрит;
 • бруцельоз;
 • надмірні фізичні навантаження і травми;
 • злоякісні пухлини;
 • підвищена вологість, погана вентиляція.

Читайте також:  Остеоартроз суставов — причины, симптомы и как лечить?

Лікування артриту ліктьового суглоба

Лікування артриту ліктьового суглоба безпосередньо залежатиме від причин його виникнення.

Первинний артрит не пов’язаний з іншими захворюваннями, в той час, як вторинний супроводжує інші хвороби, лікувати які потрібно в першу чергу.

Інфекційний артрит теж буває первинним (інфекція потрапляє безпосередньо в ліктьовий суглоб через рани) і вторинним (віруси і бактерії потрапляють через прилеглі тканини).

Хірургічне лікування – крайній захід, до якого вдаються тільки в дуже складних випадках. Найчастіше цілком достатньо консервативного лікування, яке складається з медикаментозної терапії, фізіотерапії, масажу та лікувальної гімнастики.

Не хірургічні методи лікування ліктьового артриту

Зазвичай людина звертається до лікаря, коли їй починають заважати біль в суглобах ліктя, але головне завдання лікаря – не тільки знеболити, але і зупинити запальний процес в суглобах.

В цьому і полягає логіка лікування ліктьового артриту: призначаються знеболюючі та нестероїдні протизапальні засоби.

Після того, як лікар переконається в точності діагнозу, оцінить причину артриту і місце його локалізації, він може призначить такі препарати.

 1. Анальгетики при артриті ліктьового суглоба: ацетамінофен, парацетамол, анальгін, тайленол, метадон, трамадол Штада, ібупрофен.
 2. Нестероїдні протизапальні засоби: німесулід, мелоксикам, піроксикам, целебрекс і ін.
 3. Гормональні протизапальні засоби (стероїди) при ліктьовому артриті: гідрокортизон, преднізолон, триамцинолон, детралекс.
 4. Хондропротектори для відновлення суглобових тканин: хондроїтин сульфат, глюкозамін, структум.

Інші ліки при лікуванні артриту ліктьового суглоба: якщо артрит отриманий через інфекційне захворювання, не обійтися від антибіотиків. Оскільки медикаментозне лікування діє не завжди щадяще, як би цього не хотілося, пережити стрес організму допомагають імуностимулятори та протитоксичні засоби, а також дієта і правильне харчування при артриті, про які ми вже писали раніше.

Лікування артриту ліктьового суглоба включає не тільки таблетки, ін’єкції, можливо також місцевий вплив на уражений суглоб: креми та мазі, гелі та розчини для примочок. Вони допомагають зняти набряклість, знизити больові відчуття і поліпшити рухову здатність рук.

Під час загострення артриту ліктьового суглоба часто рекомендується носити налокітники, бандажі або звичайні пов’язки.

Якщо запалення супроводжується виділенням гною, його потрібно негайно видалити і обробити уражене місце сильним протизапальним засобом (бутадіон, нейродікловіт і ін.).

Щоб уникнути зрощення суглобів і атрофії м’язів, лікар може призначити додаткові фізіотерапевтичні процедури за допомогою магнітних або ультразвукових хвиль, лазера, електрофорезу та ін. Однак, такі маніпуляції можливі тільки, якщо біль пройшов і наступив період ремісії.

Лікувальна фізкультура, масаж, цілющі грязі – гарний додатковий засіб профілактики артриту ліктьового суглоба і його лікування.

Хірургічні методи лікування ліктьового артриту

Артроскопія при артриті ліктьового суглоба – операція на ліктьовому суглобі під місцевою анестезією або загальним наркозом через невеликі проколи-розрізи, що і є основною перевагою.

По-перше, при артроскопії суглоб в процесі доступу практично не травмується, а по-друге, після хірургічного втручання вдається уникнути значних шрамів.

Ця операція здатна виявити і видалити навіть невеликі дефекти в ураженому суглобі і мінімалізувати ускладнення.

Читайте також:  Остеоартроз суставов — причины, симптомы и как лечить?

Ендопротезування ліктьового суглоба – всього години за операційним столом досить сучасним хірургам, щоб замінити пошкоджені частини ліктьового суглоба імплантантами.

І вже на наступний день після операції пацієнта чекає лікувальна гімнастика під супроводом фахівця.

Спочатку це прості вправи, потім вони стають активнішими, протягом тижня після ендопротезування призначається електроміостимуляція, і пацієнт в більшості випадків благополучно відправляється на лікування в домашніх умовах.

Артодез при артриті ліктьового суглоба – видалення суглобового хряща на суглобових поверхнях променевої, ліктьової і плечової кістках, замість якого поміщають шматочок кістки, витягнутий з ліктьового відростка, в порожнину в області ліктьової ямки і фіксують. Пацієнту рекомендується вісім тижнів уникати навантаження на суглоб, а через півроку імплантант видаляється. До такої операції лікарі вдаються нечасто, оскільки згодом рука може вкоротити.

Артроліз ліктьового суглоба – оперативне зовнішнє втручання під місцевим або загальним наркозом, після якого зменшується амплітуда рухів в розхитаному суглобі за рахунок створення додаткових зв’язок і кісткових обмежувачів. Ця операція призначається в тих випадках, коли людина втрачає здатність згинати й розгинати руку в лікті.

Синовектомія при артриті ліктьового суглоба – видалення частини навколосуглобової оболонки під місцевою анестезією або загальним наркозом. Операція досить щадна і необхідна у випадках ревматоїдного артриту. Після хірургічного втручання вдається зберегти рухову функцію суглоба і повністю зупинити запальні процеси інших частин ліктьового суглоба.

Читайте також:  Правда та міфи про жири в бодібілдингу

Остеотомія ліктьового суглоба – видалення ліктьового відростка або частини кістки з метою зменшити тиск на суглоб.

Часто в хірургії використовується поздовжня остеотомія, що скорочує час рефіксації віддаленого фрагмента ліктьового відростка, при цьому кріплення вдається розташувати так, щоб пацієнт не відчував дискомфорту в післяопераційний період. Також фіксатори видаляють через невеликі розрізи, що покращує косметичний ефект після операції.

Резекція при артриті ліктьового суглоба – часткове або повне видалення суглоба. Найчастіше досить резецировати лише невелику його частину, щоб повністю відновити роботу ліктя.

У деяких випадках видаляється головка променевої кістки, особливо у літніх людей, у яких розвинувся травматичний артрит. У молодих людей променева кістка не видаляється, оскільки це може призвести до деформації суглоба. Повне видалення суглоба проводиться при гнійному артриті.

В процесі оперування в рану вставляються катетери для постійного введення антибіотиків.

Артропластика ліктьового суглоба – заміщення пошкоджених ділянок суглоба з використанням штучного імплантату або біологічного трансплантата. Операція здійснюється за допомогою камери і сучасних мікроінструментів – артроскопа.

Іноді пересідається весь ліктьовий суглоб або один з трьох його складових. Артропластика покликана зберегти рухливість суглобів і дає хороші результати, особливо у молодих пацієнтів.

Це закритий тип операції, і пацієнт вже через годину-дві зможе відправитися додому, отримавши перелік знеболюючих і протизапальних медикаментів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК РОЗПІЗНАТИ АРТРИТ

АРТРОЗ І АРТРИТ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Біль у ліктьовому суглобі – причини та лікування

Головна →

❖❖❖ Статьи

→ ❖ Біль у ліктьовому суглобі – причини та лікування Як вберегти ліктьові суглоби

Ліктьовий суглоб досить складний за своєю будовою. Його утворюють кілька кісток плечова кістка і дві кістки передпліччя, ліктьова та променева кістки.

Якщо врахувати, що лікоть задіяний в кожному русі руки: хапальному, опорному, метальному, підйомному та ударному, а крім цього здійснює обертальні рухи навколо своєї осі і рухається вгору і вниз, то стає очевидним, що всі скоординовані рухи руки не можуть обійтися без його участі.

У цій статті ви дізнаєтеся:

1. Причини болю в ліктьовому суглобі. 2. Випадки, коли потрібна термінова консультація лікаря. 3. Чому болять ліктьові суглоби, якщо біль не пов'язаний із травмою? Якщо у вас сильний біль в ліктьовому суглобі внаслідок падіння, забиття, розтягнення або надмірного фізичного навантаження, в наявності – травма. Лікування швидше за все буде здійснюватися за допомогою нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Вони биваютв формі гелів і мазей, наприклад Диклофенак або Ібупрофен. Ці препарати допомагають зняти запалення і набряклість пошкоджених тканин, а також зменшують біль. Ліктьовий суглоб потрібно поберегти, і, по можливості, знерухомити. Тому можна використовувати бандаж для руки – спеціальну ортопедичну пов'язку, яка захищає лікоть від руху. Якщо ж стан не покращиться, протягом 3-х днів слід звернутися до лікаря.

 1. Якщо, незважаючи на стан спокою, біль в ліктьових суглобах рук не припиняється тривалий час.
 2. Якщо на тлі болю, пухлини і почервоніння ліктьового суглоба піднялася температура.
 3. Якщо крім болю в лікті неможливо зігнути або випрямити руку.
 4. Якщо спостерігається почервоніння, біль і набряк при дотику або русі.
 5. Якщо порушена цілісність і зовнішня форма ліктьового суглоба або випирає кістка, терміново зверніться до травмпункту або екстрену медичну допомогу.
 6. Біль в ліктьових суглобах рук не травматичного характеру. Як вберегти ліктьові суглоби
 1. Артроз. У людей, що займаються спортом, після виконання силових вправ може виникнути ситуація, коли болять ліктьові суглоби при навантаженні. Часті інтенсивні тренування можуть спровокувати знос хряща суглоба, і, як наслідок, розвиток артрозних болів. При цьому може з'явитися хрускіт в суглобі. Згодом може розвинутися малорухливість суглоба. Складно до кінця розігнути руку, а потім зігнути її. Характерні також болі вранці, після тривалого спокою ліктя. Також спостерігається деформація і відхилення від осі ліктьового суглоба. Може бути присутнім здавлювання нервів. Це виражається в оніміння руки і слабкості при хапання предметів.
 2. Бурсит. Через підвищені навантаження на ліктьовий суглоб через його високу рухливості може постраждати околосуставная сумка (бурса). Це захворювання носить назву бурсит. Для нього характерні сильні болі в лікті і набряклість пошкодженого суглоба. Крім цього, змінюється форма суглоба, спостерігається почервоніння і гіперемія.
 3. Тунельний синдром ліктя. Усі нерви, що проходять від спинного мозку до кистей рук проходять через лікоть. Ліктьовий нерв розміщується на поверхні ліктьової кістки. Він дуже хворобливий. Навіть легке здавлювання або обмеження цього нерва призводять до значних больових відчуттів. Люди, які за родом своєї діяльності змушені повторювати одноманітні рухи (музиканти, касири, офісні працівники) особливо схильні до цього захворювання. Почуття болю, оніміння і поколювання в 4-5 пальцях рук, а також порушення рухливості – наслідки ліктьового тунельного синдрому.
 4. Подагра. Це системне захворювання всього організму, порушення обміну речовин при якому відбувається надлишкове відкладення солей в хрящової тканини. Починається воно з великих пальців ніг, але в міру прогресування хвороби можуть страждати і ліктьові суглоби. Характерними симптомами є гострі стріляючі болі, втому, набряклість, почервоніння і болю при натисканні.

Як бачимо, причин для болю більш ніж достатньо, і це далеко не повний перелік можливих патологій. Тому лікування болю в ліктьовому суглобі краще довірити лікаря після грамотного обстеження.

Вам допомогла стаття? Так Ні

Стаття корисна для 16 з 23 користувачів

Що таке артрит?

Як вберегти ліктьові суглобиАртрит – запалення суглобів, яке зазвичай розвивається в працездатному віці – 30 років і старше. Жінки страждають на артрит частіше, ніж чоловіки.

На больові відчуття в суглобах і хребті скаржаться більше 30% населення розвинених країн. Згідно з даними статистики, артрит, разом з остеоартрозом, найчастіше серед інших ревматичних захворювань призводять до порушень опорно-рухового аппарату та є причиною втрати працездатності, істотно погіршуючи якість життя пацієнтів.

При артриті запальний процес вражає всі тканини суглоба: капсулу суглоба з суглобовою рідиною, хрящі, що покривають кісткові поверхні, та прилеглі зв’язки. Спочатку зазвичай запалення виникає у синовіальній оболонці, а потім поширюється на інші тканини суглоба.

Надалі хвороба може призвести до руйнування суглобного хряща, змін зв’язок і капсули та деформації суглоба. Найбільш часто при артриті уражуються кисті рук, стопи, колінні та ліктьові суглоби.

Причинами виникнення артриту можуть бути травми і пошкодження суглобів, фізичні перевантаження, різні інфекційні захворювання, порушення обміну речовин, переохолодження, алергія та спадкова схильність.

Основними симптомами артриту є болі в суглобах, що посилюються при русі, хрускіт, набряклість, почервоніння суглобів і скутість рухів, особливо вранці. Можливе підвищення температури, озноб і слабкість.

Лікування артриту за сучасними алгоритмами включає немедикаментозні і фармакологічні методики і пропонує послідовну схему використання різних засобів, як симптоматичних (зменшують симптоми хвороби), так і патогенетичних (впливають на саме захворювання).

Медикаментозна терапія дозволяє зняти біль і запалення суглобів, спазми м’язів, захистити і відновити хрящову тканину, поліпшити кровопостачання і живлення тканин суглоба. Це допомагає поліпшити рухливість суглобів, загальну активність та самопочуття.

Дієта при артриті повинна бути повноцінною і обов’язково включати свіжі овочі та фрукти (солодкий перець, морква, апельсини, лимони), рибу (оселедець, скумбрія), олії рапсу, льону, а також багато рідини – не менше 1,5 літрів води в день. Слід обмежити вживання білого хліба, макаронів, цукру, снеків і газованої води. Необхідно відмовитися від шкідливих звичок – вживання алкоголю і тютюну.

 • Для профілактики артриту рекомендується вести активний спосіб життя з достатніми фізичними навантаженнями (плавання, ходьба, їзда на велосипеді), а для початку добре б робити зарядку.
 • Але треба пам’ятати, що біг і фізичні перевантаження збільшує навантаження на суглоби і ризик їх пошкодження, тому займатися бігом краще в спеціальному взутті.
 • І звичайно необхідно своєчасно лікувати інфекційні та запальні захворювання і усувати вогнища інфекції (карієс, тонзиліт, гай)

4 поради, як позбутися болю в суглобах

Лікар розповіла про ефективні та дієві способи профілактики захворювань суглобів.

У програмі «Сніданок з 1+1» терапевт Тетяна Анікєєва розповіла про основні особливості появи захворювань суглобів та порадила, що потрібно робити заздалегідь, щоб їх уникнути.

Біль у суглобах – причина страждань кожної третьої людини після 35-40 років. З віком усе частіше болять коліна, лікті, плечі та стегна, починає турбувати ревматоїдний артрит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися рубців: Поради лікаря Валіхновського

Для такої хвороби характерно відкладення солей, які накопичуються в суглобах, пошкоджуючи суглобні хрящі. При цьому часто можуть виникати больові симптоми, суглоби можуть збільшуватися в об’ємі, змінювати колір шкіри.

Читайте також:  Пулловери з гантеллю.

ОСОБЛИВОСТІ БОЛЮ В СУГЛОБАХ

Хрящова тканина має свій ступінь зношування. Суглоб відчуває постійні навантаження і його здатність до нормального функціонування рано чи пізно зводиться до нуля і виникають захворювання.

Це неминуче, рано чи пізно суглоби дають про себе знати, – переконує Тетяна Анікєєва.

Більшість пацієнтів вважають, що у такому випадку в їхніх суглобах відкладаються солі, проте це не зовсім так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися болю в спині: Поради лікаря Валіхновського

Інколи фрагменти кісткової тканини обростають іншою тканиною, через це з’являються шишки. Але це не в прямому сенсі відкладення солей, – каже лікар.

На жаль,приріст захворювання спостерігається і в молодшому віці. У зоні ризику передовсім опиняються спортсмени, ті, хто мають зайву вагу та люди похилого віку. 

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ

Пам’ятайте, недостатньо пити велику кількість води, потрібно постійно бути в русі, інакше крім набряків ніякого ефекту не буде, – попереджає експерт.

Щоб попередити болі у суглобах потрібно дотримуватися здорового харчування. У раціоні мають бути багато овочів, фруктів, мінімальна кількість солі, велика кількість морепродуктів, горіхів та різноманітних рослинних олій.

 1. Регулярно займатися спортом.

Попри розповсюджену думку заняття спортом можуть позитивно впливати на роботу суглобів, проте вони мають бути помірними.

Якщо немає ускладнень, то фізичні навантаження – дуже корисні. Якщо орган добре забезпечується киснем, а цього, як правило, можна досягти завдяки спорту, тоді до організму надходить більше поживних речовин, – переконує лікар.

Особливо корисним видом спорту для профілактики болю в суглобах є йога.

Також потрібно пам’ятати про правильне взуття. У ньому має бути невеликий супінатор, підбори повинні бути приблизно 2-3 см, з правильними ортопедичними устілками.

Я не знаю жодної мазі, яка б стовідсотково допомогла при захворюванні суглобів. Тому краще рух та правильно харчування, ніж усілякі народні методи, – запевняє лікар.

Нагадаємо, нещодавно лікар Ростислав Валіхновський розповів, як лікувати опіки.

Епіконділіт, тендовагініт

Епіконділіт (періартрит) ліктьового суглоба – це запальний процес в ділянці прикріплення м’язів до внутрішнього горбика плечової кістки.

Причини

Перевантаження м’язів – пронаторів і згиначів кисті при спортивних навантаженнях або професійна діяльність, яка супроводжується багаторазовим згинанням передпліччя і кисті.

Внаслідок цього формуються фібропластичні зміни колагену локального запалення. Постійна травма приводить до надриву м’язів і сухожилків, надалі до дегенеративних змін горбика плечової кістки.

Частіше страждає домінантний суглоб у чоловіків у віці від 30 до 50 років.

Ознаки

Хворих турбують болі, які посилюються при активних рухах (розгинання і супінація передпліччя, при захваті предметів рукою). Біль може поширюватися на сусідні ділянки до пальців кисті та плеча. Пасивні рухи, як правило, не болючі.

Об’єктивних змін, крім болючості при пальпації в ділянці зовнішнього горбика плечової кістки, не спостерігається. При рентгенологічному обстеженні може бути слабка локальна періостальна реакція або оссифікація.

Для підтвердження діагнозу проводять МРТ, УЗД.

Тендовагініт (періартрит) променевозап’ясного суглобу характеризується болями в ділянці шиловидного відростка променевої кістки. Виникає захворювання від перенапруження довгого супінатора передпліччя. Під час огляду виявляється локальна болючість, інколи припухлість. При рентгенологічному обстеженні може спостерігатися звапнення в ділянці прикріплення сухожилку до шиловидного відростку.

Лікування

Завдання фізіотерапії надати протизапальну, трофічну, протибольову та розсмоктуючу дію, прискорити відновлення функції суглобу. Поряд з тимчасовою іммобілізацією лонгетою призначається:

 • діодинамотерапія на ділянку відростка плечової кістки. Струм модульований короткими та довгими періодами по 6 хвилин. Щоденно або через день. На курс лікування 8 процедур.
 • мікрохвильова терапія або електричне поле УВЧ поперечно на ліктьовий або карпальний суглоб. Тривалість процедури 10 хвилин. На курс лікування 10 процедур.
 • новокаїн – йод – електрофорез на ділянку суглобу синусоїдальним випрямленим струмом 20 хвилин, щоденно. На курс лікування 15 процедур.
 • магнітотерапія на ділянку плечового суглоба поперечно, магнітна індукція 20 мТл, тривалість процедури 20 хвилин. Щоденно, на курс лікування 15 процедур.
 • ударно–хвильова терапія на ділянку суглобу, передпліччя.

Ударні хвилі сприяють відновленню травматизованих тканин, покращують кровообіг і обмін речовин, укріплюють сполучну тканину і відновлюють структуру зв’язок. Позитивний результат наступає через дві, три процедури. Зменшується біль, набряк, збільшується переносимість фізичних навантажень. Але під час процедур УХТ необхідно уникати фізичного навантаження на хвору кінцівку.

Як зберегти радість руху?

Зізнайтеся, кожен із нас у дитинстві намагався стимулювати хворобу. Не встигнеш оком змигнути, як навколишній світ ставав райдужним та ідеальним: батьки, перебуваючи у напівнепритомному стані, зі шкіри пнулися, щоб полегшити страждання «хворої» дитини.

Прогулювалася обридла школа, моментально здійснювалися всі бажання і примхи, а головне — насправді нічого не боліло. На жаль, через два-три десятиліття на зміну дитячим ілюзіям приходить жорстока реальність у вигляді найсправжнісіньких болячок.

За світовою статистикою, хвороби суглобів (артрити) за поширенням посідають третє місце, ця проблема турбує від 10% до 30% населення. Це означає, що фактично кожен третій житель планети — потенційний клієнт лікаря-ревматолога.

Що може бути гірше, ніж усвідомлення того, що твоє тіло тебе не слухається?

Навряд чи хтось пробуватиме заперечити досягнення сучасної медицини, однак дуже часто і, головне, небезпідставно офіційну фармакологію звинувачують у тому, що нові лікарські препарати мають силу-силенну побічних ефектів. Одне слово, як кажуть у народі: «Одне лікуємо — друге калічимо». Це підтверджує головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України професор В.

Коваленко, який вважає основною проблемою сучасної медицини збереження балансу між ефективністю і безпекою лікування. Він же визнає, що дві головні хвороби суглобів — остеоартроз і ревматоїдний артрит — які вважалися раніше «старечими», сьогодні помітно «помолоділи».

Якщо суглоби болять під час руху, якщо біль посилюється під кінець дня або суглоби дають про себе знати в холодну і вогку погоду — це можуть бути перші ознаки остеоартрозу. Причому найчастіше хворіють люди, чия професійна діяльність пов’язана з нерівномірним фізичним навантаженням.

Наприклад, продавці та перукарі, яким весь день доводиться стояти, найбільше скаржаться на болі в колінних суглобах, будівельників частіше турбують плечовий і ліктьовий суглоби.

А представники інтелектуальних професій, що проводять робочий день за письмовим столом, «ризикують» суглобами кистей і пальців, водії та вантажники мають проблеми з хребтом, а у модниць, які віддають перевагу високому каблуку, часто виникають болі в ділянці великого пальця на нозі. Підступність хвороби полягає в тому, що перші її симптоми непомітні.

Біль може з’являтися лише при великому фізичному навантаженні, однак із часом він стає постійним і сильним навіть у стані спокою. Болі в суглобах при ревматоїдному артриті відрізняються від болів при остеоартрозі. Сильні болі бувають уранці після сну, в цей час у суглобах є певна скутість, і, щоб вони минули, потрібно «розходитися». Як і при остеоартрозі, при ревматоїдному артриті відбувається поступове руйнування і деформація суглобів.

Щоб дати раду остеоартрозові і ревматоїдному артриту, медики приписували так звані нестероїдні протизапальні засоби (НПЗС), такі як диклофенак, ібупрофен, індометацин та ін. Однак при їх застосуванні, попри усунення болю, з’являлося безліч побічних ефектів: проблеми зі шлунком, виникнення гастритів, виразкової хвороби.

А оскільки лікування може тривати роками, ризик ускладнень, відповідно, зростає. Одне з таких — шлунково-кишкова кровотеча — взагалі небезпечна для життя. Економісти навіть підрахували, що кожна гривня, витрачена на придбання цих засобів, потребує двох гривень на придбання препаратів для лікування шлунка.

Донедавна ця проблема вважалася нерозв’язною, адже вчені були впевнені: НПЗС придушують дію ферменту, який «запускає» запалення. І тільки десять років тому виявили, що таких ферментів два, причому якщо гальмування одного з них (ЦОГ 1) небезпечне не лише для шлунка, а й для нирок, то завдяки «зупинці» другого (ЦОГ 2) — ліки усували запалення, лихоманку та біль.

Це відкриття підштовхнуло дослідників до необхідності знайти засіб, який зможе діяти лише на «шкідливий» фермент ЦОГ 2.

І такий засіб — новий американський препарат Целебрекс — було винайдено і впроваджено у США майже два роки тому.

Цей препарат впливає лише на потрібний фермент і не викликає побічних явищ, що радикально змінює методи і засоби лікування тяжкої недуги.

Завдяки Целебрексу мільйони пацієнтів з артритами в усьому світі зможуть повернутися до нормального життя без болю, не боячись при цьому за своє здоров’я.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*