Чи буває ідеальна програма тренувань?

Нічого неможливого не буває! Це довела кумир мільйонів жінок всього світу і кращий фітнес-тренер сучасності Джиліан Майклс. Вона розробила сотні тренувань, за допомогою яких можна «прибрати» живіт, схуднути всього за 30 днів або зробити своє тіло більш підкачаним і підтягнутим.

Дівчата редакції Joy-pup не змогли залишитися осторонь і вирішили підібрати кращі фітнес-тренування, за допомогою яких кожна буде виглядати ідеально.

Чи буває ідеальна програма тренувань?© jillianmichaels / Instagram

Стрункішою за 30 днів/30 Day Shred

Програма для домашніх тренувань розрахована на 30 днів і обіцяє чудовий результат. В її основі лежать кардіонавантаження і силові вправи. Вона починається з невеликих навантажень, а закінчується високим рівнем складності. Програма розділена на три рівні (кожен по 10 днів) – початковий, середній і складний. Займатися потрібно всього по 20 хвилин в день.

Чому варто спробувати?

 • Розрахована навіть на новачків;
 • Не вимагає багато часу і легко виконується в домашніх умовах;
 • Чудовий результат.

Революція тела/Body Revolution

Поціновувачі фітнес-вправ, напевно, чули про цю програму. Вона складається з цілого комплексу тренувань, який представлений у вигляді 15 відеоуроків. Тренування проходять 6 разів на тиждень по 30 хвилин кожне, в їх основі лежать аеробні і силові навантаження. Програма розрахована на 3 місяці вправ.

Чому варто спробувати?

 • Курс починається з нескладних занять, але поступово рівень складності підвищується;
 • Програма розрахована на тренування всіх м’язів;
 • Чергування навантажень і, як наслідок, відсутність втоми.

Результати від тренувань вражаючі:

Чи буває ідеальна програма тренувань?© jillianmichaels / Instagram

Плаский живіт за 6 тижнів/6 week six-pack

Програма розрахована на тих, хто хоче прибрати живіт і отримати гарний накачаний прес. Але, на відміну від інших фітнес-тренувань, тут немає звичайної прокачки м’язів. Ви будете спалювати жир за допомогою кардіонавантаженнь, а також займатися силовими вправами. Програма має 2 рівня складності, які підвищуються кожного 3 тижня.

Чому варто спробувати?

 • Програма розрахована на саму проблемну зону – талію і живіт;
 • З її допомогою ви також спалюєте жир.

Чи буває ідеальна програма тренувань?© jillianmichaels / Instagram

Прибрати жир на стегнах і сідницях/Killer Buns and Thighs

За допомогою цих вправ ви приберете жир в найпроблемніших місцях. Програма розрахована на 3 рівні складності, а також розбавлена кардіовправами.

Чому варто спробувати?

 • Єдина програма, яка ефективно бореться з жиром на проблемних ділянках тіла;
 • Крім спалювання жиру, ви будете прокачувати м’язи.

Схуднути за 30 днів/Ripped in 30

Програма складається з 4 рівнів складності, кожний з яких розрахований на 7 днів. Тренування займають 30 хвилин в день, є досить активними і цікавими. У них поєднується аеробне і силове навантаження.

Чому варто спробувати?

 • Можливість зробити своє тіло більш підтягнутим і красивим;
 • Заняття за унікальною програмою, в яку включені рідкісні вправи.

Чи буває ідеальна програма тренувань?© jillianmichaels / Instagram

Красиве тіло, щаслива мама/Hot Body, Healthy Mommy

Програма розрахована для жінок після пологів. У ній передбачено по три 25-хвилинних тренувань, кожна з яких розрахована на певну зону: нижня частина тіла, верхня і корпус. Тренування чергуються.

Чому варто спробувати?

 • Оскільки програма розрахована на різні частини тіла, ви можете тренувати певну зону;
 • В основі програми – легке кардіонавантаження;
 • Легкий темп і прості вправи.

Чи буває ідеальна програма тренувань?© jillianmichaels / Instagram

Курс для початківців/ Beginner Shred

Це ідеальна програма для тих, хто тільки знайомиться з фітнесом. Щадні тренування з уповільненим темпом не менше ефективні, але підходять для кожної людини. Курс розрахований на 30 днів, має 3 рівня складності по 10 днів кожен.

Чому варто спробувати?

 • Не складна програма;
 • Має високу ефективність;
 • Підходить навіть тим, хто відновлюється після травм.

Сама Джилліан Майклс постійно демонструє ефективність своїх програм і викладає відео тренувань на офіційному YouTube-каналі. Вона обіцяє високу ефективність від тренувань, і ми їй віримо.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

Переваги персональних тренувань

Переваги персональних тренувань

Важлива складова будь-якого успіху — це період навчання. Ми рідко можемо досягнути чогось без сторонньої інформаційної і мотиваційної підтримки.

У фітнесі це особливо помітно, адже без допомоги тренера отримати бажаний результат на вагах і на сантиметровій стрічці — неможливо.

Чому ж варто хоча б раз відати персональне тренування і в чому переваги занять з індивідуальним тренером, поговоримо далі.

Чи буває ідеальна програма тренувань?

Вирішуючи, займатись із тренером один-на-один чи відвідувати групові тренування, зваж переваги перших:

 1. Висока мотивація. Твій тренер знає, що надихає тебе не здаватися і вміло використає це в моменти, коли тобі захочеться опустити руки. Найчастіше ми не досягаємо своєї фітнес-цілі через те, що боїмося труднощів, але в такі моменти персональний тренер стане стимулом і прикладом для тебе.
 2. Можливість тренуватися за індивідуально підібраної програмою. Не секрет, що те, що підходить одним людям, для інших зовсім не годиться. На це є багато причин, а саме — заборона певних видів навантажень, внаслідок травм, протипоказання через певні види захворювань тощо. Правильно підібрана програма у будь-якому випадку допоможе досягнути кращого результату.
 3. Ти ніколи не будеш почуватися розгублено. Під час групового тренування не всі однаково швидко і якісно виконують кожну із вправ, і це нормально, бо всі ми різні. Але ефективність тренування, на якому ти більшість часу доганяла групу чи намагалась розібратися у суті вправи, значно знижується. У випадку персонального заняття схожих проблем не виникатиме — тренер детально пояснить, як виконується та чи інша вправа, на чому потрібно зробити акцент, які саме м’язи повинні працювати зараз. Тож працювати в парі з тренером значно комфортніше!
 4. Ти точно досягнеш бажаного результату! Часто буває, що тренуючись самостійно чи в групі, тобі важко досягнути хоча б якогось ефекту: втома після тренування відчувається, безліч виконаних вправ позаду, а сантиметри все не зникають. Можливо, річ в тім, що саме тренування було побудоване неправильно, що навантаження потрібно зменшити або ж збільшити. Також проблемою може бути те, що результативність тренувань не зростає. Насправді важливими є перерви між вправами, правильна їх послідовність і тривалість. Розібратися в цьому допоможе індивідуальне заняття з тренером.
 5. Якщо тобі потрібен максимально швидкий результат, то для цього також потрібно займатися індивідуально. Тренер обере саме той вид вправ із саме тим спортивним обладнанням, що сприятимуть швидкому і довготривалому ефекту у твоєму випадку.
 6. Персональні заняття гарантують відсутність травм і перенавантаження. Безпека під час будь-якого тренування — це основне, тому тренуючись у парі із професіоналом, можеш про неї не турбуватися.

Чи буває ідеальна програма тренувань?

Для того, щоб всі ці переваги дійсно перетворились у реальні «плюси» твого індивідуального тренування, правильно обирай тренера. Це мусить бути досвідчений кваліфікований спеціаліст, котрий відповідає твоїм уявленням про ідеал спортивного тіла. Важливо, щоб ви з ним подружились, а тому стиль ведення занять і його особиста зацікавленість в твоєму результаті мають чи не найбільше значення.

Бажаємо тобі знайти свого ідеального персонального тренера і підкорити з ним усі фітнес-вершини! ????

Читайте також:  Підтягування на турніку та віджимання на брусах - плюси для спортсмена

20.07.2017

15 міфів про заняття спортом. Блог фітнес-тренера

Чи буває ідеальна програма тренувань?Перша частина блогу Тео Бреннера-Роуча була опублікована тут .

Міф 1. Отримати прес можна одними лише вправами.

У першій частині своїх порад я вже згадував, що неможливо позбутися жиру лише в певній частині тіла. Тому не робіть помилки, вважаючи, ніби накачати ідеальний прес можна виключно вправами. Справа в тому, що ви можете тренувати м'язи преса хоч кожного дня, але якщо відсоток жиру в вашому тілі недостатньо низький, ви ніколи не побачите бажані кубики під жировим прошарком.

По-справжньому вражаючий прес можна отримати лише завдяки комбінації правильних тренувань і відповідного харчування.

Міф 2. Тренування можуть компенсувати неправильне харчування.

Коли я говорю про неправильне харчування, я говорю не стільки про їжу з низькою поживною цінністю, скільки про харчування без розуміння ваших потреб в калоріях. Я говорю про таке харчування, коли ви не думаєте про свої цілі, і припускаєте, що, не змінюючи харчових звичок, досягнете наміченого одними тренуваннями.

Але як би вам не хотілося вірити в те, що можна їсти, що завгодно і коли завгодно, поки ви займаєтеся спортом, це не так. Для оптимального функціонування тіла потрібні всі макроелементи, не кажучи вже про те, що споживання зайвих калорій призведе до набору ваги, а споживання недостатньої кількості калорій – до втрати м'язової маси.

Якщо ви по-справжньому хочете досягти результатів, то до харчування потрібно ставитися так само, як до тренувань.

Міф 3. Перш ніж працювати з вагою, потрібно робити розтяжку.

Довгий час ми вірили, що спочатку потрібно розігріти тіло, потім зробити розтяжку, і лише потім починати силове тренування. Але це не так. Така послідовність негативно позначається на ваших результатах в роботі з вагою.

Згідно з дослідженнями, статичні розтяжки перед підйомом ваги призводять до значного зниження сили, навіть якщо ви розтягувалися менше 45 секунд.

Міф 4. Якщо ви старанно тренуєтеся, можете їсти, що захочете.

Змушений відкрити вам очі: якщо ви потренувалися, це не означає, що ви можете випити кави з сиропом і вершками і з'їсти булку, думаючи, що ви їх заслужили.

Це, мабуть, одна з головних проблем для людей, які прагнуть скинути вагу. Адже нерозбірливе харчування – пряма дорога до набору ваги або, щонайменше, до відсутності бажаних змін. Щоб проілюструвати це твердження, дозвольте показати вам, скільки калорій ви приблизно спалите протягом годинного тренування в порівнянні з калорійністю ваших улюблених снеків.

 • Ходьба – 300 ккал,
 • Футбол – 550 ккал,
 • Плавання – 400 ккал,
 • Йога/пілатес – 250 ккал,
 • Робота з вагою – 300 ккал.
 • Середній латте – 190 ккал,
 • Шоколадний круасан – 400 ккал,
 • Великий шматок піци – 330 ккал,
 • Пончик – 190 ккал,
 • Фруктовий смузі – не менше 260 ккал.

Важливо пам'ятати, що набагато простіше і швидше з'їсти велику кількість калорій, ніж спалити їх.

Все це не означає, що вам обов'язково потрібно виключити улюблену їжу зі свого плану харчування. Просто враховуйте кількість з'їдених за день калорій і не додавайте зайвого лише тому, що ви потренувалися.

Міф 5. Щоб побачити прогрес, потрібно тренуватися щодня.

Деякі вірять, що побачити хоч якийсь прогрес можна лише в тому випадку, якщо тренуватися 6-7 разів на тиждень. Вони скажуть вам, що менша кількість тренувань не дозволить стати сильніше і наростити м'язи. Але чи правда це?

 • Якщо коротко, то ні.
 • Згідно з дослідженнями, навіть одне тренування в тиждень може зробити вас сильнішими.
 • Наприклад, за результатами експерименту, в якому брали участь 18 осіб у віці 69-75 років, з'ясувалося, що одне тренування в тиждень давало такий же результат для підвищення тонусу м'язів, як два.
 • Знаю, знаю, це дослідження проводилося на людях у віці, а як же люди молодші?

Інше дослідження, в якому брали участь 7 жінок і 12 чоловіків (середній вік – 30 років), вивчало різницю між двома групами. Одна займалася часто (3 рази в тиждень, 3 підходи на кожну групу м'язи за сесію), інша – рідко (1 раз в тиждень, 9 підходів на групу м'язів за сесію).

Через вісім тижнів з'ясувалося, що різниця в результатах була незначною, показавши схожий результат у збільшенні сили і зміні маси для обох груп.

Підсумовуючи: результат ви можете побачити, не займаючись чотири, п'ять або шість разів на тиждень. І це чудові новини для типового користувача спортзалу, який шукає оптимальний баланс між своїм графіком тренувань і життям.

Міф 6. Накачати прес можуть не всі.

Це сказав мені один з моїх інструкторів, коли я лише навчався тренувати інших. І ця думка застрягла у мене в голові.

Звичайно, не у кожного є таке бажання або досить самовідданості, щоб пройти необхідну програму тренувань. До того ж наші тіла дійсно дуже різні. Але говорити, що хтось фізично нездатний накачати кубики преса, абсурдно. Питання лише в правильному підході до тренувань і харчування.

Якщо ви потренувалися, це не означає, що можна дозволити собі зайву булочку

Міф 7. Короткострокові голодування шкідливі.

Не знаю, звідки саме взявся цей міф. Може, з помилкового уявлення про те, що пропускати сніданки не можна, або з упередження, що будь-яке голодування переведе ваш організм в особливий режим. Так чи інакше, в короткостроковому голодуванні немає нічого поганого.

Навпаки, дослідження говорять про його користь. Наприклад, вчені виявили, що короткострокове голодування може на 3,6 – 10% прискорити метаболізм.

Міф 8. Прес можна не качати.

Не знаю, чому, але багато відчайдушно намагаються отримати ідеальний прес до пляжного сезону, але відкидають вправи на прес. Припускають, що інших вправ буде цілком достатньо.

Але ці м'язи, також як і будь-які інші, потрібно тренувати, стимулювати і навантажувати для їх росту. Втім, це не означає, що необхідно щодня влаштовувати своєму пресу пекло. Будьте розумні, робіть 2-3 тренування в тиждень, що складаються з 1-3 вправ і 2-3 підходів. І пам'ятайте, що гарний прес – це поєднання тренувань і харчування.

Міф 9. Пропустивши тренування, ви втратите досягнутий результат.

Всі ми потрапляли в таку ситуацію. Справно займалися по три рази на тиждень, все складалося чудово. А потім раптом роботи стало занадто багато, і ви розумієте, що можете потрапити в зал не частіше двох або одного разу в тиждень. Починається паніка, ви думаєте, що втратите результати.

Але чи виправдані ці страхи?

Одне з досліджень показало, що ті, хто займалися 2-3 рази в тиждень, а потім перестали займатися, втратили до 70% результатів. А ось ті, що зменшили число тренувань до одного-двох, зберегли досягнуті позиції.

Читайте також:  Тренування і робота. як поєднувати?

Ще один експеримент підтвердив, що одного тренування в тиждень достатньо для підтримки певного рівня.

Так що не переживайте, якщо вам доведеться тимчасово скоротити число тренувань.

Міф 10. Втрата ваги і втрата жиру – це одне і те ж.

Давайте розберемося.

Втрата ваги може статися завдяки втраті жиру, м'язової тканини, води і навіть волосся.

Нікому не хотілося б будувати м'язи і втратити їх через неправильне харчування. Тому, якщо ви підберете харчування, яке дозволить вам втрачати жир і зберегти м'язи, ви будете виглядати відмінно. Якщо ж просто будете втрачати вагу, не звертаючи уваги на те, яке його походження, вам навряд чи сподобається кінцевий результат.

Міф 11. Бути у формі – значить жертвувати багато чим і витрачати багато часу.

Це не так, але часто буває, що люди не хочуть цього розуміти. Існує уявлення про те, що роздобути відмінне тіло можна лише пожертвувавши своїм способом життя, вживаючи нудну їжу і почуваючись жахливо. Так, ніби є якесь неписане правило, що бажаний результат досяжний лише тоді, коли ви відмовитеся від усього.

Зрозумійте мене правильно. Щоб побудувати тіло своєї мрії, потрібен час – миттєвих результатів не буває. Але це не означає, що потрібно вибирати все або нічого. Є золота середина, де звичайні хлопці будують гарні тіла і при цьому у них є життя за межами спортзалу.

Якщо ви не бодібілдер або атлет, вам не потрібно тренуватися так, ніби ви ним є.

Міф 12. Відпочинок неважливий.

Занадто багато людей недооцінюють важливість відновлення, помилково вважаючи, що чим частіше будуть ходити в зал, тим більшим буде прогрес.

Насправді, дуже багато відбувається, поки ви відпочиваєте і даєте своєму тілу завершити кілька важливих процесів:

 • Відновити м'язові тканини, які пошкоджуються під час тренувань;
 • Відновити запаси глікогену в м'язах, який забезпечить вас енергією під час наступного тренування;
 • Психологічно відновитися після важкого тренування;
 • Відновитися після втоми, пов'язаної з вправами і заняттям спортом.

Коли ви дозволяєте тілу все це, воно адаптується до стресу від тренувань, а значить, стане сильнішим. Кращий спосіб зробити це – пити достатню кількість води і харчуватися відповідно до ваших цілей. Якщо ви не будете відпочивати, а ваше тіло – відновлюватися, це позначиться на вашому стані, результатах і тренуваннях.

Міф 13. Неможливо побудувати м'язи після 50 років.

У міру старіння, ми втрачаємо м'язову масу і силу. Тому багато хто вірить, що наростити м'язи в старості неможливо. Насправді, це можливо. Дослідження показують, що позитивний ефект досягається у чоловіків у віці 50 років і старше.

Звичайно, прогрес буде не таким швидким, як якщо б вам було 20, реакції організму і відновлення буде не таким гладким. Але якщо ви не будете перевантажуватися, а підете по правильному плану тренувань і додасте до цього правильне харчування, то ціль виявиться реальною. М'язи стануть більше помітнішими і сильнішими.

Міф 14. Вживання води не позначається на втраті ваги.

Насправді позначається, але не зовсім так, як ви собі уявляєте.

Звичайно, ви не можете просто пити воду і чекати, поки зайві кілограми розтануть. Будемо реалістами, якби вода була так ефективна, всі були б у відмінній формі.

Але вода може посприяти втраті ваги трьома способами:

 1. Вона допомагає спалити більше калорій.
 2. Вона може придушити апетит.
 3. Вона допомагає знизити кількість спожитих калорій, якщо замінює калорійні, солодкі напої.

Згідно з дослідженнями, 500 мл випитої води на 24-30% підвищує швидкість метаболізму у здорових дорослих. Це дорівнює приблизно 100 калорій в разі, якщо ви вип'єте два літри води.

Також дослідження свідчать про те, що випита перед прийомом їжі вода зменшує апетит.

Тобто вода може бути корисна в питанні втрати ваги, але щоб схуднути, вам доведеться докласти трохи більше зусиль, ніж просто пити воду.

Міф 15. Чим швидше ви втрачаєте вагу, тим краще.

Швидко ви можете позбутися від нажитих працею м'язів. Швидко ви також можете загнати себе в могилу. Якщо вам хочеться цього, то, будь ласка, поспішіть.

Але, якщо ви хочете контрольованої і постійної втрати ваги, а також тривалих результатів, то втрачати більше 0,5-1 кг в тиждень не рекомендується.

Винятки можуть бути лише тому випадку, коли ваша вага дійсно дуже велика, тоді ви можете втрачати десь 1,5 кг в тиждень.

Переклад НВ . Продовження буде опубліковано тут . Слідкуйте за оновленнями

Публікується з дозволу автора. Повну версію колонки читайте на LiftLearnGrow . Републікація повної версії тексту заборонена

 1. Оригінал
 2. Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
 3. Більше блогів тут

Хочу спортивну фігуру, але зовсім немає часу на спорт! Що мені робити? Поради для тих, хто дуже зайнятий — разом зі студією hiitworks

Магічних рецептів для цього не існує. Для початку збалансуйте харчування: менше швидких вуглеводів (наприклад, смаженої картоплі), більше білкової їжі, овочів і складних вуглеводів (наприклад, гречку, кіноа, горіхи та бобові).

Гарний сніданок — відварне яйце і шматочок сиру, вечеря — риба та овочі. Позбавтеся від непотрібних, але калорійних продуктів: копченостей, ковбас, майонезу та кетчупу, чипсів, випічки, солодкої газованої води.

Відмовитися від шкідливої їжі складно, тому спочатку варто привчити себе до корисної.

Чудові звички — пити склянку води за 10 хвилин до їди, починати обід і вечерю з салату зі свіжих овочів, заправлених олією та лимонним соком.

Більше рухайтеся. Паркуйте автомобіль далі від дому і ходіть пішки, заміряйте відстань, яку ви пройшли за день, за допомогою крокоміра. Підійде звичайний фітнес-трекер, найбільш недорогий і простий. У день оптимально проходити 8-10 тисяч кроків — це пʼять-сім кілометрів.

А що робити, якщо я хочу сильні руки та рельєфну попу?

Ідеальне тіло найпростіше за все отримати, займаючись із тренером. Наприклад, у студії hiitworks тренер складе комплекс вправ спеціально під ваші потреби, поставить правильну техніку і буде стежити за тим, чи дають вправи потрібний ефект, самі ви цього не зрозумієте.

Почати можна й самостійно, з чогось простого: наприклад, спробуйте присідати та віджиматися. Але тільки якщо ви розумієте, як правильно виконувати ці вправи.

Елементарне, але серйозне тренування виглядає так: увімкніть таймер і намагайтеся зробити десять підходів за десять хвилин.

Кожну хвилину починайте з десяти присідань і десять віджимань, залишок хвилини відпочивайте — і так десять разів поспіль.

Крім того, можна виконувати йога-комплекси. Наприклад, комплекс сурʼя намаскара включає випади, присідання, віджимання — він добре готує тіло до чого завгодно. Добре тренує тіло планка, але її складно робити самостійно — ви можете нашкодити собі, а результату не буде.

Скільки часу потрібно займатися, щоб побачити результат?

Це залежить від того, що називати результатом: зміна ваги, обʼємів, підвищення витривалості. Якщо займатися пʼять разів у тиждень хоча б по двадцять хвилин на день, то за місяць ви побачите перші результати. Ви відчуєте, що звикли до нового режиму.

Читайте також:  Програма тренувань в домашніх умовах для хлопців та дівчат

Мʼязи прийдуть в тонус — ви побачите це в дзеркалі, відчуєте, що талія зменшилася, а живіт навпаки, підтягнувся. Крім того, у вас знизиться пульс.

Якщо ви щодня будете робити одну і ту ж програму (наприклад, 100 стрибків на скакалці, 10 присідань, 10 віджимань і 10 випадів) — то за місяць пульс під час тренування буде підніматися менше.

Як найкраще вимірювати пульс?

За допомогою програми, яку можна встановити на будь-який смартфон. В AppStore є і платні, і безкоштовні — вони працюють приблизно однаково, тільки в платному не буде реклами. У PlayMarket багато безкоштовних варіантів, краще дивитися на відгуки: підійде, наприклад, Accurate Heart Rate Monitor.

Додатки працюють так: прикладаєте палець до обʼєктива камери смартфона, тримаєте кілька секунд, вам показують пульс. Якщо ви хочете постійно спостерігати за пульсом, можна використовувати спеціальний пристрій. Підійде і Apple Watch, але якщо потрібен прилад серйозніший, використовуйте пульсометр Polar — він коштує недешево (4—5 тисяч гривень), але найкращий серед схожих.

У студіях hiitworks використовують більш просунуту систему MyZone.

Датчик кріплять під грудьми, на екрані в залі або на смартфоні видно основні показники: частоту серцевих скорочень, витрачені калорії й так звана «пульсова зона», в якій ви зараз перебуваєте.

Контролювати пульс вам допоможе тренер — це важливо при великих навантаженнях і регулярних заняттях. Якщо ви робите невелику розминку вдома, вимірювати пульс не потрібно.

Якщо я можу займатися вдома, навіщо мені тренер?

Якщо ви будете займатися вдома, почуватимете себе у формі, додасться впевненість у собі. Але більшого ефекту самостійно ви не досягнете. Тому вдома ліпше робити розтяжку, і, заодно, більше гуляти на вулиці.

Будь-яка вправа може як допомогти, так і нашкодити. Якщо у вас є проблеми із суглобами стоп, тазу, хребта, то бігати вам не можна, бо вони можуть загостритися.

Через неправильну техніку присідань можуть боліти коліна, планка може спровокувати біль у попереку чи спричинити розтягнення.

Тренер студії hiitworks зʼясує, якого результату ви хочете досягти: спалити жир, побудувати мʼязи, поліпшити поставу або кровообіг. Під це завдання він складе графік тренувань з відповідними для вас навантаженнями. А ще тренер допоможе вам відновитися та мотивуватиме, якщо втомитеся.

Ясно, без тренера не обійтися. Як вибрати?

Найважливіше — людина має бути вам приємна. Ви будете проводити з тренером кілька годин на тиждень, і він не повинен вас дратувати. Зрозуміло, тренер має бути професіоналом. Це легко перевірити — поцікавтеся його досвідом, спеціалізацією, сертифікатами.

Навчальних курсів багато, якщо тренер не ходить на них, то можете відразу прощатися — він без ентузіазму виконує свою роботу. Подивіться, як працює тренер. Якщо він не стежить за пульсом клієнта, технікою вправ і прогресом, то йому не вистачає кваліфікації.

 • безліміт: від 2 610 гривень за місяць до 12 675 гривень за рік;
 • ранок-день: від 5 015 гривень за три місяці до 11 175 гривень за рік;
 • разове тренування: від 350 гривень за раз до 5 000 за двадцять тренувань;
 • персональні заняття: від 600 гривень за одне тренування до 9 000 гривень за двадцять.

Але займатися з тренером — це ж дорого!

Можна займатися в групі — це дешевше. На персональних заняттях тренер приділяє більше часу, але на групових є ефект змагання. Важко стояти осторонь і відпочивати, коли інші викладаються на повну.

Як виглядає тренування у студії hiitworks?

Стандарт для будь-якого тренування — розминка, основна частина та заминка. Одне з наших фірмових тренувань — Burn. Спочатку ми масажуємо мʼязи за допомогою циліндрів, які розслаблюють великі групи мʼязів, покращують приплив крові. Потім вправи з розтяжкою та енергійними рухами. Так піднімаємо пульс, збільшуємо циркуляцію крові.

Основна частина — це біг, веслування, робота на велосипеді, вправи з петлями TRX, гантелями. За інтенсивністю роботи стежать за пульсом — у залі є великий екран і на ньому відображено «пульсову зону», в якій ви працюєте. В кінці може бути невелика заминка — дихальні та розтягувальні вправи.

Сорока пʼяти хвилин для такого тренування достатньо.

У студії hiitworks усі тренування розбиті за типом на три великі групи: відновлювальні, які не втомлюють; силові і, нарешті, інтервальні (hiit), коли висока інтенсивність чергується з періодами відпочинку.

Усі ці тренування розвивають серцево-судинну систему, спалюють калорії, покращують метаболізм, допомагають схуднути, покращують витривалість.

Найкращий результат дає програма, де поєднуються тренування всіх трьох типів.

Інтервальні тренування достатньо проводити два рази на тиждень. Але два заняття на тиждень можуть внести більше хаосу, ніж порядку. В ідеалі, краще виділити час на пʼять тренувань на тиждень, по пів вгодини — годині. Можна один-два рази на тиждень займатися з тренером, а решту самостійно.

 • Спортивна сумка (800—1 000 гривень);
 • кросівки (від 2 000 гривень);
 • шкарпетки (80—100 гривень);
 • футболка (300—500 гривень);
 • жіночі лосини (600—900 гривень);
 • чоловічі шорти (400—500 гривень);
 • вітрівка (800—1 000 гривень);
 • жіночий спортивний ліф (300 гривень);
 • рушник (350—450 грн);
 • капці для душу (200—350 гривень).

У чому краще займатися?

Обирайте одяг, який вам подобається. Ви маєте відчувати себе впевнено та комфортно. Купіть пляшку для води, спортивний годинник або трекер. Штани не повинні заважати руху, це може бути що завгодно — як бавовна, так і синтетичний одяг.

У бавовняному одязі менше спітнієте, але синтетика міцніша і прослужить довше. У зимовий період підійдуть топ і лосини для жінок, шорти та футболка для чоловіків, плюс легка толстовка.

Переконайтеся, що ви не забули зняти прикраси, сережки, оскільки можете пошкодити їх і вуха.

Кросівки мають бути мʼякі й не стискати передню частину стопи. Reebok, Nike, Under Armour, Adidas роблять чудові товари. Підошва має бути жорстка, тонка, рівна, щільно фіксувати пʼяту. Є кросівки з завуженим носком — вони не підходять. Верхня частина стопи не повинна бути стиснута. Підошва не повинна ковзати — це загрожує травмами.

А який має бути результат?

Завдання будь-яких тренувань — зробити вас здоровішими. Стежте за тим, як ви почуваєтесь, як справляєтеся зі стресом, скільки у вас енергії протягом дня. Якщо все робити правильно, то перші результати будуть через кілька тижнів: покращаться рухи та постава, зміниться вага і структура тіла.

Я соромлюся йти в спортзал. Що робити?

Зробіть вдома кілька нескладних вправ, щоб відчути себе впевненіше. Візьміть з собою друга чи подругу. Разом починати простіше.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*