Як правильно страхувати у бодібілдингу.

 • Чим страховки відрізняються одна від одної, і які можуть бути нюанси? 
 • Як правильно страхувати у бодібілдингу.
 • Плюси і мінуси ОСАГО і КАСКО.

Страховка — це те, з чим доводиться стикатися кожному водієві, хоче він цього чи ні. Всім без винятку автовласникам доводиться щорічно розлучатися з тією або іншою сумою на користь страхових компаній. В Україні є два основних види автомобільного страхування: КАСКО і ОСАГО, і якщо перший поліс є добровільним для всіх, крім власників кредитних авто, то другий поліс — обов'язковий. За що віддаються ці часом чималі гроші, і на що може розраховувати автовласник в разі неприємностей?

ОСАГО — ОБОВ'ЯЗКОВЕ ДЛЯ ВСІХ.

Обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності, висловлюючись простою мовою, працює так: якщо водій здійснить зі своєї вини ДТП і заподіє той або інший збиток іншим учасникам дорожнього руху, платити замість нього буде його страхова компанія.

НЕ ПАНАЦЕЯ. Звичайно, такий вид страхування не захистить від усіх проблем — від штрафу або позбавлення водійського посвідчення за створення аварійної ситуації страхова компанія не врятує, і доведеться відповідати згідно з законом.

Але за розбитий комусь бампер або пом'яте крило  не потрібно буде платити. І навпаки: якщо хтось розбив машину, ремонт оплатить його страхова компанія. А що ж відбувається у випадку коли в аварії винні обидва водія? У цьому випадку, як правило, компенсацію виплачують обидві страхові компанії.

Виходить, що, купуючи поліс ОСАГО, водій не страхує свою машину, а свої гроші.

Як правильно страхувати у бодібілдингу.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ ? На практиці, якщо трапилася аварія, в свої страхові компанії повинні зателефонувати всі учасники ДТП. Після того, як стане зрозуміло, хто винен у пригоді, страхова компанія винуватця оцінює збитки і робить постраждалим виплати за ремонт автомобіля.

СКІЛЬКИ ЗАПЛАТЯТЬ? На жаль, не варто спокушатися. Сума страхових виплат досить обмежена: на ремонт пошкодженого авто виплатять максимум 50 тис. грн, а за завдану шкоду життю або здоров'ю потерпілого, — вдвічі більше. Ряд страхових компаній за доплату збільшують зафіксовані в полісі суми виплат, але не більше ніж удвічі.

І це не все: при визначенні розміру шкоди враховується знос автомобіля (визначається сукупністю його віку та пробігу). Іншими словами, чим старіший автомобіль і чим більше пробіг, тим дешевше коштують його розбиті двері. Виходить, що грошей, отриманих від страхової компанії, може і не вистачити.

І що тоді? Нічого доброго для винуватця ДТП: відсутню суму коштів власник постраждалого авто має право стягнути в суді.

ЄВРОПРОТОКОЛ. Чекати правоохоронців при ДТП потрібно не завжди: зараз до кожного полісу ОСАГО додається т. н. європротокол, його водії можуть заповнити самі. Але є ряд умов. По-перше — у ДТП беруть участь два транспортних засоби.

По-друге — шкоду завдано тільки авто, а не життю або здоров'ю людей. По-третє — у обох учасників аварії є діючі поліси ОСАГО, і вони прийшли до спільної домовленості про те, хто винен.Якщо всі умови дотримані, можна заповнювати протокол і звертатися за виплатою в страхову компанію.

Власник постраждалого авто звертається у свою, а не у копанію винуватця.

СЕКРЕТ ЦІНИ ПОЛІСАЯк правильно страхувати у бодібілдингу.

Вартість поліса ОСАГО визначається рядом чинників, серед яких — водійський стаж автовласника, тип авто, об'єм його двигуна і регіон реєстрації.

Крім того, на вартість поліса впливає страховий стаж власника — якщо страхуватися постійно в одній компанії, вона кожний наступний рік, як правило, надає все більшу знижку — зрозуміло, якщо це безаварійний стаж.

Ціна страхового поліса у всіх компаній приблизно однакова і може бути зменшена лише на суму, яка зазвичай не перевищує 20-30%. І не важливо, куплений цей поліс в офісі великої страхової компанії в центрі Києва або на узбіччі дороги, де всюди стоять страхові агенти з табличками “Автострахування за 5 хвилин”.

Але будьте обережні: бувають випадки, коли водієві пропонують суперзнижку — наприклад, замість 1000 гривень поліс коштує 300. Це — чистої води шахрайство. Такі поліси придатні максимум для того, щоб показувати при перевірці співробітникові ДАІ або поліції. У разі ж реальної аварійної ситуації користі від “липового” полісу не буде ніякого і платити доведеться по повній.

ЩО ТАКЕ КАСКО?

Абревіатура розшифровується як “комплексне автомобільне страхування крім відповідальності”. Хоча це чистий збіг, тому що насправді це не абревіатура — назва страховки походить від італійського Casco (“шолом”). Але збіг за змістом відповідає дійсності, тому що КАСКО — страхування від всього, крім того, що покриває поліс ОСАГО.

Ось короткий перелік ситуацій, в яких буде корисно наявність такого поліса:

Якщо автомобіль викрали — страхова компанія виплатить його вартість.Якщо водій не впорався з керуванням і з'їхав в кювет — страхова компанія оплатить ремонт.Якщо на парковці вам подряпали машину або вкрали дзеркало — страхова компанія компенсує.Камінь на дорозі потрапив у фару або скло і розбив його — ну, ви зрозуміли.

Звичайно, повний перелік страхових випадків, збитків які готова компенсувати страхова компанія, обумовлюються в договорі. Тому варто уточнити у страхового менеджера всі нюанси і уважно прочитати умови договору перш, ніж вирішувати і платити гроші. 

КАСКО — добровільне страхування, але тільки в тому випадку, якщо автомобіль не купується в кредит. Інакше банк або лізингова компанія обов'язково змусять застрахувати автомобіль по повній програмі.

ПЛЮСИ І МІНУСИ КАСКО:

ПЛЮСИ: якщо обрана страхова компанія з хорошою репутацією, тоді ваш автомобіль дійсно захищений. І не важливо, чи винен автовласник в те, що трапилося ДТП чи ні — гроші він все одно отримає.

Причому, на відміну від “Автоцивілки”, максимальна сума не обмежена фіксованою цифрою, а становить повну вартість авто, вказаної в полісі на момент страховки.

Правда, і тут не без застережень, але про них трохи пізніше.

МІНУСИ: висока вартість: 5-7% від ціни авто в рік. Також нерідко страхові компанії не хочуть страхувати автомобілі віком 3-5 років.

Нерідко трапляються випадки, коли страховики затягують виплати, довго узгоджуючи з СТО вартість ремонту, а тим часом зростаючий курс знецінює майбутню виплату.

Для отримання грошей, доведеться викликати правоохоронців для оформлення події, навіть якщо це проста подряпина у дворі, а винуватець безслідно зник.

ТРОХИ ПРО ФРАНШИЗУ

У багатьох страхових полісах — це стосується і КАСКО і ОСАГО, — обмовляється розмір франшизи. І чим вона більша, тим дешевше виходить розмір страхового внеску. А вся справа в тому, що франшиза — це величина нанесеного збитку, яка не компенсується страховою компанією.

Наприклад, якщо сума франшизи становить 1000 гривень, а збиток, нанесений на 5000, страхова виплатить 4000, а решту – тисячу доведеться викласти з власної кишені. Тепер зрозуміло, чому поліс з “нульовою” франшизою обходиться помітно дорожче.

 Франшиза в свій час і була придумана ринком для того, щоб заманити клієнта більш доступною ціною страховки.

 1. КОЛИ СТРАХОВА КОМПАНІЯ МОЖЕ ВІДМОВИТИ
 2. Існують ситуації, коли страхова компанія має повне право відмовити у виплатах при настанні страхового випадку. Зазвичай вони чітко прописуються в договорі страхування, але в будь-якому випадку страхова відмовить, якщо:пошкодження або викрадення автомобіля носять навмисний характер, причому умисел — з боку власника страхового поліса;за кермом авто у момент ДТП був чоловік без водійського посвідчення відповідної категорії;водій був у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
 3. страховий випадок стався поза зоною дії страхового поліса — наприклад, за кордоном.

Як правильно страхувати у бодібілдингу.

ЩО ПОТРІБНО ПАМ'ЯТАТИ:

Страховка — не панацея. І тим більше не привід менш відповідально ставитися до управління автомобілем. А при виборі страхової компанії потрібно бути дуже уважними, навіть якщо мова йде про обов'язкову “автоцивілку”, виплату з якої все одно буде вимагати, в разі чого, постраждала сторона.

І потрібно пам'ятати, що крім полісу, існує ще й договір страхування. Який треба уважно читати, перш ніж підписувати і платити гроші за поліс. Уважність, здоровий глузд і стара народна мудрість про безкоштовний сир — все це актуально і в даній темі. Тоді можна розраховувати на дійсно надійну страховку.

Та нехай вона вам ніколи не знадобиться!

Страховка для бодибилдинга – все о страховании бодибилдеров

Як правильно страхувати у бодібілдингу.

Спортивная страховка для бодибилдинга защитит спортсмена на всем протяжении тренировочного процесса, при подготовке и непосредственно во время соревнований.

Бодибилдинг – вид спорта, который заключается в наращивании мышечной массы и построении структуры тела атлета путем совмещения:

 • интенсивных физических тренировок, выполнения многочисленных упражнений с различными видами отягощений;
 • особым питанием с содержанием большого числа высокоэнергетических питательных веществ, способствующих увеличению объема мышечной массы.

Занятия бодибилдингом предполагают постоянные высокие физические нагрузки, воздействие на весь организм спортсмена. Гипертрофия скелетных мышц – достаточно частое заболевание у этой категории атлетов. Страхование спортсменов обеспечит финансовую безопасность после наступления страхового случая.

Спортивная страховка для занятий бодибилдингом предусматривает выплату определенных денежных сумм в случае травмы, которые в соответствии с правилами страхования, перечисляются пострадавшему. Эти деньги окажут существенную помощь и поддержку и позволят организовывать и качественно проводить лечение и реабилитацию.

Риски покрываемые страховкой для бодибилдинга

Страховка для занятий бодибилдингом возместит после наступления НС материальные траты спортсмена при получении спортивной травмы, инвалидности, развитии профессионального заболевания или смерти при занятиях спортом.

Страховым случаем по страховке для бодибилдинга являются травмы средней и тяжёлой степени, требующие лечение более 5 дней. Страховка полностью или частично возместит затраты на лечение – травмы и заболевания возникшие в период страховой защиты и заверенные мед-справками установленного образца.

Более подробную информацию о рисках покрываемых страховкой от несчастных случаев можно получить в Правилах страхования НС..

Виды страхования для бодибилдинга

Каждый спортсмен имеет возможность выбрать один из четырех основных видов страховки для занятий бодибилдингом:

 • НС – любые спортивные травмы и профессиональные заболевания;
 • ВЗР – при выезде на сборы, совместные тренировки и для участия в соревнованиях за пределами Российской Федерации.

Полис страхования от несчастного случая и страховка для выезжающих за рубеж может быть также оформлен онлайн в нашем сервисе. Получение различных травм, факт инвалидности и пр., в зависимости от вида страховки, является основанием для выплаты определенной денежной суммы атлету. Ее размер определяется характером травмы, чем сложнее травма – тем выше сумма выплаты.

Спортивная страховка для занятий бодибилдингом оформленная онлайн предусматривает те же выплаты, что и при оформлении полиса в офисе компании (в соответствии с Законом об организации страхового дела в РФ). Обращайтесь!

Читайте також:  Як тренувати хват

Как получить страховую выплату

Выплаты материальной компенсации по страховке для занятий бодибилдингом начисляются в зависимости от тяжести травмы, диагноза пострадавшего и суммой страхового покрытия.

Страховые выплаты перечисляются на банковскую карту или расчетный счет и т.п. застрахованного в период 14 дней после того как страховщику будут представлены заявление на выплату и доказательства наступления страхового случая. Подробно о получении страховой компенсации читайте по ссылке.

Возможные страховые случаи в бодибилдинге

В процессе занятий бодибилдингом спортсмен может получить различные ушибы, растяжения, переломы, вплоть до инвалидности.

Основной причиной травмирования в данном виде спорта является нарушение методики организации и проведения тренировки, а также:

 • игнорирование правил техники безопасности при работе с тяжелыми спортивными снарядами;
 • отсутствие защитной экипировки (пояса атлета, наколенников и т.п.);
 • упражнения с большими тяжестями без проведения предварительной разминки;
 • выполнение упражнений с большими тяжестями без дополнительной страховки.

Что делать при несчастном случае

При наступлении несчастного случая нужно обязательно обратиться за мед-помощью в больницу. После прохождения лечения необходимо получить в клинике справку-выписку с указанием диагноза и курсом реабилитации спортсмена. На справке должны быть живые печати клиники и доктора.

Весь пакет документов необходимый для получения страховой компенсации обязательно должны быть (в случае наступления НС за границей) переведены на русский язык и заверены нотариально.

Пакет документов с приложенным заявлением на получение материальной компенсации следует привезти либо выслать в офис страховой компании не позднее тридцати календарных дней с момента наступления несчастного случая.

Адрес и остальные контактный данные страховщика вы узнаете в разделе контакты. На этой же странице вы можете задать свой вопрос нашим специалистам в форме обратной связи.

Онлайн страхование – электронный полис

Электронная страховка для бодибилдинга – это полис страхования спортсменов, оформленный по всем установленным правилам и нормам страхования от несчастных случаев. Такой полис обладает абсолютной юридической силой так же как и полис на фирменном бланке.

Главным преимуществом страхования онлайн является предварительный расчет цены страховки с учетом разных условий. Спортсмен может самостоятельно узнать цену своего полиса с помощью онлайн калькулятора страхования спортсменов, для этого необходимо указать возраст спортсмена, период страхования и сумму страховой ответственности.

После выбора всех необходимых параметров система произведет автоматический расчет цены страховки.

О всех преимуществах онлайн страхования, ответы на большинство задаваемых вопросов вы можете узнать в рубрике вопрос ответ.

Сколько стоит страховка для бодибилдинга

Як правильно застрахувати своє «чадо», або чому батьки економлять 54 гривні в рік на своїх дітях

Завбачливі батьки, збираючи своїх дітей до школи, разом зі шкільним приладдям забезпечують також дитину страховим полісом. Сьогодні багато страхових компаній пропонують свої послуги з цього виду страхування.

Але більшість батьків купують страхові поліси не усвідомлено, надаючи переваги дешевим варіантам, так і не розібравшись в умовах договору. А потім часто бідкаються, бо заощадивши сьогодні 20 гривень, втрачають тисячі на обстеженні та лікуванні дитини.

В більшості випадків тоді винуватять страхового агента: не розповів, не переконав узяти кращу страховку. Хоча провина батьків тут також має місце.

Проблема добровільного страхування школярів обговорювалась учасниками Вінницького прес-клубу.

Статистика дитячого травматизму сувора: за інформацією Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА торік за медичного допомогою до лікарів звернулися понад 1 тисяча 100 учнів.

Діти отримали травми під час перебування в школі. Ще близько 7 тисяч дітей шкільного віку отримали травми поза школою: перебуваючи вдома, під час розваг та на ігрових майданчиках.

Окрім того, 70 маленьких вінничан отримали травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Як захистити свою дитину на відстані?

Про правила поведінки на вулиці чи під час ігор кожна мама чи батько нагадують, але більшість покладається на виховний процес під час навчання у школі.

Безпеки життєдіяльності і правилам поведінки в навколишньому середовищі дітей вчать фахівці, але все передбачити неможливо.

Так, якщо перебуваєш поряд із дитиною, – нещасний випадок можна попередити, не допустити, а коли поруч з дитиною нікого немає… І чи кожен знає, як швидко діяти і куди бігти, наприклад, при дитячих опіках, переломах, особливо якщо перебуваєш у чужому місті.

Оптимальний метод убезпечити своїх дітей – застрахувати їх. Так страхування дітей – це справа добровільна. Але захистити життя і здоров’я своєї дитини – обов’язок кожного свідомого батька.

В чому перевага страхової програми від компанії «МІСТО» перед іншими страховиками?

Перша і основна особливість – пропонується медичне страхування від нещасних випадків, а не класичне страхування від нещасних випадків.

Різниця полягає в тому, що при класичному варіанті страхування від нещасних випадків при отриманні травми організацією медичної допомоги займаєтесь ви самі, на свій розсуд і зі своїми зв’язками.

А потім збираєте довідки, медичну документацію й подаєте документи на виплату страховику, який має розраховувати суму виплати. Страхову виплату отримуєте вже після лікування при наявності всіх документів.

Середня сума страхової виплати складає приблизно 200 гривень.

Відміна ж у випадку з медичним страхуванням складає те, що організацією медичної допомоги займається страхова компанія і оплату медикаментів, обстежень під час такого лікування проводить також страхова компанія. Отже Ви не витрачаєте свої кошти під час лікування, або ж компенсуєте їх по чекам! Звичайно – це зручно! А також швидко і ефективно!

Від чого можна застрахуватися?

 • побутові травми: забій, переломи, вивихи, розриви і поранення. В тому числі травми, отримані в результаті протиправних дій третіх осіб або в результаті дорожньо-транспортної пригоди;
 • утоплення;
 • опіки, відмороження;
 • ураження електричним струмом або блискавкою;
 • випадкове гостре отруєння хімічними речовинами (крім алкоголю та наркотиків), ліками, отруйними рослинами (винятком є харчові токсикоінфекції);
 • укуси тварин, отруйних комах, змій;
 • захворювання кліщовим енцефалітом.

На що потрібно звертати увагу купуючи страховий поліс?

Перш за все, на обсяг страхового покриття та на страхові ризики, тобто на яку суму і від чого дитина буде застрахована. Далі слід звернути увагу на обмеження та виключення, окрім того – на спосіб звернення до страховика та умови виплати. У будь якому випадку, якщо вам не зрозумілі якісь вирази в тексті договору, краще уточнити все до укладення такого договору, а не під час випадку.

 • Олена ШМИГЕЛЬСЬКА
 • Коментарі експертів:
 • Андрій ЛИСАК, заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА – начальник управління загальної, середньої, дошкільної освіти та виховної роботи:

– У цьому році близько 150 тисяч дітей прийдуть до шкіл Вінниччини. Звісно, що базовим є навчання дитини. Крім того, їм ще розповідають на уроках, як правильно формувати безпечне середовище, як себе поводити аби не травмуватися самому та не травмувати інших.

Дітей вчать, як безпечно поводитись у навколишньому середовищі. Але життя є життя, й інколи виникають різні обставини. А відтак, у першу чергу батьки мають дбати про безпеку своїх дітей. Одним із механізмів убезпечення дитини є страхування.

Батьки мають приймати рішення про страхування дитини через страхову компанію.

Ми живемо в системі конкурентного ринкового середовища. Школа лише може забезпечити співпрацю між страховою компанією й батьками дитини. Але моя думка, що дітей необхідно страхувати.

Олена ВОЙЦЕХІВСЬКА, начальник управління особистого і медичного страхування ПАТ СК «Місто»:

– За кілька останніх років кількість звернень по страхових виплатах щодо травмування дітей зросла вдвічі. Не тому, що раніше діти не травмувалась, а тому, що більше стало застрахованих дітей. Діяльність страхової компанії визначається розмірами виплат. Впродовж 2013–2014 років рівень страхових виплат у компанії «Місто» складає 50–60 %.

При обранні страхового полісу батьки мають уважно ознайомитись з його умовами. Страхова компанія «Місто» пропонує кілька видів страхування для дітей: від нещасного випадку, програма «Чемпіон» (для тих, хто займається у спортивних секціях), програма «Школярик».

Найоптимальніший вид страхування – це медичне страхування при настанні нещасного випадку, яке покриває і нещасний випадок, і всі затрати, які йдуть на лікування його наслідків. Звернень за цією програмою удвічі більше.

За страховим продуктом «Школярик» в СК «МІСТО» застраховано близько 9 % вінницьких школярів.

Ірина СТАРИНЕЦЬ, завідувач амбулаторно консультативним відділення Вінницької міської лікарні «Центр матері та дитини»:

– Впродовж кількох останніх років плідно співпрацюємо зі страховою компанією «Місто», яка якісно, оперативно і професійно виконує всі свої зобов’язання перед клієнтами. Ті страхові умови, які пропонує ця компанія, є оптимальними при настанні нещасних випадків із дітьми.

Наприклад, кожна застрахована дитина за програмою «Школярик» отримує індивідуальну картку застрахованої особи, де зазначені ім’я та прізвище дитини, номер договору та телефони лікаря-координатора і страхової компанії.

При настанні страхового випадку потрібно зателефонувати за вказаними номерами і повідомити лікаря-координатора про подію.

Усі подальші процедури і медикаменти застраховані отримують безкоштовно. Розрахунки з медичними закладами та аптеками здійснює страхова компанія.

Наталія СМАЛКІВСЬКА, психолог школи № 22:

– 50 % учнів нашої школи застраховані. Програми страхування і страхові компанії батьки обирають самі. Звичайно, ми пояснюємо їм переваги одного поліса над іншим. Бо, на жаль, дехто з батьків вважає, що заплативши за страховку 10 грн на рік, у разі травмування дитини отримає 10 тисяч грн. Дуже уважно підходьте до вибору страхової компанії та ретельно вивчайте умови страхового поліса.

Потрібно проводити серйозну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед дітей і їх батьків. Світова практика показує, що правильно побудована інформаційно-роз’яснювальна робота сприяє підвищенню культури страхування.

Роман СЕМЧУК, заступник голови комітету з фізичної культури і спорту Вінницької міської ради:

– Всі діти, які займаються у спортивних секціях, у нас застраховані – це обов’язкова умова. Страхові покриття – різні, залежно від виду спорту. Страхуємо дітей і при поїздках на змагання. Це своєрідний захист. Мабуть, саме ті діти, які займаються спортом чітко усвідомлюють важливість такого виду захисту. І їхня страхова культура набагато вища.

ДОВІДКОВО:

Класичне страхування від нещасного випадку

Виплата здійснюється після закінчення лікування, без медичного супроводу. Поліс діє цілодобово (в тому числі і під час канікул), але не покриває всі види травмування. Виплата проводиться в залежності від тяжкості травми після подачі документів. Вартість програми 20 гривень на рік.

Програма страхування «ШКОЛЯРИК»

Медичне страхування при настанні нещасних випадків «Школярик» зі страховим покриттям 5 тис. грн. діє цілодобово на всій території України. Виплата здійснюється безпосередньо під час лікування. Медичний супровід здійснюється лікарем-координатором. Захист покриває всі види травм. Вартість програми 54 гривні на рік.

Читайте також:  Амінокислотний пул

Накопичувальне страхування життя в Україні: путівник в 2020 році

Як правило, в класичному розумінні поліси страхування життя мають дві складові – накопичення і страховий захист. Укладаючи поліс страхування життя, клієнт в першу чергу планує фінансово забезпечити собе в пенсійному віці.

Але, крім накопичення, важливою складовою такого поліса є захист від ряду ризиків: кожен такий договір включає в себе ризик смерті застрахованої особи з будь-якої причини. Це означає, що в разі смерті годувальника його родина не залишиться без коштів. При бажанні клієнт може поповнити перелік ризиків, включивши туди також важкі хвороби.

Після закінчення терміну дії договору клієнт отримує гарантований накопичений капітал з інвестиційним доходом і може вибрати зручний для себе спосіб виплати: отримати всю суму відразу або у вигляді додаткової пенсії.

В останні роки страхування життя стає все більш значущим сегментом в соціальній системі держави і, особливо, в пенсійному забезпеченні.

Його головним завданням є не тільки страхування безпосередньо життя людини, але також і збереження її матеріального благополуччя з точки зору накопичення капіталу.

Страхові компанії «страхують» гроші свого клієнта від можливих потрясінь і нестабільності на фінансових ринках, які могли б зашкодити його заощадженням.

Види пенсії в страхуванні життя теж бувають різні, наприклад, існують таки види пенсії:

 • термінова пенсія – накопичений капітал виплачується рівномірно протягом обумовленого терміну;
 • довічна пенсія – здійснюється протягом усього життя її одержувача;
 • довічна пенсія з гарантованим терміном виплат – здійснюється протягом усього життя її одержувача, але за будь-яких обставин не менше гарантованого терміну (як правило, 10 років).

Сьогодні неможливо уявити існування стабільної економіки держави без надійної страхової системи, яка справно згладжує неконтрольовані і непередбачувані ризики, здатні знищити грунт для існування не тільки окремих осіб, але і цілих підприємств.

Накопичувальне страхування життя – задоволення довгострокове: поліс можна купити мінімум на п'ять років, максимум – на 20-40 років і навіть довше. Головна умова страхових компаній – щоб на момент закінчення договору вам не виявилося більше 65 або 75 років (по-різному у різних СК).

При цьому головний сенс страховки – саме довгострокові накопичення. Зрозуміло, що при таких умовах найважливіше питання – це вибір надійної СК, що не збанкрутує, позбавивши при цьому застрахована особу всіх накопичених коштів.

Лайфове страхування пропонують дуже багато компаній. Важливе правило успішного вибору – щоб СК працювала на ринку не менше п'яти років. Крім цього, додатковий плюс в скарбничку довіри отримують страхові, які мають закордонні материнські структури. Серед таких – «Уніка Життя», «МетЛайф», «PZU Україна страхування життя», ARX Life та інші.

І, зрозуміло, не менш важливі фінансові показники страхової компанії – саме від них залежить, чи зможе організація витримати кризові шторми нашої дійсності.

Серед найважливіших моментів – резерви СК. В ідеалі вони повинні покривати зобов'язання компанії якомога ближче до 100%. Крім цього, як можна більш високим повинен бути коефіцієнт покриття резервів активами, а також інвестиційними активами.

Ще один важливий показник – покриття резервів і активів власним капіталом СК. Якщо цей коефіцієнт перевищує 0,33 – компанію можна вважати за цією ознакою надійною. Ще один важливий момент – виплати за страховими випадками. Цей показник не повинен бути нижче 40%.

Нарешті, успішною і життєздатною може бути лише та СК, яка може отримувати прибуток і відкривати нові поліси клієнтам. Тому зверніть увагу і на темпи зростання страхових платежів.

Накопичувальне страхування життя часто порівнюють з банківським депозитом і вважають інструментом для збереження коштів. Це не зовсім відповідає дійсності, тому що у лайфової страховки є багато особливостей, недоступних депозиту. В першу чергу – це страховка від цілого набору ризиків.

Наприклад, киянка Наталія Тимошенко купувала накопичувальне страхування до повноліття для свого півторарічного сина. За її словами, найбільше вона цінує в продукті саме підстрахування на випадок неприємностей. Якщо зі страхувальником щось трапляється за роки дії договору, СК бере на себе виплату премій, і підросла дитина отримає на руки накопичену суму в повному обсязі.

За словами киянки, вона дуже задоволена продуктом і шкодує, що не купила поліс раніше. «Одного разу ми вже збиралися купувати таку страховку багато років тому, але потім передумали. А тепер шкодуємо, бо підійшов термін виплат, і наші знайомі, які застрахувалися приблизно в той же час, тепер отримують свої гроші », – розповідає Наталя Тимошенко.

Втім, вибір поліса – завдання не з легких. Наталії разом з чоловіком довелося відвідувати офіси для розрахунку умов страховки. Після двох тривалих візитів пара вирішила не втрачати більше часу, звернулася до брокера і вже через нього швидко підібрала потрібний поліс.

«Лайфові страховки – як конструктори лего, можна підбирати ті додаткові опції, які тобі цікаві. Ми шукали варіант, який повністю відповідав би нашим вимогам.

У підсумку, купили поліс з двох частин: одна – накопичувальна, а друга – дає мільйон на покриття за ризиком онкології », – розповідає Наталя Тимошенко.

В цілому, стандартне накопичувальне страхування життя передбачає тільки виплати по дожиттю до кінця договору, смерті, встановлення першої або другої групи інвалідності, а також інвалідності неповнолітньої дитини. Щоб застрахувати будь-які інші ризики (наприклад, нещасний випадок, травми, онкологію, госпіталізацію в цілому, смерть від ДТП та інше) – необхідно оформляти додатковий договір.

Платежі по накопичувальному страхуванню життя стягуються щорічно. За бажанням їх можна вносити і частіше – наприклад, щоквартально або кожні півроку, але тоді доведеться заплатити на кілька відсотків більше.

Якщо ваша основна мета накопичити певну суму до якого-небудь терміну, то щорічно вам потрібно буде вносити пропорційну кількості років частину цієї суми плюс страховий тариф в 6-10% від суми.

Крім цього, страховка додаткових ризиків, згаданих вище, обійдеться в окрему суму, хоча тариф по ним набагато нижче, ніж по накопичувальній частині страховки.

Якщо ви хочете заощадити, то можна «погратися» з консультантом нюансами страховки. Найпростіший спосіб – це розрахувати тарифи на різних людей в якості застрахованої особи. Наприклад, поліс, оформлений на жінку, обійдеться дешевше на 2-3%. Поліс оформлений на найстаршого члена сім'ї – буде найдорожчим.

Накопичувальне страхування приносить покупцеві поліса дохід: 4% гарантованих законом щорічно, а крім цього – інвестиційний прибуток в розмірі 10-22% на рік (залежить від багатьох факторів).

Схема розрахунку остаточного доходу настільки складна, що не думайте впоратися з цим самостійно: для цього в страхових компаніях є актуарії. Не дивуйтеся, якщо нарахована можлива дохідність буде за розміром майже такою ж, як і ваша накопичена сума за договором або навіть більше.

Нарешті, найважливіший момент довгострокового страхування – здатність уберегти гроші від інфляції.

Відразу обмовимося: знайти на ринку страхову компанію, згідну прив'язати платежі до курсу євро або до курсу долара майже нереально.

Якщо ж вам це вдасться – то внесення внесків буде проходити за курсом НБУ на день платежу. Те ж правило стосуватиметься і самої виплати, яку проведуть за курсом Нацбанку на день закінчення договору.

Втім, прив'язка платежів до курсу – не найвдаліший варіант для тих, у кого доходи не залежать від валюти. Тому у всіх без винятку СК для збереження накопичених коштів пропонують індексацію.

Один раз на рік, в січні, кожен покупець поліса має можливість скорегувати свій щорічний платіж на рівень інфляції в минулому році. Це, природно, безпосередньо збільшує накопичену в майбутньому суму. Для того, щоб проіндексувати суму в договорі, потрібно буде укласти додатковий договір зі страховою компанією. Втім, індексація – не обов'язкова послуга, від неї можна відмовитися.

Заплатят за все: как правильно застраховать жилье

Только в первом полугодии 2018 года в Украине было введено в эксплуатацию более 37 000 квартир. И как только счастливые обладатели жилья в новострое завершают внутреннюю отделку и меблировку, перед ними встает вопрос: как оградить себя от нерадивых соседей и их ремонтников, способных устроить залив или пожар? 

Впрочем, испорченный водой паркет или обои – далеко не единственная неприятность.

Новостройки давно облюбовали квартирные воры, пользующиеся относительно легким доступом в парадные, отсутствием большинства хозяев квартир и возможностью выдать себя за одного из мастеров, ищущих случая заработать.

Бронированные двери и мудреный замок не способны остановить профессионалов. Ходят легенды, что за одну ночь такие дельцы могут вынести из пустой квартиры не только электронику и бытовую технику, но также мебель и даже элементы отделки: межкомнатные двери, люстры, сантехнику. 

Сохранить денежные вложения, защитив себя таким образом от всех перечисленных рисков, позволяет страхование жилья. Мind попытался разобраться, как правильно оформить полис, на чем можно сэкономить и что нужно знать об этом виде страхования, чтобы в случае наступления страхового события без проблем получить компенсацию ущерба.

В каких случаях человек, застраховавший свою квартиру или дом, может рассчитывать на компенсацию ущерба? Как правило, полис страхования покрывает ущерб от пожара, залива (проникновение воды), стихийных бедствий, противоправных действий третьих лиц (кража со взломом, хулиганство). Набор рисков по желанию клиента можно и сократить, что позволяет незначительно снизить тариф. Но среди них всегда будет присутствовать пожар.

Обязательным условием получения выплаты при наступлении страхового события является наличие справки от компетентных органов. Если произошел пожар, нужно вызвать пожарных и получить соответствующую бумагу.

Если залили соседи сверху – вызвать работников ЖЭКа или ОСББ и составить акт, один экземпляр которого должен быть предоставлен в страховую компанию.

Кража со взломом подтверждается документом из правоохранительных органов, а ущерб от стихийных бедствий – работниками МЧС.

Сколько стоит страховка жилья? Как правило, страхование недвижимого имущества обходится недорого. Тариф зависит от целого ряда условий: наличия в доме консьержа, решеток на окнах, пожарной и охранной сигнализации, металлических дверей, материала, из которого сделан дом, даты его постройки, а также даты проведения последнего капитального ремонта.

А стоимость полиса зависит от цены квартиры или дома. Договор страхования включает в себя три составных части: конструктив (коробка квартиры или дома без отделки), внутренняя отделка (двери, окна, пол, стены), а также имущество (мебель, техника и пр.).

В среднем конструктив может быть застрахован по тарифу 0,12–0,25% от его рыночной стоимости, страхование внутренней отделки обойдется клиенту около 0,22–0,35%, за страхование имущества придется заплатить в среднем 0,3–0,35%.

Читайте також:  Креатин. корисна інформація.

Например, если квартира без отделки стоит 1 млн грн, в ремонт вложено 300 000 грн и еще 300 000 грн стоит находящаяся в квартире мебель, бытовая техника и электроника, то клиенту предложат заплатить за страховой полис 3000–3500 грн в год.

Причем этот платеж может быть разделен на две, три или четыре части.

Это значительно дешевле автострахования КАСКО (тариф от 3,5 до 7%), с которым часто сравнивают имущественное страхование некоторые клиенты. Причина проста: вероятность наступления страхового случая в разы ниже, нежели ДТП или угон авто. Достаточно дорого обходиться лишь страхование деревянных домов, хотя и в этом случае на тариф влияет наличие или отсутствие огнеустойчивой пропитки дерева.

Также в последнее время страховые компании обращают внимание на окна: если в квартире или доме установлены панорамные окна (4 кв. м и более), их придется застраховать отдельно.

Можно ли сэкономить на страховании жилья? Можно, причем существенно, но это касается только случаев, когда страхуется квартира.

Страховать конструктив, на который приходиться большая часть платежа, не обязательно, так как вероятность обрушения многоэтажного дома невелика.

То же самое относится и к пожару – коробка квартиры все равно останется целой, чего не скажешь о частном доме, где выгорает крыша и деревянные перекрытия.

Поэтому в квартире застраховать можно только ремонт и находящееся в ней имущество, таким образом сократив размер платежа как минимум в два раза.

Правда, в последние время ряд СК не хотят страховать имущество и ремонт без конструктива, всячески уговаривая клиента застраховать коробку квартиры хотя бы на незначительную сумму.

Обвинить их в незаконности таких требований нельзя, так как это добровольный вид страхования и компания вправе выставлять подобные условия.

Но и потенциальные  клиенты СК вправе пойти в другую компанию, которая не будет столь категоричной и заключит договор на приемлемых для них условиях.

Как правильно заключить договор страхования жилья? В идеале договор должен содержать детальный перечень всего движимого и недвижимого имущества, с указанием рыночной стоимость каждого предмета или элемента отделки на момент страхования, а также фотографии всех внесенных в перечень застрахованных вещей и элементов отделки.

Составление такого перечня – довольно кропотливое занятие. Однако подобный подход в момент заключения договора позволяет при наступлении страхового события исключить спорные вопросы о наличии в квартире/доме застрахованного предмета и его стоимости, исходя из которой, собственно, и будет произведена страховая выплата.

Также стоит обратить внимание на наличие и размер франшизы. В идеале она должна быть равна нулю или ее сумма должна быть незначительной.

Полезным дополнением к договору страхования жилья может стать полис страхования ответственности перед третьими лицами (аналог ОСАГО в автостраховании). Его стоимость незначительна и зависит от выбранной страховой суммы.

К примеру, при покрытии в 50 000 грн цена полиса составит около 200 грн.

  Зато в случае, если в вашей квартире произойдет порыв трубы или радиатора и по вашей вине будет затоплен сосед снизу, СК вместо вас оплатит ему сумму ущерба.

Какие договора заключать не стоит? Правильное оформления полиса страхования жилья – трудозатратный процесс, заниматься которым не хотят ни сотрудники страховых компаний, ни сами клиенты. Агент рассуждает просто: «За время составления детального перечня имущества я могу застраховать три автомобиля и получить гораздо большее комиссионное вознаграждение».

Чтобы стимулировать этот вид страхования, СК разработали так называемые коробочные продукты, в которых прописываются только три страховые суммы: оценочная стоимость конструктива, ремонта и имущества.

Агент избавляется от необходимости составлять перечень имущества, описывать его, фотографировать, а страховая компания прописывает в договоре, что заплатит за одну единицу имущества не более определенной суммы, к примеру 7000 грн.

Но шкаф, диван, телевизор или планшет стоят больше. Кроме того, устанавливается большая франшиза, чтобы недорогие предметы интерьера вообще не попадали в список на выплату.

Поэтому в случае наступления страхового события клиент должен быть готов к тому, что не получит полное возмещение.

Более того, ему, возможно, придется доказать наличие в квартире имущества, которое позже было украдено или сгорело.

В каких случаях владельцу недвижимости могут отказать в выплате? Во-первых, в случае получения ущерба при наступлении форс-мажорных обстоятельств: военных действий, общественных волнений, революций, террористических актов и т. п.

Во-вторых, договор может содержать другие исключения. К примеру, в Закарпатье многие страховые компании не оплачивают ущерб от стихийных бедствий, имеющих периодический характер. Реки там разливаются почти ежегодно.

Также в последнее время в договорах ряда СК с иностранным капиталом появилась фраза, истинный смысл которой можно трактовать на свое усмотрение: «Компания не выплачивает возмещение в случае использования любых видов оружия».

В итоге были прецеденты, когда частный дом на мирной территории был обстрелян из огнестрельного оружия (разбиты окна, повреждены стены), а его владельцу отказали в выплате. Точно так же могут отказать в выплате, если умышленный поджог дома с помощью коктейля Молотова полиция квалифицирует как терроризм, а не как хулиганство, а сам коктейль Молотова назовет оружием.

Будет ли страховая компания платить за исчезновение денег, ювелирных изделий или антиквариата? Правильно составленный договор страхования жилья покрывает ущерб, нанесенный внутренней отделке, мебели, бытовой технике, электронике и т. п. Однако все договоры страхования содержат список исключений, за порчу или утерю которых компания не платит.

К ним относятся наличные, носители информации, ювелирные изделия, а также дорогие вещи: шубы из натурального меха, антиквариат, ценные картины и др. И это нормально. В мировой практике деньги принято хранить в банке.

А если клиент желает застраховать ювелирное украшение или картину стоимостью несколько миллионов долларов, необходимо сделать оценку, получить документ, подтверждающий ценность изделия, а также обеспечить надлежащие условия хранения, то есть положить все это в надежный сейф или банковское хранилище.

Иначе ни одна компания не согласится застраховать такую вещь. Но даже если клиент выполнит все требования СК, выплата будет произведена лишь в случае, если правоохранительные органы установят наличие следов несанкционированного проникновения (взлома), а расследование подтвердит, что исчезновение ценности – не мошенничество со стороны клиента СК.

Можно ли рассматривать страховку недвижимости как альтернативу услуг охранной фирмы? Полной заменой это назвать нельзя, особенно если клиент охранной фирмы установил тревожную кнопку, использование которой может спасти жизнь. Но страховка однозначно покроет убытки от воровства, тогда как охранная фирма не несет материальной ответственности за убытки или несет ответственность в ограниченном размере (скажем, до 20 000 грн).

В идеале же услуги охранной фирмы или установка GPS-сигнализации могут дополнять страховку, защищающую владельца недвижимости от целого ряда рисков.

Почему украинцы не страхуют жилье массово, как в некоторых западных странах? В конце девяностых – начале двухтысячных годов в Украине началось активное строительство жилья, продажи которого часто велись с привлечением кредитных средств, выдаваемых под залог строящегося жилья.

Кредиты для бизнеса также зачастую предоставлялись под залог квартир. Дабы обезопасить себя, банки требовали страховать залоговое имущество от пожара и стихийных бедствий. Однако страховая сумма нередко покрывала лишь размер кредита, а никак не стоимости квартиры. А договоры были прописаны таким образом, чтобы у СК почти всегда были основания отказать в выплате.

Самое парадоксальное, что банк обязывал заемщика приобретать полис только в одной или нескольких аккредитованных страховых компаниях, тарифы которых были в разы выше рыночных.

Причина банальна: выдавая кредиты под немалые проценты, банк зарабатывал еще и на страховании, получая не менее 50% стоимости полиса.

Неудивительно, что у граждан возникло стойкое недоверие к страхованию жилья, искоренить которое страховые компании пытаются и поныне.

Для примера, СК «Арсенал Страхование»* кроме программы классического страхования имущества с подробным описанием и фотографированием, разработала девять программ для экспресс-страхования квартир и столько же вариантов для страхования домов. Страховой тариф по этим программам составляет 0,37-0,4%, а франшиза – 0,5-0,8%.

Стоит отметить, что страховой тариф на страхование деревянного дома будет вдвое больше тарифа на страхование дома из более пожаростойких материалов, а предельная сумма страховой выплаты ограничивается 750 тыс грн, тогда как для недеревянных домов этот лимит вдвое больше.

Одним из преимуществ СК «Арсенал Страхование» является возможность страхования ремонта квартиры или дома, не тратя средства на страхование конструктивных элементов.

*на правах рекламы

Если вы дочитали этот материал до конца, мы надеемся, это значит, что он был полезным для вас.

Мы приглашаем вас стать частью Mind Club. Для этого необходимо оформить подписку за $7 в месяц.

Нам очень важна ваша поддержка!

Почему мы вводим платную подписку?

Настоящая качественная и независимая журналистика требует много времени, усилий и затрат, это действительно не дешево. Но мы верим в перспективы деловой журналистики в Украине, потому что верим в перспективу Украины.

 • Именно поэтому мы создаем возможность платной ежемесячной подписки – Mind Club.
 • Если вы читаете нас, если вам нравится и вы цените то, что мы делаем, – предлагаем вам вступить в сообщество Mind.
 • Мы планируем развивать Mind Club: объем материалов и доступных сервисов и проектов. Уже сегодня, все члены клуба:
 • Помогают создавать и развивать качественную независимую деловую журналистику. Мы сможем и в дальнейшем развиваться и повышать качество наших материалов.
 • Получают свободный от баннерной рекламы сайт.
 • Получают доступ к «закрытым» материалам Mind (к ежемесячному выпуску, в котором мы исследуем и анализируем, как работают целые отрасли, к еженедельным аналитическим итогам).
 • Свободный доступ к ивентам Mind для подписчиков и специальные условия на другие события Mind.
 • Smart Power. Владельцы бизнеса, которые станут подписчиками Mind, получат доступ к агрегатору системных нарушений от аналитиков Mind и партнеров «Cкажи.uа». Если у вашего бизнеса возникли проблемы с непорядочными чиновниками или конкурентами – мы проанализируем, является ли их поведение системным, и вместе сможем решить эту проблему.
 • Мы и в дальнейшем будем развивать Mind и добавлять полезные журналистские рубрики и сервисы для вашего бизнеса.

Мы работаем над тем, чтобы наша журналистская и аналитическая работа была качественной, и стремимся выполнять ее максимально компетентно. Это требует финансовой независимости. Поддержите нас всего за 196 грн в месяц.

Ежемесячная поддержка у 196 грн Помочь проекту однократно

Следите за актуальными новостями бизнеса и экономики в наших Telegram-каналах Mind.Live и Mind.UA, а также Viber-чате

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*